Formuła 1
Zestadionu.pl
Autor Piotr Mika - 16 Października 2020

Stało się. Zapadła definitywna decyzja o Formule 1, fani będą zdruzgotani

Formuła 1 również odczuła skutki pandemii koronawirusa. Pierwsza fala SARS-CoV-2 wpłynęła na opóźnienie startu sezonu zaplanowanego na wiosnę, a teraz okazało się, że trwający właśnie sezon 2020 zostanie bardzo skrócony. Kolejny z wyścigów właśnie został odwołany, nie wiadomo co z następnymi.

Formuła 1 do tej pory radziła sobie z pandemią, choć wiele wyścigów i tak zostało odwołanych. Z początkowych 30 na tę chwilę rozegrano 11 i nie wiadomo ile da się dokończyć. Druga fala zakażeń koronawirusem nie dotyczy tylko Polski i okazało się, że kolejny organizator postanowił się wycofać z organizacji Grand Prix.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Stoch zaliczył upadek na treningu. Kibice zamarli, upadł na brzuch tuż po oddaniu skoku
  2. Z jej konta zniknęło nagle 1430,17 zł. Masowo ściągają absurdalną opłatę, apel Sasina nic nie dał
  3. Polskie media przekazały dramatyczne informacje. Nie żyje uwielbiany polski dziennikarz, Polacy w żałobie
Narzeczona Artura Szpilki usunęła implanty piersi. Mamy zdjęcie prosto ze szpitala, wiemy jak teraz wygląda (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki usunęła implanty piersi. Mamy zdjęcie prosto ze szpitala, wiemy jak teraz wygląda (FOTO)Czytaj dalej

Formuła 1 zdoła dokończyć sezon?

Do połowy października udało się przeprowadzić ledwie 11 Grand Prix Formuły 1. To mniej, niż do tej pory zostało odwołanych wyścigów, a to wcale nie oznacza, że tych jeszcze nie przybędzie. Właśnie okazało się, że organizatorzy zrezygnowali z przeprowadzenia historycznego Grand Prix Wietnamu.

Miał to być pierwszy w historii wyścig Formuły 1 w tym kraju. Pierwotnie miał on się odbyć 5 kwietnia, jednak wtedy przesunięte zostały wszystkie wyścigi tej serii ze względu na pierwszą falę koronawirusa. Ponowny termin został wyznaczony na koniec listopada, niestety, także teraz zdecydowano się na podjęcie trudnych kroków.

Kamil Grosicki zmieni klub? Pojawiła się wielka szansa, trwają intensywne negocjacjeKamil Grosicki zmieni klub? Pojawiła się wielka szansa, trwają intensywne negocjacjeCzytaj dalej

Kibice będą zawiedzeni

Organizatorzy GP Wietnamu sami przyznają, jak ciężko było im zdecydować się na odwołanie wyścigu. - To była ekstremalnie trudna, ale konieczna decyzja, którą wymusiła utrzymująca się na świecie niepewność spowodowana pandemią - czytamy w komunikacie.

Aktualnie liderem klasyfikacji kierowców Formuły 1 jest Lewis Hamilton z Mercedesa, który ma dużą przewagę nad kolegą z teamu Valtterim Bottasem i Maxem Verstappenem z Red Bull Racing. Do końca sezonu, na tę chwilę, pozostało sześć wyścigów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stracił prawko za jazdę po pijaku. Zaskoczył egzaminatora na placu manewrowym
  2. Rząd wprowadzi kolejne restrykcje? Dramatyczny apel ekspertów, chodzi o zdalne nauczanie
  3. Wiemy jak będzie wyglądał nowy ranking FIFA. Pewny awans reprezentacji Polski
  4. Pilna wiadomość z kultowego polskiego klubu piłkarskiego. 27 zakażeń w drużynie, podjęto natychmiastową decyzję
  5. Ile zarabia Zbigniew Boniek? Z pewnością nie może narzekać
  6. Z ostatniej chwili: rząd właśnie ogłosił decyzję ws. lockodownu Polski. Nie ma odwrotu

RACUCHY Z JABŁKAMI - BŁYSKAWICZNY PRZEPIS NA NIEBIAŃSKI SMAK DZIECIŃSTWA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News