Gol Manuela Lanziniego
Fletch_Tweets_/Twitter.com
Autor Aleksy Kiełbasa - 19 Października 2020

Niedzielne derby Londynu przejdą do historii. A gol Lanziniego już zyskał status legendarnego (WIDEO)

To, co się działo w niedzielnych derbach Londynu przejdzie do historii. Tottenham prowadził w tym spotkaniu już 3:0, ale West Ham z Łukaszem Fabiańskim w składzie, zdołał doprowadzić do wyrównania. Wielki come back The Hammers w meczu ze Spurs został zwieńczony nieziemskim golem Manuela Lanziniego. Nie ma co do tego wątpliwości, że jego trafienie ma szansę walczyć o miano bramki sezonu.

Zapewne nikt nie stawiał, że niedzielne derby Londynu pomiędzy Tottenhamem Hotspur a West Hamem United będą tak wspaniałym widowiskiem, zwłaszcza po świetnym rozpoczęciu przez gospodarzy. Jednak to spotkanie zostanie zapamiętane na bardzo długo. Wszystko przez szaloną końcówkę gości. Wydawało się, że gospodarze są już pewni zwycięstwa, ale The Hammers potrafili odrobić trzybramkową stratę zaledwie w 12 minut. Dzieła dopełnił cudowny gol Manuela Lanziniego.

Dawid Kubacki przekazał wspaniałą nowinę. Skoczek zostanie ojcem, znamy płeć dzieckaDawid Kubacki przekazał wspaniałą nowinę. Skoczek zostanie ojcem, znamy płeć dzieckaCzytaj dalej

1. Leo Messi jednak w Manchesterze City? Szejkowie mają plan, nie chcą czekać do końca kontrakt
  2. Dostaniesz list i nie wiedząc kiedy stracisz kilka tysięcy złotych. Lepiej obejrzyj dwa razy pismo, można tego uniknąć
  3. Mało kto zna prawdę o tajnej działalności Adama Małysza. Prawie nikt już nie pamięta

Szalone derby Londynu. Tottenham roztrwonił pewną przewagę

To był świetny początek w wykonaniu Tottehamu. Już w 1 minucie padł pierwszy gol za sprawą genialnie dysponowanego w tym sezonie Hueng-Min Sona. Zaledwie 7 minut później ze swojego trafienia cieszył się już Harry Kane, który już po nieco ponad kwadransie gry miał na koncie dublet. Spurs prowadzili już 3:0 i nic nie wskazywało na to, że w tym spotkaniu pojawią się jeszcze emocje. Jednak West Ham zaskoczył niedowiarków.

Kiedy zapewne wszyscy byli przekonani, że gospodarze zgarną 3 punkty, The Hammers pokazali, że futbol jak nic innego potrafi uczyć pokory. Szaleńcza pogoń rozpoczęła się w 82 minucie, dzięki trafieniu Fabiana Balbueny. Z kolei już 3 minuty później samobójczego gola strzelił Davinson Sanchez i wynik na tablicy świetlnej wskazywał już 3:2. Brakowało już tylko jednej bramki do wyrównania. I kiedy już naprawdę można było być pewnym wygranej podopiecznych Jose Moruinho wydarzyło się to…

Stadion Narodowy przejdzie pilną przemianę. Rząd potwierdza: będzie szpitalem dla zakażonychStadion Narodowy przejdzie pilną przemianę. Rząd potwierdza: będzie szpitalem dla zakażonychCzytaj dalej

Wyjątkowy gol zapisze się w historii. Lanzini zapewnił West Hamowi remis

Była 94 minuta meczu. West Ham wykonywał rzut wolny. Piłkę w pole karny wrzucał Aaron Cresswell, ale zawodnicy Tottehamu wybili ją z obrębu szesnastki. Harry Winks próbował z futbolówką ruszyć w kierunku bramki przeciwnika, ale natknął się na Manuela Lanziniego, który długo nie zastanawiał się, co w tej sytuacji zrobić.

Mówiąc w żargonie piłkarskim, Argentyńczyk nabiegł na piłkę i uderzył ją zewnętrzną częścią stopy. Jego strzał zmierzał w kierunku prawego okienka bramki Hugo Llorisa, który próbował jeszcze desperacko interweniować. Francuz delikatnie musnął futbolówkę, ale nie zdołał przy tym uderzeniu zrobić nic więcej. Piłka wpadła do siatki, a gol Manuela Lanziniego spowodował błysk w oczach nawet niektórych kibiców Tottenhamu i ustalił wynik na 3:3. To było niezwykłe trafienie, które nie tylko dało 1 punkt gościom, ale także na zawsze zapisze się w historii meczów obu tych zespołów.

3. Ewa Chodakowska zadziwiła tysiące Polaków. Wstawiła zdjęcie topless, fani nie mogli uwierzyć własnym oczom (FOTO)
  4. W końcu sukces Roberta Kubicy. Polak zaskoczył fanów na całym świecie, mamy podium
  5. TVN informuje: duże zmiany dla pasażerów w pociągach. PKP wyciągnęło wnioski?