Grzegorz Krychowiak
GABRIEL BOUYS/AFP/East News
Autor Wojciech Olszowy - 31 Grudnia 2020

Grzegorz Krychowiak na cenzurowanym. Rosyjskie media bezlitosne dla Polaka, został nazwany rozczarowaniem

Grzegorz Krychowiak nie zaliczy ostatnich miesięcy do najlepszych w karierze. Piłkarz był mocno krytykowany przez polskie media za swoją postawę podczas meczów reprezentacji. Dostaje się mu także w Rosji, gdzie występuje na co dzień. Tamtejsi eksperci przygotowali ranking największych rozczarowań kończącego się roku. Polak znalazł się w nim bardzo wysoko.

  • Grzegorz Krychowiak ma za sobą trudne miesiące
  • W Polsce był krytykowany za swoje występy w reprezentacji
  • Wielu nie widzi już dla niego miejsca w pierwszym składzie kadry
  • Negatywnie ocenia się go także w Rosji

Grzegorz Krychowiak po nieudanych latach w PSG oraz West Bromwich Albion przeniósł się do ligi rosyjskiej, gdzie grał dla Lokomotiva Moskwa. Doskonale się tam odnalazł i wydawało się, że wrócił ten znakomity piłkarz, jakiego mogliśmy oglądać za czasów występów w Sevilli. W ostatnim czasie jednak forma "Krychy" mocno spadła i znów zawodzi. Rosyjskie media ogłosiły go jednym z największych rozczarowań ligi.

Grzegorz Krychowiak jednym z rozczarowań ligi

Koniec roku to jak zwykle czas podsumowań. W sporcie to szczególny czas, w którym ocenia się drużyny i piłkarzy na przestrzeni tych mijających dwunastu miesięcy. Tworzy się rankingi najlepszych i najgorszych, a także tych, którzy zachwycili i rozczarowali. Właśnie na zrobienie takiej listy rozczarowań zdecydowali się rosyjscy dziennikarze.

Portal "Sport24.ru" postanowił stworzyć ranking zawodników, którzy najbardziej rozczarowali w 2020 roku. Wysoko na tej liście znalazł się Grzegorz Krychowiak. Po analizie jego występów w mijającym roku dziennikarze stwierdzili, że "Krycha" w pełni zasłużył na krytykę, jaka go spotykała w trakcie sezonu. Biorąc pod uwagę wiele istotnych czynników uznali, że Polak powinien znaleźć się na trzecim miejscu rankingu największych rozczarowań.

Z ostatniej chwili. Polscy skoczkowie przeszli kolejne badania, znamy wynikiZ ostatniej chwili. Polscy skoczkowie przeszli kolejne badania, znamy wynikiCzytaj dalej

Dziennikarze podkreślili fakt, iż Krychowiak był jednym z najlepszych piłkarzy w lidze i dziwi ich taki spadek formy, który nawet nazywają nieprzyjemnym do oglądania. - Grzegorz jest jednym z najbardziej doświadczonych i cenionych graczy w lidze. Tym bardziej nieprzyjemne jest obserwowanie gwałtownego spadku jego formy. - czytamy w uzasadnieniu decyzji o umieszczeniu Polaka na najniższym stopniu podium rozczarowań.

Portal doszukuje się przyczyn takiej zniżki formy. Ich zdaniem głównym powodem słabych występów może być konflikt z nowym trenerem. - Według plotek Krychowiak był niezadowolony ze zwolnienia Semina i nie współpracował dobrze z Nikoliciem. Być może dlatego polski pomocnik przestał być tak przydatny w ataku. W minionym sezonie Krychowiak długo znajdował się na liście najlepszych strzelców ligi, ale potem poddał się i zdobył tylko jednego gola. Krótko mówiąc, po odejściu Semina dyspozycja Grzegorza zaczęła się zmieniać. - zauważają Rosjanie.

Grzegorz Krychowiak bez formy

Polscy kibice mogli zauważyć, że Grzegorz Krychowiak nie jest w najlepszej formie podczas jesiennych meczów reprezentacji. Piłkarz spisywał się po prostu słabo i upatrywano w nim jednego z głównych winowajców złych wyników kadry. Dziennikarze i kibice krytykowali "Krychę" za jego grę, która ich zdaniem nic nie wnosiła do drużyny narodowej, a nawet wręcz przeciwnie i odbierała wiele atutów. Zarzucano mu spowalnianie akcji oraz podejmowanie błędnych decyzji.

W międzyczasie ze świetnej strony prezentowali się inni zawodnicy. Do tej pory pozycja Grzegorza Krychowiaka w reprezentacji była niepodważalna i mało kto wyobrażał sobie wyjściowy skład kadry bez zawodnika Lokomotivu. Jednak dobre występy Jakuba Modera, Jacka Góralskiego i Karola Linettego zbiegły się w czasie ze zniżką formy "Krychy" i zaczęto się zastanawiać, czy powinien jeszcze grać w podstawowej jedenastce. Wielu ekspertów było zdania, iż selekcjoner Jerzy Brzęczek powinien ustawiać zespół bez Krychowiaka w środku pola.

Tymczasem w klubowych barwach prezentował się w kratkę. W pierwszym meczu po powrocie ze zgrupowania zdobył bramkę dla swojego zespołu. Wydawało się, że zamknął tym samym usta swoim krytykom i pokazał, że nie warto go jeszcze skreślać, bo wciąż ma wiele do zaoferowania. Problem w tym, że podczas jesiennych występów dla Lokomitiva Krychowiaka cechowała spora nieregularność i dobre mecze przeplatał ze złymi. 13 grudnia w meczu z FC Krasnodar popełnił fatalny błąd, który kosztował jego zespół utratę bramki. Ostatnio z kolei znów dał pozytywny sygnał, zdobywając piękną bramkę.

Podobnie jak w Polsce, tak i w Rosji trwa dyskusja nad formą Grzegorza Krychowiaka. Polak dotychczas zachwycał obserwatorów ligi rosyjskiej. Wielu z nich uważało go za jednego z najlepszych zawodników rozgrywek i doceniało przede wszystkim wkład w grę ofensywną Lokomotivu. W poprzednim sezonie zachwycał on skutecznością, będąc przez moment w czołówce strzelców. Ten sezon jednak wygląda zupełnie inaczej.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News