Fortuna 1 Liga GKS Bełchatów Strajk Piłkarze
Instagram - GKS Bełchatów
Autor Piotr Bernaciak - 18 Lutego 2020

Znany polski klub może wycofać się z ligi. Piłkarze rozpoczęli strajk, sytuacja jest beznadziejna

Fortuna 1 Liga, podobnie jak Ekstraklasa, często spotyka się z nietypowymi sytuacjami. Dziś dowiedzieliśmy się, że zawodnicy jednego z klubów rozpoczynają strajk. Pojawiają się informacje, że klub czekać może najgorszy scenariusz.

Fortuna 1 Liga również przynosi kibicom mnóstwo emocji niezwiązanych z piłką, niestety, podobnie jak w Ekstraklasie, często wynikają one z powodów, których wolelibyśmy unikać. Tym razem dowiadujemy się o poważnych problemach jednego z klubów, który zmaga się z bardzo poważnymi problemami finansowymi. Jak się okazuje, są one na tyle poważne, że działania podjąć postanowili piłkarze.

Zawodnicy znanego klubu, który przez lata występował w Ekstraklasie, postanowili rozpocząć protest, który ma na celu poprawienie sytuacji w klubie. Póki co nie wiadomo, czy taka metoda protestu może się sprawdzić, jednak wiemy, że z pewnością będzie o niej głośno w środowisku. Rzadko bowiem dochodzi do sytuacji, w której piłkarze zaczynają aktywnie protestować.

Kontrowersyjna opinia polskiej telewizji. Marcin Gortat lepszy od Michaela Jordana?Kontrowersyjna opinia polskiej telewizji. Marcin Gortat lepszy od Michaela Jordana?Czytaj dalej

Fortuna 1 Liga nie jest wolna od nietypowych wydarzeń

- Chcemy poinformować opinię publiczną, że z tą niełatwą dla nas decyzją czekaliśmy bardzo długo wykazując się wielką wątpliwością. Niestety stajemy pod "ścianą", ponieważ dotychczasowe zapewnienia ze strony różnych instytucji, które miały wesprzeć klub, nie przerodziły się w konkrety a zaległości wobec zawodników i członków sztabu szkoleniowo-medycznego sięgają nawet do czterech miesięcy. (...) Niestety, cierpliwość i środki finansowe zostały wyczerpane. Nasze kontrakty należą do jednych z najniższych w lidze i wbrew powszechnej opinii nie mamy, nawet po awansie, tak wysokich uposażeń, które pozwalałyby na dłuższe korzystanie z oszczędności - poinformowali w swoim oświadczeniu zawodnicy GKS Bełchatów.

Dowiadujemy się, że piłkarze rozpoczęli strajk, w związku z którym nie mają zamiaru brać udział w meczach, zarówno oficjalnych, jak i towarzyskich. Z tego powodu GKS Bełchatów ma spory problem, bowiem klub po zapowiedzi odejścia PGE z funkcji sponsora może stracić swoich piłkarzy.

Borussia - PSG. Gdzie oglądać Ligę Mistrzów? Transmisja w TV i online na żywoBorussia - PSG. Gdzie oglądać Ligę Mistrzów? Transmisja w TV i online na żywoCzytaj dalej

Fortuna 1 Liga. Protest piłkarzy rozpoczęty

Nie wiadomo, jak długo potrwa patowa sytuacja, jednak z pewnością w Bełchatowie nie dzieje się obecnie dobrze jeśli chodzi o piłkę nożną. Zawodnicy radzili sobie dość dobrze w rozgrywkach ligowych, ale mimo wszystko mogą niebawem zaliczyć spadek z powodu zaległości finansowych. Fortuna 1 Liga w Bełchatowie może stać się jedynie marzeniem, jeżeli takie problemy zostaną utrzymane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny rozwód w rodzinie królewskiej. Jest potwierdzenie, królowa Elżbieta dostanie szału
  2. Tłumy żegnały rodzinę z Warszawy. Wzruszający pogrzeb ofiar tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej
  3. Kamil Stoch niesamowicie wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)
  4. Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  5. Arkadiusz Milik o krok od transferu z Napoli. Polak podjął już decyzję, wszystko jasne
  6. Po Walentynkach gruchnęła radosna nowina od Żyłów. Justyna i Piotr są szczęśliwi
  7. Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem Świata, co za upokorzenie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News