Gol
Stu Motown #BlackLivesMatter/Twitter
Autor Aleksy Kiełbasa - 1 Października 2020

Pierwszy taki gol w historii. Cała drużyna stanęła jak wryta. Czegoś takiego na pewno nie widzieliście (WIDEO)

Takie gola nie można była się spodziewać. W meczu 15 kolejki amerykańskiej ligi USL Championship, naprzeciw siebie stanęły zespoły Philadeplhii 2 oraz Hartfordu Athletic. W trakcie spotkania doszło do kuriozalnego zdarzenia. Czegoś takiego piłkarski świat na pewno jeszcze nie widział. Wszystko za sprawą bramkarza, który chciał wyrzucić piłkę ręką, ale nie spodziewał się, że będący blisko zawodnik rywala jest mu w stanie przeszkodzić. No i goalkeeper się przeliczył. Wyszła z tego absurdalna bramka.

USL Championship to amerykańska liga piłki nożnej utworzona w 2010 roku. Jest to liga usankcjonowana przez tamtejszą federację piłkarską i można ją nazwać zapleczem MLS, bowiem jest to drugi poziom rozgrywek „soccera” za oceanem. Jednak tego pojęcia nie należy odbierać dosłownie, bowiem w przypadku ULS i MLS nie ma awansów i spadków. W trakcie ostatniej kolejki i spotkania Philadeplhii 2 oraz Hartfordu Athletic padł kuriozalny gol, który z pewnością zostanie zapamiętany na bardzo długo.

Tragiczna wiadomość złamała nam serce. Nie żyje żona kultowego gwiazdora, osierociła trójkę dzieciTragiczna wiadomość złamała nam serce. Nie żyje żona kultowego gwiazdora, osierociła trójkę dzieciCzytaj dalej

1. Polskie media podały sensacyjną informację. Robert Lewandowski wybrany najlepszym na świecie, pękamy z dumy
  2. Biedronka zdradziła 5 najpopularniejszych produktów, po które sięgają klienci. Fenomen małych producentów
  3. Nowy gwiazdor Liverpoolu zarażony koronawirusem. Ogromny pech, czeka go dłuższa przerwa

Worek z bramkami rozwiązał się już w pierwszej połowie

W spotkaniu 15 kolejki USL Championship grupy F zmierzyły się ze sobą Philadephia 2 oraz Hartford Athletic. W tabeli wyżej usytuowani są goście, którzy zajmują 1 miejsce, z kolei gospodarze plasują się na 4 pozycji w pięcio zespołowej grupie. Mecz rozpoczął się o godzinie 1:30 polskiego czasu i obfitował w wiele emocji. Już pierwsza połowa przyniosła 3 trafienia, ale to nie był koniec. Prawdzie show miało miejsce w drugiej części starcia, gdzie padł absurdalny gol.

Niemcy zmiażdżyli Roberta Lewandowskiego. Dziennikarze Niemcy zmiażdżyli Roberta Lewandowskiego. Dziennikarze "Bilda" i "Kickera" nie mają wątpliwościCzytaj dalej

Gol, który zapisze się w historii piłki nożnej

Strzelanie w drugiej połowie zaczęło się od bramki w 60 minucie, która dała wyrównanie stanu mecz i ustaliła wynik na 2:2. W 78 minucie gospodarze mieli szansę na wyjście na prowadzenie, jednak zawodnik Philadeplhii 2 nie wykorzystał rzutu karnego. Już 4 minuty później na murawie zameldował się piłkarz, który stał się bohaterem spotkania. Danny Barrera, 30-letni kolumbijski pomocnik w 90 minucie wespół z bramkarzem rywali dał swojej drużynie, czyli Hartfordowi Athletic zwycięstwo. Goalkeeper Philadelfii 2 chciał wyrzucić piłkę z obrębu własnej „16”, ale nie przewidział tego, że jeden z przeciwników może mu w tym przeszkodzić.

Jak widzie z tej niefrasobliwości bramkarza gospodarzy i sprytowi pomocnika gości padł kuriozalny gol, który na długo zostanie zapamiętany. Takie sytuacje być może się zdarzają na orlikach, czy ligach amatorskich, ale w zawodowym świecie futbolu czegoś takiego jeszcze nie widziano.

3. Jerzy Brzęczek skarży się na Roberta Lewandowskiego. "Wszyscy na mnie patrzyli"
  4. Arkadiusz Milik może trafić do finalisty Ligi Mistrzów. Nagły zwrot w sprawie Polaka
  5. Wybrano nowego polityka, który będzie kierował polskim sportem. Kibice aż złapali się za głowy
  6. Zapłacił za jej rachunek, bo zapomniała portfela. Później kobieta zrobiła coś, co wprawiło go w osłupienie