Gwałt piłkarze 15-latka
Pixabay - Rookie23
Autor Piotr Bernaciak - 13 Grudnia 2019

Trzej piłkarze skazani na karę pozbawienia wolności. Dopuścili się gwałtu na 15-latce

Gwałt należy do najstraszniejszych przestępstw, jakich można się dopuścić. Takie przypadki są nagłaśniane, a przestępcy muszą liczyć się z publicznym potępieniem. Nie uchroni ich od tego nawet status społeczny.

Gwałt na osobie nieletniej należy do najstraszniejszych przestępstw. Gdy tylko pojawia się informacja o tego typu czynie, zawsze wywołuje ona wielką sensację. Staje się ona jeszcze większa w momencie, gdy dowiadujemy się, że dopuszczają się jej osoby znane publicznie, jak ma to miejsce we wspomnianym przypadku. Są one skazane na publiczne potępienie.

Dziś dowiedzieliśmy się, że trzej piłkarze dopuścili się strasznego czynu. Gwałt dokonany przez trzech zawodników wywołał ogromne poruszenie. Zorganizowano proces, dzięki któremu wiemy już, jaką karę otrzymają piłkarze. Nie da się ukryć, że ich przestępstwo zasługuje na ogromną karę, a niektórzy mówią nawet, że należą się za nie najsurowsze możliwe konsekwencje.

Zbigniew Boniek w żałobie. Prezes PZPN stracił najbliższą osobę, smutne doniesieniaZbigniew Boniek w żałobie. Prezes PZPN stracił najbliższą osobę, smutne doniesieniaCzytaj dalej

Gwałt wywołał powszechną wściekłość

Piłkarze klubu z hiszpańskiej ligi Tercera Division, Raul Calvo, Carlos Cuadrado i Victor Rodriguez, usłyszeli dziś bardzo surowy wyrok. Wszystko przez gwałt, którego mieli dopuścić się w 2017 roku. Sprawa nie wyszła na jaw od razu, jednak gdy usłyszeliśmy o postępowaniu karnym, każdy ze wspomnianych zakończył już profesjonalną karierę. Wiemy, że mieli wykorzystać seksualnie 15-letnią dziewczynę.

Sąd w Burgas zdecydował się ukarać ich pozbawieniem wolności na 38 lat. Kara z pewnością jest surowa, choć wielu kibiców twierdzi, że za taki czyn należy się bezwzględne dożywocie. Co ważne, hiszpańskie prawo przewiduje jedynie 20 lat pozbawienia wolności, nawet pomimo znacznie wyższej kary. Oskarżeni nie przyznali się do zarzucanych im czynów i zapowiedzieli odwołanie.

Gwałt trzech piłkarzy wywołał reakcję władz

W listopadzie 2017 roku, kiedy miało dojść do przestępstwa, trzej wymienieni zawodnicy byli zawodnikami hiszpańskiej Arandiny. Dzisiaj nie wiąże już ich żadna umowa z klubem z Tercera Division. Szanse na skuteczne odwołanie od kary są minimalne, jak przekonują eksperci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Krzysztof Piątek zdecydował w sprawie swojej przyszłości. Ważne słowa Polaka
  2. Złe wiadomości dla polskich kibiców skoków narciarskich. Podjęto decyzję ws. odwołanego konkursu
  3. Legenda futbolu zabrała głos na temat Leo Messiego. "Nie jest najlepszy na świecie"
  4. Zdemolowano samochód gwiazdy reprezentacji Polski. "Karma cię dopadnie"
  5. Polska zaliczy spadek w rankingu UEFA. Tak źle nie było od wielu lat, złe wieści dla polskich klubów
  6. TVP przekazało najgorsze wiadomości. Nie żyje uwielbiany przez miliony sportowiec, przegrał walkę z chorobą
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News