Nainggolan w Cagliari
Autor Piotr Bernaciak - 6 Sierpnia 2019

Gwiazdor wraca do byłego klubu. Nainggolan znowu w Cagliari

Serie A regularnie dostarcza nam wiele emocji związanych z transferami. Potwierdziło się to również wczoraj. Dowiedzieliśmy się o transferze Radji Nainggolana, który po kilku latach wraca do Cagliari.

Serie A z pewnością doczeka się jeszcze wielu interesujących transferów tego lata, choć jeden z nich został przeprowadzony już wczoraj. Dowiedzieliśmy się bowiem, że nowym zawodnikiem Cagliari został Radja Nainggolan. Były reprezentant Belgii trafił do nowego klubu na zasadzie wypożyczenia z Interu Mediolan, w którym występował przez ostatni rok. Sam piłkarz zrozumiał, że nie ma dla niego przyszłości w Mediolanie.

Nie można powiedzieć, że Nainggolan nie sprawdził się w Lombardii. Przez dłuższy czas radził sobie nieźle, strzelił siedem goli i zaliczył trzy asysty i wydawało się, że będzie mógł dalej występować w barwach nerrazurrich w kolejnych rozgrywkach. Okazało się jednak, że nie ma na to najmniejszych szans, o czym wiedział sam piłkarz. Wszystko przez niedawną decyzję włodarzy.

Pechowy debiut Kamila Grabary w nowym klubie. Porażka na start ligiPechowy debiut Kamila Grabary w nowym klubie. Porażka na start ligiCzytaj dalej

Gdy w klubie zatrudniono Antonio Conte, stało się jasne, że Radja Nainggolan będzie musiał odejść. Conte znany jest z tego, że nie lubi pracować z piłkarzami sprawiającymi problemy natury pozasportowej, a do właśnie takich piłkarzy zalicza się Belg. Wielokrotnie słyszeliśmy o jego problemach z alkoholem i hazardem.

Pojawienie się Conte w Mediolanie nie jest jedynym powodem odejścia Nainggolana. Jest również drugi, znacznie poważniejszy. Chodzi o chorobę żony zawodnika, która od dłuższego czasu zmaga się z rakiem. Żona piłkarza mieszkała w Cagliari, a teraz zawodnik będzie mógł odwiedzać ją znacznie częściej i zajmować się nią w razie jakiejkolwiek potrzeby.

Radja Nainggolan został wypożyczony na rok. Nie wiadomo, czy w umowie między klubami znalazła się klauzula odstępnego.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News