FIS Cup Polacy
.
Autor Piotr Bernaciak - 19 Stycznia 2020

Kompletna porażka polskich skoczków w Zakopanem. Kibice zdruzgotani wynikami Polaków

FIS Cup w Zakopanem cieszy się sporym zainteresowaniem, lecz tym razem polscy skoczkowie nie pokazali się w nim zbyt dobrze. Liczyliśmy na znacznie lepsze wyniki. Dzisiejsze zawody nie były szczęśliwe dla Polaków.

FIS Cup cieszy się zainteresowaniem na całym świecie, choć są to zawody, w których zazwyczaj nie możemy podziwiać najlepszych naszych reprezentantów w skokach narciarskich. Wydawałoby się, że konkursy o tak wysokim prestiżu skupiają znacznie większą ciekawość kibiców, jednak wobec absencji Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyły i całej reszty naszej elity nie jest tak dobrze.

W dzisiejszym konkursie reprezentanci Polski zdecydowanie rozczarowali. Co więcej, o skali naszego słabego występu świadczy fakt, że najlepszy z Polaków był ten, który nie zajmuje się zawodowo jedynie skokami, lecz kombinacją norweską. Zdecydowanie nie będziemy mogli zaliczyć występów w FIS Cup do udanych.

Nieznane fakty na temat ukochanej Dawida Kubackiego. Mało kto wie, czym się zajmowałaNieznane fakty na temat ukochanej Dawida Kubackiego. Mało kto wie, czym się zajmowałaCzytaj dalej

FIS Cup także odbywa się z udziałem polskich skoczków

Najlepszym z Polaków biorących udział w FIS Cup był Szczepan Kupczak, który zajął 23. miejsce w zawodach. To właśnie on na co dzień trenuje kombinację norweską, a więc nie skupia się jedynie na oddawaniu jak najdalszych skoków. Taki rezultat świadczy o tym, że występy Polaków w Zakopanem były mocno rozczarowujące, zdecydowanie gorsze, niż ich kolegów w Titisee-Neustadt.

Szymon Jojko był 28., a Jarosław Krzak zajął 29. miejsce. Zwyciężył Austriak Stefan Rainer, którego nazwisko kojarzy znacznie większa liczba fanów skoków narciarskich. Kupczak, Jojko i Krzak zdecydowanie nie są anonimowi, jednak mimo wszystko nie zaliczają się oni obecnie do kadry "A", czyli do samej elity polskich skoczków, która bierze udział w Pucharze Świata.

FIS Cup bez sukcesów Polaków

Mamy nadzieję, że z lepszej strony pokażą się nasi skoczkowie biorący udział w Pucharze Świata. Trwa konkurs w Titisee-Neustadt, który ponownie powinien przynieść nam znacznie więcej pozytywnych wiadomości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny pech Kamila Stocha. Pogrzebał swoje szanse na zwycięstwo, niewytłumaczalny rezultat
  2. Polacy udowodnili doskonałą formę w Titisee-Neustadt. Fantastyczny Dawid Kubacki, świetny Kamil Stoch
  3. Nie żyje Polak, który zapisał się w historii. Był prawdziwą legendą, mieszkańcy darzyli go wielkim szacunkiem
  4. Córka Agaty Mróz niedługo skończy 12 lat. To właśnie dla niej nasza siatkarka oddała swoje życie
  5. Ujawniono zarobki skoczków narciarskich. Kibice wściekli, absurdalna sytuacja
  6. Okropny wypadek na planie popularnego serialu. Nie żyje 2 uwielbianych aktorów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News