Gol Liga Europy
Pista Deportiv/Twitter.com
Autor Aleksy Kiełbasa - 30 Października 2020

Takiego gola w Lidze Europy nie widuje się codziennie. Sam piłkarz był zaskoczony swoim rekordowym strzałem (WIDEO)

Rekordowy gol padł w jednym z wczorajszych meczów Ligi Europy. Mowa konkretnie o spotkaniu Omonii Nikozja z PSV Eindhoven. W jego trakcie Jordi Gomez popisał się spektakularnym uderzeniem i chyba sam ledwo wierzył w to, że piłka wpadnie do bramki. Ale wpadła i dzięki temu, piłkarz pobił rekord „LE”, który przetrwał… zaledwie tydzień.

Tegoroczna Liga Europy obfituje w wyjątkowe trafienia. Już tydzień temu byliśmy świadkami spektakularnej bramki.

W meczu naszych grupowych rywali, a mianowicie w spotkaniu Standardu Liege i Glasgow Rangers, Kemar Roofe zawodnik gości był autorem niesamowitego gola. Anglik zrobił coś, czego zupełnie nie można było się spodziewać.

To był doliczony czas gry. Pomocnik Rangersów holował piłkę przy nodze na własnej połowie, aż w pewnym momencie zauważył, że bramkarz gospodarzy jest wysunięty i postanowił zrobić to…

Roofe zdobył wyjątkową bramkę, która dała jego zespołowi zwycięstwo 2:0, ale przy tym udało mu się pobić jeden z rekordów Ligi Europy.

Anna Lewandowska nagle zjawiła się na Strajku Kobiet. Jedna rzecz zaskoczyła tysiące PolakówAnna Lewandowska nagle zjawiła się na Strajku Kobiet. Jedna rzecz zaskoczyła tysiące PolakówCzytaj dalej

1. Tragiczne informacje obiegły media. Polski mistrz świata ma koronawirusa, wiadomości są dramatyczne
  2. Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownu
  3. Siostra Roberta Lewandowskiego przerwała milczenie. Nagle zabrała głos ws. wyroku TK, mocne stanowisko

Kemar Roofe nie cieszył się zbyt długo z rekordu

Swoim spektakularnym strzałem, Kemar Roofe ustanowił rekord Ligi Europy pod względem gola zdobytego z najdłuższej odległości.

Brytyjczyk uderzył piłkę z 49 metrów i 92 centymetrów (na graficie podano odległość w jardach) i wydawało się, że jego wynik będzie widniał na tabeli rekordów przez dłuższy czas. Jednak tak się nie stało.

We wczorajszym meczu „LE” pomiędzy Omonią Nikozja a PSV Eindhoven, Jordi Gomez przebił wyczyn piłkarza Glasgow Rangers.

Adam Małysz w końcu się doczekał. Wielka radość w rodzinie skoczka, posypały się gratulacjeAdam Małysz w końcu się doczekał. Wielka radość w rodzinie skoczka, posypały się gratulacjeCzytaj dalej

Rekordowy gol w Lidze Europy. Piłkarz oddal mistrzowski strzał

Wydawać by się mogło, że takie bramki padają zazwyczaj w ostatnich minutach meczu, czego dowodem było trafienie Kemara Roofe’a.

Jednak Jordi Gomez swoją próbą obalił ten stereotyp. Piłkarz Omonii Nikozja swojego rekordowego gola zdobył już 29 minucie.

Okazało się, że Gomez przebił przy tym wyczyn zawodnika Glasgow Rangers z poprzedniego tygodnia. Hiszpański pomocniki Omonii zdobył gola z aż 56 metrów!

Jednak jego bramka nie zdała się na nic. Omonia przegrała ostatecznie spotkanie z PSV 1:2, ale możliwie, że trafienie Jordi Gomeza na nieco dłużej zagości w tabeli rekordów niż gol Kemara Roofe’a.

6. Podjedziesz pod dystrybutor i się porządnie zdziwisz. Wpływ pandemii jest jeszcze większy
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?