GKS Katowice siatkówka trener zawodnicy
Wikipedia - Kbigeo
Autor Łukasz Kowalski - 1 Maja 2020

Oficjalnie: słynny polski klub zwolnił zawodników i trenera. Nikt nie mógł się spodziewać

GKS Katowice podjął zaskakującą decyzję. Klub zwolnił trenera i zawodników. Wszystkie zmiany podyktowane są dobrem klubu oraz koniecznością dostosowania się do obecnych, trudnych warunków - poinformowali włodarze zarządu.

GKS Katowice to jeden z najbardziej zasłużonych, wielosekcyjnych klubów sportowych w Polsce. Posiada drużyny piłki nożnej, siatkówki czy hokej na lodzie. Jednak w obliczu kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa musi przebudować swoje zespoły.

Radwańska zrobiła sobie zabieg. Efekt pokazała swoim fanom na Instagramie (FOTO)Radwańska zrobiła sobie zabieg. Efekt pokazała swoim fanom na Instagramie (FOTO)Czytaj dalej

Niecodzienna historia GKS-u Katowice

GKS Katowice ma zawiłą historię sekcji siatkarskiej. W 1964 roku został spadkobiercą sukcesów Górnika Katowice i próbował kontynuować jego sukcesy. Jednak pasmo niepowodzeń jakie dotknęło ten klub, spowodowało, że w 1971 roku sekcja siatkarska katowiczan została przekazana Jedności Michałowice. Miłość kibiców i działaczy do barw GKS-u spowodowała, że w 2016 roku została przywrócona sekcja siatkarska w klubie, który powstał mocy porozumienia z TKKF Czarni Katowice. Od tego momentu trwały próby nawiązania rywalizacji z najlepszymi zespołami w Polsce. Po roku udało się klubowi wywalczyć awans do PlusLigi siatkarskiej.

Rewolucja w drużynie

Drużyna radziła sobie dobrze, zajmując 6. miejsce na koniec ubiegłego sezonu. Jednak trudne czasy spowodowane pandemią koronawirusa spowodowały, że władze klubu zmuszone zostały do reorganizacji zespołu. Katowiczanie prowadzą rozmowy na temat kształtu zespołu na przyszły sezon i zapewniają, że będą informować swoich kibiców na bieżąco.

Poznaliśmy płeć dziecka Lewandowskich? Znajoma pary się wygadała, nikt się nie spodziewałPoznaliśmy płeć dziecka Lewandowskich? Znajoma pary się wygadała, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Pożegnano trenera i zawodników

Kilka kluczowych decyzji już zapadło. Klub niespodziewanie poinformował, że trenerem drużyny nie będzie już Dariusz Daszkiewicz. Do tego klub poinformował, że zespól opuści sześciu zawodników. W czwartek wieczorem na Twitterze o odejściu z klubu poinformował libero zespołu - Dustin Watten.

W klubie ze Śląska zapowiada się duża przebudowa zespołu. Oprócz trenera Daszkiewicza i libero Dustina Wattena z klubem pożegnali się Emanuel Kohut, Maciej Fijałek i Adrian Buchowski, z którymi klub rozwiązał kontrakty. Do tego umowy kończą się Rafałowi Szymurze i Sebastianowi Gregorowiczowi i klub zapowiedział, że nie będzie kontynuował z nimi współpracy.

- Informujemy, że po zakończeniu sezonu 2019/20 PlusLigi zapadły pierwsze decyzje dotyczące kształtu kadry. Wszystkie zmiany podyktowane są dobrem Klubu oraz koniecznością dostosowania się do obecnych, trudnych warunków funkcjonowania sportu. Trenerowi dziękujemy za pracę na rzecz GKS-u, a zawodnikom za reprezentowanie barw klubu - czytamy w komunikacie (pisownia oryginalna).

Rozgrywki PlusLigi mają planowo ruszyć 12 września, czyli tydzień wcześniej niż zapowiadano na początku.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News