Gol
YouTube Major League Soccer
Autor Piotr Mika - 24 Października 2020

Wspaniała bramka polskiego napastnika. Ograł czterech graczy i uciszył kibiców rywali (WIDEO)

Gol jednego z naszych snajperów znów zachwycił kibiców. Polak pojawił się na boisku w drugiej połowie i jego gol przesądził o wyniku spotkania. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że napastnik znalazł się w otoczeniu kilku rywali, lecz i tak sobie poradził i umieścił piłkę w siatce.

Gol Adama Buksy po raz kolejny miał niebagatelny wpływ na wynik jego drużyny. W ostatnich tygodniach 24-letni napastnik jest w coraz lepszej formie i stara się udowodnić, że New England Revolution dobrze zrobiło sprowadzając go do siebie.

Tym razem nasz napastnik zachwycił świetną orientacją na boisku, gdzie w otoczeniu czterech rywali musiał oddać niezwykle precyzyjny strzał. Jego bramka dała wyrównanie i w ostatecznych rozrachunku pozwoliła uniknąć porażki jego drużynie.

1. Przepiękna bramka rywali Lecha Poznań. Piłkarz Rangers huknął jak z armaty z połowy boiska, co za gol (WIDEO)
  2. Bardzo przykre wieści o Bogumile Wander. Mąż podjął dramatyczną, ważną decyzję
  3. Smutna informacja obiegła media. Kibic pobity przez bandytów nie żyje, jego życie od lat było wielkim cierpieniem
Na jaw wyszło, ile zarabia Robert Lewandowski. Kosmiczne pieniądze, jakie mają tylko nieliczniNa jaw wyszło, ile zarabia Robert Lewandowski. Kosmiczne pieniądze, jakie mają tylko nieliczniCzytaj dalej

Gol polskiego napastnika w MLS

Adam Buksa przeniósł się do amerykańskiej MLS zimą sezonu 2019/2020. Polak został wykupiony za ok. 4 mln euro z Pogoni Szczecin przez New England Revolution. Początkowo pochodzący z Krakowa snajper miał pewne miejsce w pierwszym składzie, jednak skuteczności nie miał najlepszej.

Po przerwie spowodowanej koronawirusem 24-latek nie rozgrywał pełnych spotkań, rzadko też pojawiał się w wyjściowej jedenastce. Trener jednak wierzył w niego i dawał mu kolejne szanse, co przyniosło efekt w ostatnich tygodniach.

Pod koniec września Adam Buksa zdobył dopiero swoją drugą bramkę w MLS, a niewiele ponad dwa tygodnie później rozegrał chyba swoje najlepsze spotkanie w barwach NE Revolution. Przeciwko Montreal Impact Polak zdobył bramkę oraz zanotował asystę i poprowadził zespół do zwycięstwa 3:2.

Teraz nasz napastnik znów został bohaterem swojej drużyny, choć nie zdołał zapewnić jej kompletu punktów. Adam Buksa pojawił się w drugiej połowie spotkania z Nashville SC, przy stanie 0:0. Niedługo później jego drużyna straciła bramkę po rzucie rożnym, ale radość rywali nie trwała długo.

Robert Lewandowski szantażowany przez swojego agenta? Prawnik piłkarza przedstawia mocne dowodyRobert Lewandowski szantażowany przez swojego agenta? Prawnik piłkarza przedstawia mocne dowodyCzytaj dalej

Adam Buksa zakręcił rywalami i dał remis swojej drużynie

trzy minuty po stracie gola New England Revolution ruszyło z kolejną akcją. Kekuta Manneh dostał piłkę przed polem karnym i zagrał ją zaraz do polskiego napastnika wbiegającego w szesnastkę Nashville. Adam Buksa wiedział, że nie może ruszyć na bramkę więc cofnął się nieznacznie, przełożył piłkę na swoją prawą, gorszą nogę i uderzył precyzyjnie przy słupku.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Polak był dosłownie otoczony przez rywali, jednak dzięki dobremu opanowaniu piłki nie pozwolił, aby żaden z nich mu ją odebrał i zaskoczył całą defensywę strzałem z linii pola karnego.

Wynik spotkania nie uległ już zmianie i ostatniecznie New England Revolution zremisowało na wyjeździe z Nashville SC 1:1. Zespół Adama Buksy zajmuje po 20 meczach 5. miejsce w Konferencji Wschodniej i jest blisko awansu do fazy play-off.

Polski napastnik obecnie ma rozegranych 16 spotkań w MLS w których zanotował 3 bramki i 1 asystę. 24-latek brał w tym roku również udział w turnieju MLS is Back, w którym strzelił 1 bramkę w 4 spotkaniach. Kolejną okazję do zdobycia bramki Buksa będzie miał już za kilka dni w meczu przeciwko New York Red Bulls.

3. Wielki komplement trenera Benfiki w kierunku piłkarzy Lecha. "Mocniejsi od tych z Ligi Mistrzów"
  4. To już koniec legendarnego polskiego klubu? Po 99. latach zawieszono wszelkie zajęcia sportowe, upadek jest bardzo bliski