Grzegorz Schetyna
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Aleksy Kiełbasa - 7 Września 2020

Grzegorz Schetyna wie jak uleczyć polską piłkę. "Marzą mi się mecze jak w Premier League czy Bundeslidze"

Pomysł Grzegorza Schetyny na uleczenie Polski niestety się nie sprawdził. Mimo to, były lider Platformy Obywatelskiej nadal wierzy w swoją twórczą inwencję i tym razem zdradził, że wie jak uzdrowić polski sport. Jak sam podkreśla w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty, sport jest jego miłością i wciąż czuje emocje z nim związane.

W rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty, Grzegorz Schetyna zdradza, że ma pomysł na to, jak uleczyć polski sport. Były lider Platformy Obywatelskiej przyznaje, że sport jest jego miłością, a on sam czuje się mocno związany ze Śląskiem.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski poruszył sercami tysięcy Polaków. Pokazał zdjęcie z córką, które rozczuli każdego (FOTO)
  2. Wideo - Co się dzieje z autem, które utknie między dwiema ciężarówkami?
Justyna Żyła bezlitosna dla Piotra Żyły. Wystarczyło jedno zdjęcie, a ona od razu wbiła mu potężną szpilę (FOTO)Justyna Żyła bezlitosna dla Piotra Żyły. Wystarczyło jedno zdjęcie, a ona od razu wbiła mu potężną szpilę (FOTO)Czytaj dalej

Grzegorz Schetyna regularnie chodzi na mecze Śląska Wrocław

Być może niewiele osób wie, ale Grzegorz Schetyna jest zagorzałym sympatykiem Śląska Wrocław, na którego mecze chodzi bardzo regularnie.

- Tak, jak tylko jestem we Wrocławiu, zawsze chodzę. Byłem też na kilku wyjazdach. Nie bez powodu kibice śpiewają: "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasz Śląsk Wrocław gra". To silniejsze ode mnie. Jeśli tylko pozwalają mi na to obowiązki, chcę oglądać swoją drużynę - mówi Schetyna w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty.

Polityk podkreśla, że kamieniem milowym w polskiej piłce była i nadal jest poprawa infrastruktury. Według niego ma to nas przybliżyć do europejskiej elity.

- Wielką rzeczą jest to, co udało się zrobić z infrastrukturą, ze stadionami. Są przecież najnowocześniejsze w Europie. Popracować trzeba natomiast nad frekwencją. Nie tylko w piłce nożnej, ale też w sportach halowych. Marzą mi się mecze jak w Premier League czy Bundeslidze - bezpieczne i z pełnymi stadionami. To się wiąże też z wpływami do budżetów, a co za tym idzie - możliwościami sportowymi i wynikami – zaznacza Schetyna.

Liga Narodów: Bośnia i Hercegowina-Polska. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo, stream online, TVLiga Narodów: Bośnia i Hercegowina-Polska. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo, stream online, TVCzytaj dalej

Polityk stawia zadanie przed samorządami i federacjami

Grzegorz Schetyna podał przykład siatkówki, gdzie w polskiej lidze potrafiono zatrzymać największe gwiazdy i dzięki temu, mamy jedne z najlepszych rozgrywek w Europie. Takie samo rozwiązanie powinno zostać zastosowane w Ekstraklasie.

- Najpierw więcej kibiców, potem wyższe budżety i dopiero na końcu wygrane w europejskich pucharach. Niezwykle istotne jest szkolenie młodzieży i cieszę się, że niektóre kluby zaczęły inwestować w wychowanków. Piłkarze w wieku 14-15 lat nie powinni odchodzić na Zachód, tylko odgrywać istotne role w pierwszych składach swoich drużyn w Polsce. Trzeba zbudować system naczyń połączonych. W siatkówce świetnie wykorzystano sukcesy reprezentacji i zatrzymano polskie gwiazdy budujące poziom ligi. To wyzwanie nie tylko dla rządu, ale też samorządów i federacji sportowych. Konieczna jest współpraca - dodaje w rozmowie z WP.

Polityk dodał, że w polskie kluby powinny zachować cierpliwość i realizować krok po kroku swój cel, w kontekście gry w europejskich pucharach. Priorytetem powinna być Liga Europy.

- Po części to działa jak samospełniająca się przepowiednia. Mówimy, że jest słabo, że przegrywamy. Tymczasem żeby skutecznie radzić sobie w Lidze Mistrzów, należy najpierw myśleć o występach w fazie grupowej Ligi Europy. Wszystko powinniśmy robić krok po kroku. Potrzeba cierpliwości i konsekwencji, jak w życiu. Musimy posuwać się małymi krokami z sezonu na sezon. Tylko w ten sposób można osiągnąć stabilność finansową i późniejsze sukcesy – zauważył Grzegorz Schetyna.

Źródło: WP Sportowe Fakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emeryci na bruk? Minister Emilewicz ostro o przyszłości starszych Polaków
  2. Milionerzy: Dostała niezwykle ciężkie i podchwytliwe pytanie za 40000 zł. Znacie poprawną odpowiedź?
  3. Krzysztof Stanowski grzmi po meczu reprezentacji Polski. Na oczach tysięcy widzów padły mocne słowa
  4. Tragiczna wiadomość z samego rana. 22-letni gwiazdor zmarł na oczach fanów, lekarze nie dali rady go uratować
  5. To już prawie pewne. Legia Warszawa straci swoją młodą gwiazdę. Klub ma rozmawiać nie tylko z Napoli
  6. Rząd wreszcie zabrał się do pracy. Przedstawiono konkretne rozwiązania na jesień, aby wyjść z pandemii

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News