Grzegorz Lato
TOMASZ RADZIK/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 24 Listopada 2020

Grzegorz Lato bez ogródek o selekcjonerze reprezentacji. "To pajac"

Grzegorz Lato, były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej udzielił wywiadu dla portalu sport.interia.pl. W rozmowie z dziennikarzem Michałem Białońskim były szef polskiej piłki wypowiedział się na temat znanego selekcjonera reprezentacji Polski. Lato nazwał byłego opiekuna Biało-Czerwonych “pajacem”.

Grzegorz Lato postanowił w rozmowie z dziennikarzami portalu sport.interia.pl wrócić do czasów, gdy zajmował stanowisko prezesa PZPN. Działacz w wywiadzie przytoczył historię dotyczącego byłego selekcjonera naszej reprezentacji Leo Beenhakkera. - To był pajac - powiedział o legendarnym trenerze Lato.

Kuriozalny gol w polskiej Ekstraklasie. Obrońcy byli totalnie bezradni, niewiarygodny klops (WIDEO)Kuriozalny gol w polskiej Ekstraklasie. Obrońcy byli totalnie bezradni, niewiarygodny klops (WIDEO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polski skoczek narciarski potwierdził radosną nowinę. Posypały się gratulacje, rodzina się powiększy
  2. Joanna Krupa pokazała ciało po ciąży, pozuje w samej bieliźnie. „Mamuśkowe krągłości”
  3. Zbigniew Boniek podjął ostateczną decyzję ws. zwolnienia Jerzego Brzęczka. Zaprosił go na rozmowę, kibice byli wściekli

Grzegorz Lato ostro o byłym selekcjonerze reprezentacji Polski

Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Lato udzielił wywiadu dla portalu sport.interia.pl. W rozmowie z dziennikarzem Michałem Białońskim poruszył m.in. temat zwolnienia Leo Beenhakkera. Lato nazwał słynnego Holendra “pajacem”,

- Nie chciałbym, żeby w Polskim Związku Piłki Nożnej było tak jak wtedy, gdy zostałem prezesem. Michał Listkiewicz już przed mistrzostwami Europy podpisał następny kontrakt na trzy lata z Beenhakkerem i zostawił mi w prezencie pajaca. Powiem szczerze, to był pajac - stwierdził Lato w nawiązaniu do obecnej sytuacji w reprezentacji Polski.

- Myślał, że jesteśmy czarnym ludem i będzie nas pouczał, co mamy robić. Powiedziałem mu kiedyś - albo przeprosisz Antoniego Piechniczka, albo paragraf numer dwa, gdzie było napisane: mam dbać o dobre imię Polskiego Związku Piłki Nożnej. Poza tym powiedziałem mu, że podpisaliśmy z nim kontrakt dotyczący pierwszej reprezentacji i ma się zająć tym, do czego jest zobowiązany, a nie pouczać nas - dodał.

Nie zabrakło wyjaśnienia sytuacji dotyczącej zwolnienia byłego trenera m.in. Realu Madryt, Ajaxu Amsterdam i reprezentacji Holandii. Sytuacja wywołała wielkie poruszenie w całej Polsce z uwagi na sposób, w jaki Grzegorz Lato zdecydował się zakończyć współpracę.

Piękna polska bokserka w skąpym bikini. Ewa Brodnicka kusi swoimi krągłościami (FOTO)Piękna polska bokserka w skąpym bikini. Ewa Brodnicka kusi swoimi krągłościami (FOTO)Czytaj dalej


Lato o kulisach zwolnienia Beenhakkera

Grzegorz Lato nim obwieścił swoją decyzję o zwolnieniu Beenhakkerowi, przekazał ją mediom. Ówczesny selekcjoner reprezentacji Polski był bardzo dotknięty takim zachowaniem Laty. Teraz były szef PZPN wyznał, dlaczego tak postąpił.

- Ja go zwolniłem po meczu ze Słowenią. Mogłem poczekać. Ale ja idę do szatni podziękować zawodnikom, a przy szatni stoi ochroniarz i mówi do mnie: "Panie prezesie, trener prosił, by nikt nie wchodził do szatni". Ja odpowiedziałem: "Ja jako prezes PZPN jestem właścicielem tej drużyny" - zdradził Lato.

- On mi zabronił wejścia do szatni? To tak jakby w Bayernie zabronić Rummenigge wejścia do szatni. Ja mówię, jak ty jesteś taki cham, to ja cię załatwię błyskawicznie. Podziękowałem, wypłaciłem, do widzenia - skwitował były szef PZPN.

Leo Beenhakker objął prowadzenie reprezentacji Polski w 2006 roku po nieudanym mundialu w Niemczech. Z Biało-Czerwonymi awansował na Euro 2008, gdzie nasi piłkarze odpadli już po fazie grupowej. Sukcesem był jednak sam awans na turniej w Austrii i Szwajcarii. Polacy nigdy wcześniej nie grali w Mistrzostwach Europy.

Źródło: sport.interia.pl

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Nie mogli uwierzyć w tajemnicze znalezisko na środku pustyni. Olbrzymi metalowy monolit dziełem kosmitów?
  2. Pamiętacie serial “Doktor Quinn”? Wiemy, co teraz robi Erika Flores, odtwórczyni roli Coleen Cooper
  3. Polski skoczek narciarski potwierdził radosną nowinę. Posypały się gratulacje, rodzina się powiększy
  4. Zbigniew Boniek podjął ostateczną decyzję ws. zwolnienia Jerzego Brzęczka. Zaprosił go na rozmowę, kibice byli wściekli
  5. Właśnie podano tragiczne wiadomości. Nie żyje polski uczestnik mistrzostw świata, był legendą sportu
  6. Siedlce. Potrącenie pieszego na pasach - Kto winien?
  7. Zakon był w przeszłości odpowiedzialny za wylesianie w Lubuskiem. Nie co wiary, kiedy się zaczęło

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News