Gol
YouTube Ligue 1 Uber Eats Official
Autor Piotr Mika - 14 Września 2020

Gol sezonu padł już we wrześniu? Genialne uderzenie niczym z gier komputerowych (WIDEO)

Gol jakiego świadkami byli widzowie niedzielnego spotkania pomiędzy Dijon i Stade Brest może zostać jednym z najpiękniejszych trafień sezonu, który tak naprawdę dopiero się rozpoczął. Irwin Cardona w spektakularny sposób przypieczętował zwycięstwo swojego zespołu w doliczonym czasie gry.

Gol, który padł w meczu Dijon - Stade Brest w 3. kolejce Ligue 1 może być wymieniany jako kandydat do nagrody im. Ferenca Puskasa za najładniejszą bramkę sezonu, choć mamy dopiero jego początek. Stade Brest wygrał 2:0, a trafienie Irwina Cardony szybko stało się hitem internetu na całym świecie.

1. Znęcał się nad nią ojciec, mieszka w kontenerze bez wody. Kibice pomogli polskiej lekkoatletce
  2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku
Patogwiazda FAME MMA przegrała w kasynie fortunę. Zawodnik grał przez dwie doby, kwota zwala z nógPatogwiazda FAME MMA przegrała w kasynie fortunę. Zawodnik grał przez dwie doby, kwota zwala z nógCzytaj dalej

Gol francuskiego napastnika zapiera dech

Mecz 3. kolejki ligi francuskiej nie układał się po myśli gospodarzy już od pierwszej połowy, gdy na trzy minuty przed przerwą Brest objęło prowadzenie. W drugiej odsłonie meczu czerwoną kartkę obejrzał jeden z zawodników Dijon, co tym bardziej utrudniało zadanie. Jednak na cios w końcówce meczu, jaki zadał rywal, nie byli przygotowani.

W 5. minucie doliczone czasu gry Romain Perraud (strzelec pierwszej bramki) dośrodkował na dalszy słupek bramki bronionej przez Alfreda Gomisa. Tam nabiegał Irwin Cardona, który w idealnym momencie wybił się w powietrze i mocnym, akrobatycznym wręcz strzałem umieścił piłkę obok bezradnego bramkarza Dijon. Jego uderzenie porównywane jest do bramek Zlatana Ibrahimovicia, który szczególnie upodobał sobie strzelanie bramek w ekwilibrystyczny sposób.

Anna Lewandowska przesadziła? Fanki nie mają litości, wszystko przez pokazanie się bez ubrań przed tysiącami Polaków (FOTO)Anna Lewandowska przesadziła? Fanki nie mają litości, wszystko przez pokazanie się bez ubrań przed tysiącami Polaków (FOTO)Czytaj dalej

Niecodzienny start Ligue 1

Po trzech seriach gier Stade Brest zajmuje 15. pozycję, a wygrana z Dijon była ich pierwszą zdobyczą punktową w sezonie. Ich rywale z kolei przegrali wszystkie trzy spotkania i zajmują 19. miejsce w tabeli. Co ciekawe, zaraz nad Dijon znajduje się... Paris Saint-Germain, które poniosło dwie porażki w dwóch spotkaniach - z Lens oraz Olimpique Marsylia.

Słabsza dyspozycja mistrza Francji spowodowana jest nieobecnością wielu zawodników z podstawowego składu, którzy chorowali na koronawirusa (m.in. Neymar, Mbappe czy Di Maria). Teraz jednak większość wraca do zdrowia, więc PSG może rozpocząć pogoń za czołówką.