gwałt
unsplash.com/Anthony Tran
Autor Mateusz Wysokiński - 5 Lutego 2020

Przerażające doniesienia ze świata sportu. Ofiary gwałtów postanowiły przerwać milczenie

Gwałt jest jednym z najbardziej przerażających przestępstw, jakie można popełnić. We Francji wybuchł właśnie skandal w związku z ujawnieniem skandalu seksualnego we Francji. Ofiary oprawców, które przez lata były terroryzowane przez oprawców przerwały milczenie. Tą sprawą żyją wszyscy kibice, którzy nie mieli prawa spodziewać się, że skala problemu jest aż tak duża.

Gwałt był od lat tematem tabu wśród przedstawicieli jednej z popularnych dyscyplin sportu. Sportsmenki, sportsmeni i trenerzy żyli w zmowie milczenia, a ofiary latami nie chciały przyznać się do tego, że były ofiarami przestępstw. Nowe fakty na temat przemocy seksualnej wśród uczestników wielu imprez sportowych rzucają wielki cień na francuski sport. Przypadków molestowań i gwałtów namnożyło się przez lata tak dużo, że do akcji wkroczyły odpowiednie służby.

Prestiżowa nagroda dla Anity Włodarczyk. Zapisała się w historii sportuPrestiżowa nagroda dla Anity Włodarczyk. Zapisała się w historii sportuCzytaj dalej

Gwałt w sporcie. Wielki skandal we Francji

Kibice w całej Francji od kilku dni żyją przerażającymi doniesieniami na temat skandalu, który wybuchł w łyżwiarstwie figurowym. Zawodniczki, które reprezentowały Francję na imprezach pokroju mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich wyznały, że we francuskim łyżwiarstwie od lat trwała zmowa milczenia na temat tego, co dzieje się z młodymi sportsmenkami, które dość często były ofiarami zwyrodnialców.

- Spałam poza domem. Byłam wrażliwa. Wykorzystałeś to. Jeszcze dziś, kiedy wychodzę z domu, boję się. Czuję strach, kiedy odwiedzam miejsca, których nie znam. Nieznane jest dla mnie synonimem niebezpieczeństwa. Nie mogę sama podróżować. Prowadzenie samochodu samej było dla mnie długo niemożliwe. Lot samolotem jest torturą - opowiedziała w swojej biografii łyżwiarska Sarah Abitbol, która oskarżyła o molestowanie trenera Gillesa Beyera.

Wymiar sprawiedliwości rozpoczyna działania

Po publikacji zeznań Sarah Abitbol i jej koleżanek z kadry Francji doszło do reakcji ze strony francuskich władz. Minister sportu - Roxana Maracineanu domaga się zwolnienia prezesa związku łyżwiarstwa figurowego, który od lat miał być w zmowie ze szkoleniowcami, którzy mieli na swoim koncie kontakty seksualne z młodymi zawodniczkami.

Swoje stanowisko w sprawie zajął także prezydent Francji - Emmanuel Macron, który obiecuje, że sprawcy przestępstw seksualnych zostaną ukarani. Jak na razie wszczęto kilka postępowań prokuratorskich, a sama siedziba związku jest pod obserwacją policji i prokuratury.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fantastyczne wyniki polskich lekkoatletów. Czołówka naszpikowana naszymi zawodnikami
  2. Mistrz świata w skokach narciarskich powraca. Zobaczymy go już niebawem
  3. Polski skoczek wraca do kadry A. "Treningi przyniosły efekty"
  4. Krzysztof Piątek strzela po raz pierwszy w Niemczech. Zobacz trafienie Polaka (Wideo)
  5. Wielki sukces polskiej tenisistki. Awansowała do ścisłej czołówki
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News