Górnik Zabrze
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 23 Grudnia 2020

Wyjaśniła się przyszłość Rafała Kurzawy w Górniku Zabrze. Prezes klubu wyjawił wszystko, koniec plotek

Górnik Zabrze w ostatnim czasie starał się o pozyskanie Rafała Kurzawy, który ma za sobą nieudaną przygodę na zachodzie Europy. Reprezentant Polski od sierpnia stara się znaleźć nowy klub i wydawało się, że może ponownie dołączyć do zespołu, w którym wypromował się do zagranicznego transferu. Prezes Górnika zdradził, czy pomocnik ponownie zagra dla klubu ze Śląska.

  • Rafał Kurzawa w sierpniu rozwiązał kontrakt z francuskim Amiens
  • Pomocnik nie sprawdził się w Ligue 1 i był dwukrotnie wypożyczany do zespołów z Danii
  • Współpracę Kurzawie zaproponował jego były klub, czyli Górnik Zabrze
  • Prezes śląskiego klubu zdradził, czy zawodnik zwiąże się z Zabrzanami

Górnik Zabrze próbował pozyskać Rafała Kurzawę, który od sierpnia pozostaje bez klubu. Pomocnik nie zdołał zawojować Amiens i Ligue 1 i rozwiązał kontrakt. Prezes 14-krotnego mistrza Polski zdradził, czy Kurzawa ponownie zagra w klubie, w którym został gwiazdą Ekstraklasy.

Górnik Zabrze planował transfer reprezentanta Polski

Drużyna prowadzona przez trenera Marcina Brosza zakończyła zmagania Ekstraklasy w rundzie jesiennej na piątym miejscu w tabeli. Górnik Zabrze jest nadal w dobrej pozycji do tego, by zaatakować miejsca premiowane grą w europejskich pucharach, a nawet mistrzostwo Polski.

Strata do Pogoni Szczecin, która zajmuje aktualnie trzecie miejsce, wynosi pięć punktów. Dystans do liderującej Legii Warszawa to natomiast sześć “oczek”. Zabrzanie zechcą sprawić jeszcze niejedną niespodziankę i dlatego postanowili wzmocnić kadrę przed rozgrywkami na wiosnę.

Okazuje się, że Górnik Zabrze w ostatnich dniach próbował podpisać umowę z Rafałem Kurzawą. Pomocnik od sierpnia pozostaje bez klubu. Wówczas rozwiązał umowę z francuskim Amiens.

Pilne. Argentyńska prokuratura podała wyniki sekcji zwłok Diego Maradony. Wszystko jasne, wiemy na co zmarła legendaPilne. Argentyńska prokuratura podała wyniki sekcji zwłok Diego Maradony. Wszystko jasne, wiemy na co zmarła legendaCzytaj dalej

Kurzawa właśnie z Górnika ruszał, jak się wtedy wydawało, na podbój Ligue 1 i europejskiej piłki. W zespole z Francji 27-latek zupełnie się nie odnalazł i w ciągu dwóch lat rozegrał zaledwie 11 meczów. Był też dwukrotnie wypożyczany do zespołów ligi duńskiej FC Midtjylland i Esbjerg fB.

Rafał Kurzawa wróci do Górnika Zabrze? Prezes śląskiego klubu odpowiada

Na temat pojawiających się plotek postanowił wypowiedzieć się prezes Górnika Zabrze Dariusz Czernik. Potwierdził on, że klub skontaktował się z Rafałem Kurzawą. Zawodnik nie zwiąże się jednak z klubem z Ekstraklasy.

- Nie będę ukrywał, byliśmy w kontakcie z Rafałem. Trudno zresztą, żeby wiedząc, że jest w Polsce i nie gra, nie skontaktować się z nim. Była rozmowa i, żeby nie wchodzić w szczegóły... nic z tego nie wyszło - zdradził Czernik.

- Wszystko wskazuje na to, że nic z tego nie będzie. Na tym mógłbym skończyć. Były rozmowy, no i Rafał z nami nie trenuje - dodał prezes Górnika Zabrze.

Nie wiadomo, czy strony nie dogadały się w kwestii finansowej, czy też na drodze stanęły inne sprawy. Być może Rafał Kurzawa czeka na ofertę z zagranicy. Dla zawodnika, który w ciągu dwóch lat zaliczył tylko 30 spotkań, ciężko będzie jednak znaleźć atrakcyjną ofertę w jednej z czołowych lig.

Źródło: Sport

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News