Grób
Twitter Dzieje.pl/PAP
Autor Mateusz Dziubiński - 26 Czerwca 2020

Widok grobu Kazimierza Deyny zapiera dech w piersiach. Od jego śmierci minęło już ponad 30 lat

Grób jednego z najlepszych piłkarzy w historii polskiej piłki Kazimierza Deyny zapiera dech w piersiach. Mimo że od tragicznej śmierci uwielbionego zawodnika minęło już ponad 30 lat, kibice nie zapomnieli o nim. Ci, którzy mają okazję odwiedzić Cmentarz Wojskowy na warszawskich Powązkach, gdzie spoczywa legendarny piłkarz, będą pod kolosalnym wrażeniem. 

Grób Kazimierza Deyny znajdując się na warszawskich Powązkach, robi niesamowite wrażenie. Mimo że od śmierci byłego zawodnika między innymi Legii Warszawa i Manchesteru City minęły już ponad trzy dekady, kibice wciąż o nim pamiętają i odwiedzają miejsce jego spoczynku.

Media przekazały najgorszą informację. Nie żyje prawdziwa legenda, wspominają go tysiące osób z całego świataMedia przekazały najgorszą informację. Nie żyje prawdziwa legenda, wspominają go tysiące osób z całego świataCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  2. Tragiczne odkrycie w Gdyni. Niestety w basenie odkryli straszną prawdę


Grób Kazimierza Deyny robi ogromne wrażenie

Kazimierz Deyna jest doskonale znany każdemu polskiemu kibicowi piłki nożnej. Zawodnik przeszedł do historii za sprawą wspaniałych występów w reprezentacji i Legii Warszawa. Deyna do dzisiaj jest uważany za być może najlepszego zawodnika, jaki kiedykolwiek przywdziewał koszulkę z orłem na piersi, a zespół z ulicy Łazienkowskiej wystawił legendzie piękny pomnik przed stadionem.

Niestety Kazimierz Deyna odszedł od nas zbyt szybko. W nocy z 31 sierpnia na 1 września 1989 roku zginął tragicznie w wypadku samochodowym. Prowadzony przez niego Dodge Colt uderzył w ciężarówkę zaparkowaną na poboczu. Pogrzeb polskiego zawodnika odbył się w San Diego, gdzie Deyna zamieszkał po zakończeniu kariery. W 2012 roku urnę z jego prochami sprowadzono jednak do polski i odbył się drugi pogrzeb legendarnego zawodnika.

Anna Lewandowska została zaatakowana przez dziesiątki fanów. Wszystko przez najnowsze zdjęcie, prawda wyszła na jaw?Anna Lewandowska została zaatakowana przez dziesiątki fanów. Wszystko przez najnowsze zdjęcie, prawda wyszła na jaw?Czytaj dalej


Kibice pielęgnują miejsce pochówku legendy

Uroczystość, która odbyła się 6 czerwca, miała charakter państwowy i uczestniczyli w niej między innymi ówczesna minister sportu i turystyki Joanna Mucha, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, muzyk Stanisław Sojka oraz Franciszek Smuda. Kazimierz Deyna spoczął na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach obok bohaterów wojennych i żołnierzy.

Kibice nie zapomnieli o legendzie polskiej piłki i do dzisiaj dbają o jego grób. Każdy, kto ma okazję być w kwaterze C31, rzędzie TUJE, na miejscu 20 może się o tym przekonać. Znajduje się tam tablica, przedstawiająca wizerunek Kazimierza Deyny. Zdobi ją błękitny numer widniejący w trakcie gry na jego koszulce oraz napis "Szacunek". Stoją tam również znicze z flagą i godłem Polski. Na tablicy nagrobnej leżą kwiaty, a pośród nich znajduje się wstęga Legii Warszawa ze specjalną dedykacją: "Kazimierzowi Deynie".

Grób

Źródło: wawainfo.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policja nie zamierza odpuszczać. Posypią się mandaty, nawet po 1000 złotych
  2. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki
  3. Tragiczne informacje obiegły Polskę z samego rana. Nie żyje Lesław Skinder, był niekwestionowaną legendą dla wielu Polaków
  4. Skąpo ubrana gwiazda polskiego sportu chwali się swoim ciałem na Instagramie. Pokazała naprawdę dużo (FOTO)
  5. Justyna Żyła nagle zwróciła się prosto do Piotra Żyły. Jej niespodziewane słowa zadziwiły Polaków
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News