Francja
AFP/EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 23 Grudnia 2020

Nieprawdopodobne doniesienia z Francji. Kontrowersyjny trener wraca po skandalu

Francja już niedługo będzie świadkiem jednego z największych powrotów do świata futbolu. Media nad sekwaną podają, że po dziesięciu latach przerwy do pracy w zawodzie trenera powróci Raymond Domenech. 68-latek usunął się w cień po zakończeniu pracy z reprezentacją Francji po mundialu w 2010 roku. Wówczas w zespole “Tricolores” wybuchł wielki skandal.

  • Francuskie media rozpisują się na temat powrotu Raymonda Domenecha
  • 68-latek ma objąć drużynę FC Nantes
  • Domenech ostatni raz pracował w zawodzie jeszcze w 2010 roku
  • Szkoleniowiec prowadził wówczas drużynę narodową Francji, co zakończyło się skandalem

Francja w 2010 roku skompromitowała się na mundialu w RPA. Drużyna Raymonda Domenecha nie wyszła z grupy, a media donosiły o wielkim konflikcie pomiędzy piłkarzami a trenerem. Teraz Domenech wraca do pracy w jednym z najpopularniejszych francuskich klubów.

Francja. Nantes zatrudni byłego trenera reprezentacji

Zaskakujące informacje podają media we Francji. Zdaniem m.in. agencji AFP lada moment dojdzie do wielkiego powrotu jednego z najpopularniejszych trenerów ostatnich lat. Raymond Domenech, który od 10 lat nie prowadził żadnej drużyny, ma zostać opiekunem FC Nantes.

68-letni Domenech ostatni raz pracował w roli trenera jeszcze w 2010 roku. Wówczas odpowiadał za wyniki reprezentacji Francji. “Tricolores” na mundialu w RPA skompromitowali się i nawet nie wyszli z grupy. Media huczały od plotek o konflikcie piłkarzy i trenera.

Domenech wyrzucił z drużyny Nicolasa Anelkę, który obraził go w trakcie meczu z Meksykiem. Nie spodobało się to pozostałym zawodnikom. W akcie solidarności z byłym piłkarzem m.in. Arsenalu i Realu Madryt odmówili brania udziału w treningach.

Robert Lewandowski zgarnie kolejną nagrodę? FIFA wydała specjalny komunikat, wszystko może się stać w lutymRobert Lewandowski zgarnie kolejną nagrodę? FIFA wydała specjalny komunikat, wszystko może się stać w lutymCzytaj dalej

Raymond Domenech mimo nieprzyjemnego zakończenia współpracy z reprezentacją Francji odniósł z nią także wielkie sukcesy. W 2006 roku to właśnie on prowadził zespół, który zagrał w finale mistrzostw świata w Niemczech. Francuzi przegrali jednak po rzutach karnych z Włochami.

Raymond Domenech wraca na ławkę trenerską po 10 latach przerwy

Teraz Domenech ma wrócić na ławkę trenerską, by poprawić wyniki Nantes. Popularne “Kanarki” spisują się znacznie poniżej oczekiwań i zajmują dopiero 15. miejsce w tabeli Ligue 1. Ich przewaga nad strefą spadkową wynosi zaledwie trzy punkty. Polski właściciel klubu, Waldemar Kita, zwolnił więc dotychczasowego szkoleniowca Christiana Gourcuffa.

Dla Raymonda Domenecha praca w Nantes będzie powrotem do pracy w klubie po 27 latach! W latach 1990-1993 prowadził Olympique Lyon, a następnie zajął się pracą z reprezentacją Francji. Najpierw trenował zespoły juniorskie, a następnie kadrę A.

FC Nantes notuje fatalną serię. Drużyna nie potrafi odnieść zwycięstwa już od ośmiu spotkań. Ostatni raz trzy punkty “Kanarki” wywalczyły 8 listopada w meczu z Lorient. Wówczas wygrali 2:0.

Raymond Domenech po rozstaniu z reprezentacją Francji sprawdzał się w innych zajęciach. 68-latek często występował m.in. w roli eksperta telewizyjnego.

Źródło: AFP

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News