Hokej
Facebook GKS Tychy
Autor Mateusz Dziubiński - 11 Marca 2020

Kuriozalna sytuacja w polskiej lidze. Wyłoniono mistrza kraju, chociaż nie rozegrano nawet półfinałów

Hokej nie pojawi się już na arenach w Polsce w tym sezonie. Z powodu epidemii koronawirusa, która dotarła już do naszego kraju, rozgrywki Polskiej Hokej Ligi zostały zakończone na etapie półfinałów. Końcowe miejsca zostały przyznane na podstawie regulaminu rozgrywek.

Hokej dołączył do grona dyscyplin sportowych, których rozgrywki zostały przymusowo wstrzymane z powodu epidemii koronawirusa zataczającej coraz większe kręgi. Sezon Polskiej Hokej Ligi nie zostanie dokończony. Organizatorzy postanowili zakończyć zmagania na etapie półfinałów i rozdzielić miejsca między najlepszą czwórkę zgodnie z regulaminem.

Kamil Stoch nie dał się rywalom. Polski skoczek wciąż na czele klasyfikacjiKamil Stoch nie dał się rywalom. Polski skoczek wciąż na czele klasyfikacjiCzytaj dalej

Hokej Liga przedwcześnie zakończyła rozkrywki. Kuriozalna sytuacja spowodowana epidemią

Decyzję o zakończeniu rozgrywek Polskiej Hokej Ligi podjęto z uwagi na rosnącą liczbę przypadków zachorowań na koronawirusa w naszym kraju. Stan na dzisiaj to 27 osób ze zdiagnozowaną obecnością wirusa w organizmie. Władze ligi kierująć się zaleceniami rządu polskiego, MInistra Sportu oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego zdecydowały o zakończeniu rywalizacji już w tym momencie.

- To była jednomyślna decyzja. Doszliśmy do takiego rozwiązania w trosce o kibiców, zawodników i całą rodzinę hokejową. To była jedyna słuszna decyzja i podjęliśmy ją, wspólnie z klubami. Zaniepokojeni są również zagraniczni hokeiści. Oni obawiają się, że wkrótce mogą zostać wstrzymane loty. To też był jeden z czynników, który braliśmy pod uwagę - mówił prezes PZHL, Mirosław Minkina.

Życiowy sukces Kamila Stocha. Wyprzedził legendę skoków, teraz goni Adama MałyszaŻyciowy sukces Kamila Stocha. Wyprzedził legendę skoków, teraz goni Adama MałyszaCzytaj dalej

Mistrz Polski wyłoniony bez meczu finałowego

Zarząd Polskiej Hokej Ligi po konsultacji z klubami, które uzyskały awans do półfinałów rozgrywek, oraz działając na podstawie punktu 44.1 Regulaminu Rozgrywek, postanowił zakończyć sezon 2019/2020 dnia 11 marca 2020. Nastepnie rozdzielić miejsca medalowe między drużyny, które miały zmierzyć się w półfinałach play-offów, według punktów uzyskanych przez kluby w meczach ćwierćfinałowych fazy play-off oraz sezonie zasadniczym.

I miejsce i tytuł Mistrza Polski - GKS Tychy;

II miejsce i tytuł Wicemistrza Polski - Re-Plast Unia Oświęcim;

III miejsce ex aequo - JKH GKS Jastrzębie oraz GKS Katowice.

Podobne rozwiązanie i kryteria przyjęto jeśli chodzi o rozgrywki Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. Klasyfikacja końcowa wygląda zatem następująco:


I miejsce i tytuł Mistrza Polski - KH Polonia Bytom;

II miejsce i tytuł Wicemistrza Polski - GKS Stoczniowiec Gdańsk;

III miejsce ex aequo - UKHK Unia Oświęcim oraz SKKH Atomówki GKS Tychy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo mocne słowa właściciela polskiego biura podróży. "Bankructwa na szeroką skalę"
  2. Trzy nowe przypadki koronawirusa w Polsce, w tym jeden w Warszawie. Do akcji wkracza policja
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl znienacka zmienia ceny 300 produktów, przecieramy oczy. Wszystko przez zmianę przepisów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News