Artur Derbin
facebook.com/gksbelchatow1977
Autor Aleksy Kiełbasa - 29 Maja 2020

GKS Bełchatów bez trenera!

GKS Bełchatów tuż przed wznowieniem rozgrywek Fortuna 1 Ligi stracił trenera. Artur Derbin rozwiązał kontrakt z klubem za porozumieniem stron. Jak się okazuje, jest to pokłosie poważnych problemów finansowych, z jakimi zmagają się w Bełchatowie.

Poprzedni sezon dla Brunatnych był niezwykle udany. Dobra postawa w II lidze, zaowocowała awansem do Fortuna I Ligi. Niestety, od samego początku startów na poziomie ligowego zaplecza, problemy finansowe klubu rosły. Sytuacja stałą się na tyle poważna, że Artur Derbin postanowił zerwać umowę z GKS-em.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Wideo-Dantejskie sceny na skrzyżowaniu. 18-latek bez uprawnień spowodował tragiczny karambol

GKS Bełchatów stracił trenera

Artur Derbin był opiekunem GKS-u Bełchatów od kwietnia 2018 roku. To m.in. dzięki jego dobrej pracy, ekipie z województwa łódzkiego udało awansować się do Fortuna I Ligi. Pod wodzą Derbina Brunatni zajęli 3 miejsce w II lidze, mimo ujemnych dwóch punktów za zaległości finansowe. Sprawa budżetu, już wtedy spędzała sen z powiek włodarzom bełchatowskiego klubu. Jednak gdyby nie fakt kary punktowej, to piłkarze GKS-u zostaliby zwycięzcami tamtego sezonu.

Trener Derbin opuszcza klub, zostawiając go na 15 miejscu w Fortuna I Lidze z dorobkiem 25 punktów. GKS ma zaledwie dwa oczka przewagi nad strefą spadkową. Pod odejściu pierwszego szkoleniowca, drużyną zajmować się będą asystenci Kacper Jędrychowski, Patryk Rachwał, a także Sebastian Łukiewicz.

Jeszcze nie dawno czarował fanów swoją grą, niestety, nie żyje. Młody piłkarz został znaleziony martwy w domuJeszcze nie dawno czarował fanów swoją grą, niestety, nie żyje. Młody piłkarz został znaleziony martwy w domuCzytaj dalej

Trener szczerze o finansach klubu

Artur Derbin zawsze wprost wypowiadał się o problemach finansowych GKS-u. W ostatnim czasie przyznawał, iż sytuacja nie poprawiła się od momentu, kiedy objął zespół. Zresztą, z tego powodu piłkarze nie wyszli w lutym na trening, natomiast w maju strajkiem zagrozili trenerzy grup młodzieżowych. To jednak nie wszystko. Były szkoleniowiec Brunatnych ma wątpliwości, co będzie z klubem za dwa miesiące.

- Te problemy dotykały nas jeszcze w poprzednim sezonie ligowym. Ale mimo wszystko celowość pracy sprawiła, że osiągnęliśmy fajny wynik. Niestety, brak sponsora powoduje, że kryzys się pogłębia. Nas ta sytuacja bardzo niepokoi. Nie wiemy, czy GKS Bełchatów za 2 miesiące nadal będzie na szczeblu centralnym. A patrzę na infrastrukturę, cel szkoleniowy, wszystko jest na bardzo dobrym poziomie - opowiadał na antenie "Weszło FM" Artur Derbin.

Rozgrywki Fortuna I Ligi wracają w najbliższy wtorek, 2 czerwca. GKS zagra tego dnia o godz. 18:10 z Sandencją Nowy Sącz, która plasuje się na 11 miejscu w tabeli.

Źródła: sport.pl, interia.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wykryli 101 niezidentyfikowanych obiektów latających. Wyznanie Francji
  2. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Pięciu producentów samochodów wydłuża gwarancję. Twoje auto też może być objęte programem

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News