Franciszek Smuda
Twitter Onet Sport
Autor Mateusz Dziubiński - 2 Lipca 2020

Franciszek Smuda odpowiedział na atak Roberta Lewandowskiego. Minęło osiem lat, on wciąż nie zapomniał

Franciszek Smuda był selekcjonerem reprezentacji Polski podczas organizowanego przez nasz kraj wspólnie z Ukrainą Euro 2012. Jak doskonale pamiętamy, kadra prowadzona przez doświadczonego trenera, pożegnała się z turniejem już po fazie grupowej, a na zawodników i Smudę spadła lawina krytyki. Rozczarowania nie krył również Robert Lewandowski, który po mistrzostwach skrytykował metody pracy ówczesnego opiekuna kadry. Ten po ośmiu latach postanowił odnieść się do słów napastnika. 

Franciszek Smuda potrzebował aż ośmiu lat, by zareagować na krytyczne słowa Roberta Lewandowskiego wypowiedziane po blamażu polskiej reprezentacji podczas mistrzostw Europy 2012. Słynny szkoleniowiec odniósł się do wypowiedzi swojego dawnego podopiecznego w rozmowie z “Przeglądem Sportowym”.

Skandaliczne zachowanie Mariusza Pudzianowskiego. Zwymyślał trenera, doszło do rękoczynówSkandaliczne zachowanie Mariusza Pudzianowskiego. Zwymyślał trenera, doszło do rękoczynówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Niewyobrażalna tragedia w Koszalinie. Dwoje dzieci nie żyje
 2. Anna Lewandowska nie chciała już dłużej milczeć. Przyznała się do choroby, która wpłynęła na jej życie


Franciszek Smuda odpowiada na krytykę Roberta Lewandowskiego

W 2012 roku organizatorem piłkarskich mistrzostw Europy byłY Polska i Ukraina. Nasz kraj po raz pierwszy w historii miał okazję organizować tak wielkie wydarzenie sportowe. Oczekiwania kibiców względem naszej reprezentacji, która miała zaprezentować się jako gospodarz przed własną publicznością, były ogromne. Ostatecznie dowodzona przez Franciszka Smudę drużyna zajęła ostatnie miejsce w swojej grupie po remisach z Grecją i Rosją, a także porażce z Czechami.

Na trenera spadła wówczas ogromna krytyki, również ze strony jego najważniejszego zawodnika, czyli Roberta Lewandowskiego. Napastnik, który był wówczas jeszcze gwiazdą Borussii Dortmund już po turnieju w wywiadzie dla “Gazety Wyborczej” skrytykował metody prowadzenia zespołu, jakimi operował Smuda.

- W przerwach nie było merytorycznej rozmowy. Sami ustalaliśmy, jak gramy i jak mamy zachowywać się na boisku. Trener nie milczał, niby coś mówił, ale może nie bardzo wiedział, co powiedzieć - stwierdził napastnik. Franciszek Smuda nie odniósł się od razu do tych słów. Zrobił to dopiero teraz, osiem lat później w rozmowie z “Przeglądem Sportowym”.

Robert Lewandowski szczerze o transferze do Realu. Napastnik złożył ważną deklaracjęRobert Lewandowski szczerze o transferze do Realu. Napastnik złożył ważną deklaracjęCzytaj dalej


“Franz” nie ma pretensji do dawnego podopiecznego

- Nie mam żalu do Lewandowskiego. Był wówczas młodym zawodnikiem, znacznie mniej doświadczonym. Dziś pewnie ważyłby słowa, bo jest liderem kadry. Ale powtarzam, nie mam do niego odrobiny żalu. Może ktoś go podpuścił? Rozmawialiśmy kiedyś telefonicznie. Zadzwonił, tłumaczył, że słowa nie były tak kategoryczne. Lecz ja go rozumiałem. Młodość ma swoje prawa. Każdy coś w emocjach powie, czasami za dużo - powiedział popularny ‘Franz”.

Źródło: "Przegląd Sportowy"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapowiadają się spore kontrole. Na baczności powinni się mieć ci, którzy otrzymali pieniądze od państwa
  2. Podatek od smartfonów czyli opłata reprograficzna. Andrzej Duda zabrał głos w tej sprawie
  3. Zjawiskowo piękna gwiazda sportu pokazała się bez ubrań na Instagramie. Wygląda jak milion dolarów (FOTO)
  4. Gol roku w meczu Juventusu. Bramkarz tylko stał i się patrzył, czapki z głów (WIDEO)
  5. Zatrważające słowa Adama Małysza. Skoczek ostrzegł wszystkich Polaków, nie zabrakło bardzo mocnego przesłania
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News