Hertha Berlin - Augsburg
twitter.com/FOX Sports Brasil (de House
Autor Mateusz Dziubiński - 30 Maja 2020

Hertha Berlin - Augsburg. Zwycięstwo drużyny Krzysztofa Piątka. Polak z piękną bramką (WIDEO)

Hertha Berlin - Augsburg. W jednym z pierwszych sobotnich spotkań 29. kolejki Bundesligi zespół Krzysztofa Piątka odniósł kolejne już zwycięstwo po wznowieniu rozgrywek. Niestety i tym razem polskiego napastnika zabrakło w wyjściowym składzie, jednak gdy już pojawił się na boisku, zaliczył kolejne piękne trafienie.

Hertha Berlin - Augsburg. Na Stadionie Olimpijskim w Berlinie byliśmy świadkami kolejnego zaskakująco dobrego występu drużyny Herthy. Pod wodzą Bruno Labbadii odniosła trzecie zwycięstwo w ostatnich czterech spotkaniach. Krzysztof Piątek kolejny raz pojawił się na boisku jedynie w końcówce spotkania, jednak ten krótki czas wystarczył mu, by wpisać się na listę strzelców.

Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Marcin Szarejko zginął w wypadku samochodowymTragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Marcin Szarejko zginął w wypadku samochodowymCzytaj dalej

1. Polskie media potwierdziły tragiczne informacje. Nie żyje Andrzej Duda, ceniony działacz i szkoleniowiec
  2. Wideo - Cała Polska szuka kierowcy, który uziemił Lotnicze pogotowie ratunkowe. Wyznaczono nagrodę

Hertha Berlin - Augsburg. Zwycięstwo Herthy, popis Piątka

W sobotę zainaugurowano 29. serię spotkań piłkarskiej Bundesligi. O godzinie 15:30 na boisko wyszli między innymi zawodnicy Herthy Berlin, a ich przeciwnikami tym razem był zespół Augsburga. Ci, którzy wierzyli, że po ostatnim trafieniu z rzutu karnego przeciwko RB Lipsk, od pierwszej minuty mecz rozpocznie Krzysztof Piątek, przeżyli gorzkie rozczarowanie. Polak ponownie zasiadł na ławce rezerwowych.

Piątek z poziomu linii bocznej musiał przyglądać się popisom kolegów, a zwłaszcza swojego rywala do miejsca w ataku Vedada Ibisevicia, który już w pierwszej połowie dwukrotnie zmusił do sporego wysiłku bramkarza drużyny przyjezdnych Andreasa Luthe. Jednak to nie Bośniak dał prowadzenie Berlińczykom, a Javairo Dilrosun, który w 23. minucie spotkania najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i precyzyjnym strzałem posłał piłkę do siatki.

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze. Łodzianie coraz bliżej spadku, wystarczyła jedna, dobra akcja GórnikaŁKS Łódź - Górnik Zabrze. Łodzianie coraz bliżej spadku, wystarczyła jedna, dobra akcja GórnikaCzytaj dalej

Krzysztof Piątek zdobył piękną bramkę w meczu z Augsburgiem

Po zmianie stron zmienił się również obraz gry. Hertha, która w pierwszych 45 minutach kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku, oddała pole drużynie z Augsburga, co skutkowało kilkoma szansami na zdobycie bramki wyrównującej. W działaniach gości brakowało jednak konkretów i dopiero w ostatnich dziesięciu minutach gry stworzyli oni realne zagrożenie pod bramką Herthy. Berlińczyków przed utratą gola ratowała między innymi poprzeczka.

W 64. minucie na boisku pojawił się Krzysztof Piątek. Polak dostał więc niemal pół godziny, by zaprezentować się z jak najlepszej strony. I wreszcie pokazał, na co go stać. W doliczonym czasie gry polski napastnik wykorzystał doskonałe podanie na wolne pole i posłał precyzyjne uderzenie w długi róg bramki Andreasa Luthe obok próbujących interweniować obrońców. Polak wreszcie zdobył bramkę z gry i może bardziej optymistycznie patrzeć w przyszłość. W ostatnich dwóch meczach zdobył już dwie bramki.

6. Zwolnienie pracowników coraz prostsze i szybsze. Pracodawcy tną koszty i zwalniają przez SMS