Guardiola i Leroy Sane
Andrew Yates, via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East
Autor Aleksy Kiełbasa - 19 Czerwca 2020

Guardiola: Leroy Sane odchodzi z Manchesteru City

Pep Guardiola potwierdził, że Leroy Sane i Manchester City nie doszli do porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu niemieckiego skrzydłowego. Od kilkunastu tygodni mówi się, że Sane ma zasilić Bayern Monachium i teraz wydaje się to już niemal pewne. Kwestiami spornymi pozostają cena oraz data transferu.

Leroy Sane reprezentuje barwy Manchesteru City o od sierpnia 2016 roku. W tym czasie zagrał w 186 meczach, w których strzelił 39 bramek i zanotował 45 asyst. Z The Citizens zdobył 7 tytułów w tym 2 mistrzostwa Anglii. Teraz piłkarz ma być zdecydowany na zmianę drużyny.

Od dawna wiadomo, że Leroy Sane prędzej czy później opuści Manchester City. Choć klub chciał, aby Niemiec pozostał na Etihad Stadium, to sam zawodnik nie miał na to ochoty. Teraz odejście jest już pewne. Pogłoski potwierdził to sam Pep Guardiola.

- Leroy odrzucił oferty przedłużenia kontraktu. Wszyscy o tym wiedzą - oznajmił szkoleniowiec Manchesteru City. The Citizens informują, że klub nawet trzykrotnie przedstawiał mu kolejne propozycje, ale Sane za każdym razem odmawiał nie wyrażał zgody na przedłużenie kontraktu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Pudzianowski w końcu przerwał milczenie. Wyznał całą prawdę przed tysiącami fanów
  2. Czarny scenariusz spełni się błyskawicznie. Eksperci nie mają złudzeń, że najbliższe miesiące będą najważniejsze
Kolejna wielka impreza w Polsce odwołana. Wiadomości zadziwiły kibiców, to nie tak miało byćKolejna wielka impreza w Polsce odwołana. Wiadomości zadziwiły kibiców, to nie tak miało byćCzytaj dalej

W kontekście nowego klubu Sane, zazwyczaj mówiło się o Bayernie Monachium i prawdopodobnie ten kierunek obierze reprezentant Niemiec. 24-lat miał dołączyć do Bawarczyków już w trakcie minionego lata, ale jego plany pokrzyżowała poważna kontuzja kolana.

Marcin Najman w końcu przerwał milczenie i powiedział prawdę fanom. Doszło do ważnego ogłoszeniaMarcin Najman w końcu przerwał milczenie i powiedział prawdę fanom. Doszło do ważnego ogłoszeniaCzytaj dalej

Guardiola: Sane odejdzie, ale może po wygaśnięciu kontraktu

Nie jest przesądzone, czy Leroy Sane opuści Manchester jeszcze podczas tego lata. Umowa Niemca z The Citizens obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku i możliwe, że dopiero wtedy skrzydłowy zdecyduje się na przeprowadzkę.

Jeżeli pod koniec sezonu dwa kluby osiągną porozumienie, to odejdzie. W przeciwnym wypadku odejdzie po wygaśnięciu umowy - dodał Guardiola, zapytany o przenosiny skrzydłowego do Bayernu.

Klub Roberta Lewandowskiego jest przekonany o tym, że Sane do nich dołączy. Największy problem jak na razie stanowi kwota transferu. Niemcy są skłonni zapłacić za skrzydłowego maksymalnie 40 mln euro, z kolei Brytyjczycy mają żądać dwa razy wyższej kwoty, czyli 80 mln euro, na którą wycenia zawodnika portal transfermarkt. Zatem mistrzowie Niemiec może będą skłonni poczekać na piłkarza jeszcze jeden rok.

Źródła: Interia Sport, transfermarkt

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Jeden z urzędów wznawia pracę od poniedziałku. Inspektorzy mogą zapukać także do ciebie
   2. Susza powoduje absurdalne ceny truskawek. W kilku regionach Polski sytuacja jest bardzo ciężka
   3. Niemcy ocenili Roberta Lewandowskiego za cały sezon. Wyjątkowe słowa, mogą je usłyszeć jedynie nieliczni
   4. Piłkarz PSG zdradził całą prawdę o tym, co dzieje się na imprezach Neymara. Opowiedział wszystko ze szczegółami
   5. Antoni Szarmach nie żyje. Polska straciła jednego z pionierów nietypowej aktywności sportowej
   6. Prawdziwy biały kruk - Fiat 125p kamper odnalazł się w Wielkiej Brytanii

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News