Grzegorz Krychowiak kartka
screen - youtube.com/przegląd sportowy
Autor Łukasz Kowalski - 24 Października 2020

Kolejny tragiczny mecz Grzegorza Krychowiaka. Polak z czerwoną kartką, zespół przegrał, kompromitacja

Grzegorz Krychowiak w ostatnich tygodniach prezentuje istną sinusoidę swojej formy. Mecze bardzo dobre przeplata z bardzo słabymi występami. Niestety dla polskiego pomocnika w ostatnim czasie tych drugich jest więcej. Polak w sobotę po raz kolejny zagrał poniżej swoich możliwości. Krychowiak nie dokończył sobotniego spotkania w lidze rosyjskiej.

Grzegorz Krychowiak nie może ustabilizować formy w tym sezonie. Polak przeplata spotkania bardzo dobre z tymi, w których prezentuje się poniżej swoich możliwości. Niestety dla pomocnika reprezentacji Polski tych drugich jest ostatnio dużo więcej.

1. Jakub Błaszczykowski czaruje jak za najlepszych lat. Co za bramka w Ekstraklasie, ręce składają się do oklasków (WIDEO)
  2. Prawdziwy dramat. Jolanta Kwaśniewska nie mogła dłużej milczeć
  3. Kamil Stoch grzmi przed nowym sezonem Pucharu Świata. "Cel uświęca środki", może zostać najlepszym w historii
Marta Linkiewicz przekracza kolejną granicę. Zaczęła się wić w samym staniku przed tysiącami Polaków (FOTO)Marta Linkiewicz przekracza kolejną granicę. Zaczęła się wić w samym staniku przed tysiącami Polaków (FOTO)Czytaj dalej

Grzegorz Krychowiak zaliczył kolejny słaby występ

Październik w wykonaniu Grzegorza Krychowiaka niemal w całości jest do zapomnienia. Pomocnik bardzo słabo zaprezentował się w spotkaniach reprezentacji Polski, po których część kibiców zaczęła nawoływać o brak powołania dla niego na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Zasadność obecności Krychowiaka w kadrze podważał także m.in. Krzysztof Stanowski.

- Gdybym ja miał decydować, to na turniej nie biorę Krychowiaka i Szymańskiego. Krychowiak jest za podobny do Linetty'ego i Góralskiego. I wtedy mamy 23 zawodników - tłumaczył swoją opinię dziennikarz Kanału Sportowego. Zdaniem Stanowskiego Krychowiak w kadrze występował ostatnio "za nazwisko".

30-latek odpowiedział swoim krytykom w ubiegłym tygodniu. Po jego trafieniu i świetnym występie Lokomotiv Moskwa ograł 1:0 Ufę FK. Po spotkaniu pomocnik reprezentacji Polski został wybrany najlepszym graczem spotkania. Wydawało się, że Krychowiak ma złe dni za sobą.

Krytycy zawodnika otrzymali paliwo do kolejnych nieprzychylnych komentarzy w sobotni wieczór. Polak podobnie jak cała drużyna Lokomotivu Moskwa zaprezentował się bardzo słabo w spotkaniu przeciwko Rotorowi Wołgograd. Zespół z Krychowiakiem i Maciejem Rybusem w składzie przegrał 1:2.

Problemy Krychowiaka w sobotnim spotkaniu zaczęły się już w 15 minucie. Polski pomocnik powalił swojego przeciwnika i zasłużenie otrzymał żółtą kartkę. Trzy minuty później było 1:0 dla drużyny z Wołgogradu. Rzut karny na raty wykorzystał Flamarion Junior.

Justyna Żyła znów zaskoczyła całą Polskę. Nie będzie już więcej kontrowersji? Piotr Żyła i tysiące Polaków odetchną z ulgąJustyna Żyła znów zaskoczyła całą Polskę. Nie będzie już więcej kontrowersji? Piotr Żyła i tysiące Polaków odetchną z ulgąCzytaj dalej

Czerwona kartka Krychowiaka

Wicemistrzowie Rosji doprowadzili do wyrównania już 9 minut później. Doskonałą okazję wykorzystał Dmitrij Rybczynskij. Jednak na niewiele się to zdało. W drugiej połowie kolejnego gola dla zespołu z Wołgogradu strzelił Anders Ponce.

Lokomotiv Moskwa miał swoje okazje do wyrównania. Najlepszą w 82 minucie zmarnował Anton Miranczuk. Rosjanin nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego po zagraniu ręką w polu karnym przez Sergeja Ivanowa z Rotoru.

Podopieczni Marko Nikolicia próbowali jeszcze się zerwać i strzelić gola. Jednak mogą się cieszyć z tego, że nie przegrali jeszcze wyżej. Pod koniec spotkania piłkę w siatce umieścił pomocnik Wołgogradu Oleg Kozekhemyakin, ale po konsultacji z systemem VAR bramka nie została uznana.

To był jedyny przypływ szczęścia dla piłkarzy Lokomotivu Moskwa w ostatnich minutach. W doliczonym czasie gry drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Grzegorz Krychowiak. Tym samym Polak przypieczętował swój słaby występ. 30-letni pomocnik w obecnym sezonie rozegrał dziewięć meczów w lidze, w których strzelił dwa gole i zobaczył łącznie cztery żółte kartki.

Dla zespołu z Wołgogradu była to pierwsza wygrana w sezonie. Rotor po 12 kolejkach Premijer Ligi z 6 punktami na koncie zajmuje 14 miejsce. Lokomotiv Moskwa zajmuje 4 pozycję z dorobkiem 21. punktów.

2. Kuriozalna sytuacja, niezwykle drogie etui do iPhone'a jest wadliwe. Apple: "I dobrze"
  3. Justyna Żyła znów zaskoczyła całą Polskę. Nie będzie już więcej kontrowersji? Piotr Żyła i tysiące Polaków odetchną z ulgą
  4. Kapitalny gol reprezentanta Polski. Huknął jak z armaty, Polak bohaterem, Jerzy Brzęczek da mu więcej szans?
  5. Genialny Robert Lewandowski. Znowu dominował, Eintracht na kolanach, trzy bramki Polaka