France Footbal
YouTube/Bundesliga
Autor Wojciech Olszowy - 21 Grudnia 2020

Robert Lewandowski jednak doceniony przez France Football. Piękny gest, możemy być dumni

France Football rozczarował wielu kibiców swoją decyzją o nieprzyznawaniu w tym roku Złotej Piłki. Na nią wielkie szanse miałby Robert Lewandowski. Francuski magazyn w inny sposób uhonorował Polaka. Nasz napastnik znalazł się na okładce gazety, przeprowadzono z nim także wywiad.

France Football to jedno z najsłynniejszych na świecie czasopism poświęconych piłce nożnej. Francuzi są organizatorami plebiscytu Złotej Piłki, czyli najbardziej prestiżowej nagrody, jaką może otrzymać piłkarz. W tym roku jej jednak nie było, co rozwścieczyło wielu kibiców, bo Robert Lewandowski byłby faworytem do jej zdobycia.

France Football. Robert Lewandowski na okładce magazynu

France Football od 1956 roku organizuje plebiscyt Złotej Piłki. To nagroda, o której marzą wszyscy piłkarze. Rekordzistą jest Leo Messi, który na swoim koncie ma aż sześć wyróżnień.

W tym roku plebiscyt się nie odbył. Francuska gazeta tłumaczyła swoją decyzję tym, że przez pandemię koronawirusa nie wszyscy piłkarze mieli szansę się pokazać. Ich zdaniem przyznawanie w tym roku nagrody byłoby niesprawiedliwe. Zszokowało to wielu kibiców, którzy nie rozumieli takiego zagrania.

Odbywały się za to inne plebiscyty. W przypadku braku Złotej Piłki najważniejszym indywidualnym trofeum w tym roku była nagroda FIFA The Best. Zgarnął ją Robert Lewandowski. Polak wygrał zdecydowanie, ale jego zwycięstwo nie było jednak szeroko komentowane we francuskich mediach. Dopiero France Football przerwało ciszę.

Gdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, złapaliśmy się za głowy. Chodzi o wielkiego PolakaGdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, złapaliśmy się za głowy. Chodzi o wielkiego PolakaCzytaj dalej

W najnowszym wydaniu magazynu na okładce znajdziemy Roberta Lewandowskiego pozującego ze wszystkimi trofeami drużynowymi i indywidualnymi, jakie zdobył w tym roku. W środku znajdziemy także rozmowę z kapitanem reprezentacji Polski. Wywiad zatytułowany jest "Mogę zaprosić Messiego i Ronaldo do mojego stolika".

France Football. Lewandowski byłby faworytem do zdobycia Złotej Piłki

Złota Piłka to wielkie marzenie Roberta Lewandowskiego. Niestety, w najlepszym roku swojej kariery nie miał szans na jej zdobycie, gdyż nie była przyznawana. Polak triumfował za to w innych plebiscytach.

17 grudnia wybrany został najlepszym piłkarzem świata. Zdobył nagrodę FIFA The Best. Z ogromną przewagą pokonał Cristiano Ronaldo oraz Leo Messiego. To największe, indywidualne wyróżnienie dla polskiego piłkarza w historii, Polak został także wybrany najlepszym piłkarzem sezonu UEFA.

Niewątpliwie Robert Lewandowski byłby faworytem do zwycięstwa, gdyby Złota Piłka była jednak przyznawana. Polak ma za sobą najlepszy rok w karierze, zarówno pod względem indywidualnym, jak i drużynowym. Był królem strzelców wszystkich rozgrywek, w jakich występował. Obecnie jest na dobrej drodze do zdobycia kolejnego tytułu najskuteczniejszego piłkarza w Bundeslidze. Prowadzi z piętnastoma bramkami na koncie.

To był także wymarzony rok, jeśli chodzi o zdobywane trofea z Bayernem Monachium. Polak sięgnął w końcu po upragnioną Ligę Mistrzów. Kolejny raz Bawarczycy potwierdzili swoją dominację w Niemczech, zdobywając mistrzostwo oraz puchar kraju. W nowym sezonie dorzucili Superpuchar Europy oraz Superpuchar Niemiec. Byli absolutnie najlepszą drużyną w tym roku.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News