Grzegorz Krychowiak
YouTube Sport.pl
Autor Piotr Mika - 4 Września 2020

Grzegorz Krychowiak boi się meczu z Holandią? Padły ważne słowa, Polacy powinni uważać

Grzegorz Krychowiak to jeden z liderów naszej kadry, która już dziś zmierzy się z Holandią w pierwszej kolejce drugiej edycji Ligi Narodów. Mecz ten dla Polaków może być niezwykle ciężki, ponieważ Holendrzy na wielu pozycjach mają lepszych zawodników, a do tego dochodzi również absencja Roberta Lewandowskiego.

Grzegorz Krychowiak postanowił zabrać głos przed tym spotkaniem, które w oczach wielu ekspertów naprawdę może stanowić dla Polaków bolesną lekcję. Nasz defensywny pomocnik stara się jednak patrzeć na to z innej strony, a z jego ust padły odważne hasła.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gwiazda polskiego sportu przekazała wspaniałe wiadomości. Niedługo zostanie mamą
  2. Wideo - Co się dzieje z autem, które utknie między dwiema ciężarówkami?
Gwiazda Polsatu zaatakowała Adama Małysza na oczach tysięcy fanów. Wyjątkowo ostre słowa, nie możemy uwierzyć (FOTO)Gwiazda Polsatu zaatakowała Adama Małysza na oczach tysięcy fanów. Wyjątkowo ostre słowa, nie możemy uwierzyć (FOTO)Czytaj dalej

Grzegorz Krychowiak zagrzewa swoich kolegów do walki

Najbliższe spotkania z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną będą dobrą okazją do sprawdzenia, w jakiej formie są nasi kadrowicze po przerwie spowodowanej pandemią. W grupie pierwszej zagramy jeszcze z Włochami, co łącznie da nam sześć meczów - trzy wyjazdowe oraz trzy domowe. Liga Narodów to po części turniej towarzyski, choć można uzyskać na nim również wymierne korzyści.

Dla reprezentacji Polski będzie on jednak przede wszystkim sprawdzianem i okazją do szlifowania formy przed eliminacji do mistrzostw świata, które ruszają w marcu przyszłego roku, oraz do Euro 2020, które również zostanie rozegrane w 2021 roku. Grzegorz Krychowiak nie chce jednak patrzeć na te spotkania jako mniej ważne, w których nie liczy się wynik.

Justyna Żyła przechodzi samą siebie. Ma być w nowym związku, to zdjęcie mówi wszystko (FOTO)Justyna Żyła przechodzi samą siebie. Ma być w nowym związku, to zdjęcie mówi wszystko (FOTO)Czytaj dalej

"Mnie nie interesuje styl, tylko wygrywanie"

Grzegorz Krychowiak w rozmowie z Pawłem Wilkowiczem stwierdził, że nie można teraz patrzeć na te spotkania, jako budowanie czegoś nowego, a wynik to sprawa drugorzędna. 30-letni pomocnik już teraz chce ze swoją drużyną zwyciężać już teraz.

- Tylko sobie nie mówmy, że teraz liczy się, co będzie na Euro, że coś budujemy, a wyniki najbliższych meczów nie są ważne. My musimy wygrywać już teraz, mamy być pewni siebie, żeby w mistrzostwach zdeptać przeciwnika. Mnie nie interesuje styl, tylko wygrywanie - powiedział na łamach Sport.pl Grzegorz Krychowiak. O ile nie można mieć pretensji do pewności siebie naszego zawodnika, to niedbałość o styl może się szybko zemścić.

Styl gry to pewien dowód na to, że drużyna opiera się na wypracowanych schematach i planie działania. Dobrym przykładem jego braku są eliminacje do Euro 2020. Polacy wygrywali, ale nijakość i właśnie brak stylu w niektórych meczach wręcz raził. Wtedy się udało, ale na dużym turnieju wypracowany styl gry może być jedyną drogą do sukcesu.

Ponieżej znajdziecie cały wywiad Grzegorza Krychowiaka, którego udzielił Pawłowi Wilkowiczowi z portalu Sport.pl.

Krychowiak: Jestem dumny z Roberta Lewandowskiego

Źródło: Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kara więzienia za jedną wiadomość. Sąd był bezwzględny wobec 23-latka
  2. Naukowcy ogłaszają przełom. Sztuczna skóra doskonała tak samo, jak prawdziwa
  3. Piłkarz Ekstraklasy przekroczył wszelkie granice. Walczył o piłkę i wtedy się zaczęło, sceny jak z ringu (WIDEO)
  4. Wyciekł skład reprezentacji Polski? Wiemy, jak możemy zagrać z Holandią, nie brakuje niespodzianek
  5. Niemcy - Hiszpania. Emocje w spotkaniu na szczycie. Zadecydowała ostatni akacja meczu
  6. Rząd wreszcie zabrał się do pracy. Przedstawiono konkretne rozwiązania na jesień, aby wyjść z pandemii

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News