Grand Prix
PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News
Autor Piotr Mika - 19 Września 2020

Wielki Bartosz Zmarzlik znów triumfuje. Polak jedzie po mistrzostwo świata

Grand Prix w Pradze było niezwykle wymagającym wyzwaniem dla wszystkich żużlowców biorących udział w zawodach. W trudnych warunkach najlepiej poradził sobie jednak Bartosz Zmarzlik, który wygrał kolejną odsłonę cyklu i na trzy imprezy przed końcem stanął na jego czele.

Grand Prix w Pradze nigdy nie leżało liderowi naszej kadry, który w tych zawodach awansował do finału... po raz pierwszy w karierze i od razu go wygrał. Zwycięstwo w stolicy Czech pozwoliło wskoczyć Zmarzlikowi na czoło klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. Droga do triumfu była jednak bardzo trudna.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gdy wyszło na jaw, kto jest dziadkiem Adama Małysza, złapaliśmy się za głowy. Chodzi o prawdziwą legendę
  2. Podatek od spadku do zmiany. Chcą rozszerzyć listę zwolnionych, wiemy już o kogo
  3. Media są zgodne, gwiazda TVN bierze ślub ze znanym polskim dziennikarzem sportowym. Niewiele osób wiedziało, że są razem
Narzeczona Artura Szpilki pokazała swoje ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki pokazała swoje ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Grand Prix Czech padło łupem Bartosza Zmarzlika

Wielu ekspertów miało obawy co do przygotowania toru w Czechach i okazały się one słuszne. Próby ściagania się na dystansie praktycznie nie miały szans powodzenia i najważniejszy był start, który w większości wyścigów decydował o ich końcowym wyniku. Z tego powodu wielu zawodników próbowała jak najlepiej wykorzystać ten element, co niejednokrotnie kończyło się przekroczeniem przepisów.

W trakcie zawodów sędzia ukarał zawodników aż 13-krotnie, ale ostrzeżeń mogło być zdecydowanie więcej. Jedynym zawodnikiem, który dotarł do finału bez żadnego ostrzeżenia był... Bartosz Zmarzlik. Polak świetnie startował, nie przekraczał przepisów i odczarował niegościnny dla siebie wcześniej tor. Dzięki temu zwycięstwu wskoczył na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i na trzy turnieje przed końcem znów jest bliski złotego medalu mistrzostw świata.

Niesamowity mecz Roberta Lewandowskiego na początek Bundesligi. Polak oczarował wszystkich kibiców, demolka (WIDEO)Niesamowity mecz Roberta Lewandowskiego na początek Bundesligi. Polak oczarował wszystkich kibiców, demolka (WIDEO)Czytaj dalej

Reszta Polaków poradziła sobie dużo gorzej

Niestety, poza Zmarzlikiem nasi rodacy kiepsko radzili sobie w Grand Prix Czech. Maciej Janowski i Patryk Dudek nie zdołali awansować do półfinałów. Szczególnie pierwszy z nich ma czego żałować, bo aktualnie zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, tracąc do Woffindena 9 punktów. Słaba postawa w Pradze bardzo skomplikowała jego drogę do medalu, choć wciąż zachował on jeszcze szanse.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nadchodzą kolejne zmiany w segregacji śmieci. System może się zmienić nie do poznania
  2. Na Marsa polecą wyłącznie kobiety? Powód jest prozaiczny
  3. Zbigniew Boniek nagle wydał pilne oświadczenie. W końcu przerwał milczenie, padły mocne słowa
  4. Waldemar Fornalik odsunięty od drużyny przed meczem el. LE. Trener Piasta Gliwice chory na COVID-19
  5. Ogromny skandal w sporcie. Podawał podopiecznym doping na stacjach benzynowych i w fast foodach
  6. Pamiętacie Mareczka z "Czterdziestolatka"? Nie do wiary, czym się teraz zajmuje

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News