Franciszek Smuda
YouTube - Sport.pl
Autor Piotr Bernaciak - 4 Października 2020

Franciszek Smuda. Jak oceniacie jego pracę w roli selekcjonera?

Franciszek Smuda został zatrudniony w roli selekcjonera reprezentacji Polski przez Grzegorza Lato. Miał poprowadzić Polaków na najważniejszym turnieju reprezentacyjnym w naszej historii. Jak oceniacie jego pracę?

Franciszek Smuda miał jeden cel. Grzegorz Lato zatrudnił go po to, by odpowiednio przygotował naszą drużynę narodową do gry na najważniejszym turnieju w naszej historii. Gdy tylko dowiedzieliśmy się, że mistrzostwa Europy zostaną zorganizowane właśnie w naszym kraju, to wielu kibiców liczyło na to, że reprezentacja Polski pokaże swoją siłę i przynajmniej wyjdzie z grupy. Był to absolutny cel minimum dla naszych piłkarzy.

Gdy wylosowano grupy, stało się to wręcz naszym obowiązkiem. Ostatecznie nie wyszliśmy z grupy, co niewątpliwie jest winą piłkarzy, ale również samego selekcjonera. Franciszek Smuda był krytykowany za wiele rozwiązań personalnych i taktycznych, między innymi za rezygnację z Artura Boruca i Michała Żewłakowa, ale też choćby za zbyt późne zmiany w meczu otwarcia w Warszawie z Grecją. Po turnieju Smuda pożegnał się z posadą.

Wiele osób od początku krytykowało pomysł zatrudnienia Smudy. Wydaje się, że jednak trudno było w tamtym momencie znaleźć innego kandydata, natomiast Grzegorz Lato nie miał sobie wiele do zarzucenia. Dopiero Adam Nawałka przywrócił reprezentacji Polski wiarę we własne siły i w to, że w odpowiedniej formie możemy wygrać z każdą drużyną na świecie.

Jak oceniacie pracę Franciszka Smudy w roli trenera reprezentacji Polski?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News