Holandia - Polska
EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 4 Września 2020

Holandia - Polska. Polacy bezsilni w spotkaniu z Holendrami. Zasłużona porażka Biało-Czerwonych

Holandia - Polska. W piątkowy wieczór na stadionie imienia Johana Cruyffa w Amsterdamie kadra Jerzego Brzęczka rozegrała pierwszy od dziesięciu miesięcy mecz. Spotkanie w ramach pierwszej kolejki Ligi Narodów przysporzyło kibicom “Biało-Czerwonych” sporo emocji.  Niestety nasi zawodnicy byli wyraźnie słabsi od Holendrów i przegrali 1:0.

Holandia - Polska. Za nami pierwsze spotkanie reprezentacji Polski po dziesięciu miesiącach przerwy. Zawodnicy pod wodzą Jerzego Brzęczka zmierzyli się w Amsterdamie z Holandią. Gra Polaków pozostawiała wiele do życzenia i ostatecznie nasi piłkarze przegrali ze słynnymi "Oranje".

Gwiazda Polsatu zaatakowała Adama Małysza na oczach tysięcy fanów. Wyjątkowo ostre słowa, nie możemy uwierzyć (FOTO)Gwiazda Polsatu zaatakowała Adama Małysza na oczach tysięcy fanów. Wyjątkowo ostre słowa, nie możemy uwierzyć (FOTO)Czytaj dalej

1. Gwiazda polskiego sportu przekazała wspaniałe wiadomości. Niedługo zostanie mamą
  2. Wideo - Co się dzieje z autem, które utknie między dwiema ciężarówkami?

Holandia - Polska. Pierwszy mecz Polaków od dziesięciu miesięcy

W piątkowy wieczór o godzinie 20:45 nadszedł długo wyczekiwany przez kibiców moment. Wreszcie mogliśmy ponownie obejrzeć w akcji piłkarzy reprezentacji Polski. Nasi zawodnicy do spotkania z Holandią przystąpili bez swojego lidera i kapitana, czyli Roberta Lewandowskiego, który otrzymał od trenera Jerzego Brzęczka dodatkowy czas na odpoczynek po wyczerpującym sezonie.

Polacy rozpoczęli mecz z Krzysztofem Piątkiem jako jedynym napastnikiem. Arkadiusz Milik usiadł na ławce, a trener Brzęczek motywował swoją decyzję tym, że Piątek od dłuższego czasu pozostaje w treningu. To właśnie napastnik Herthy Berlin miał w pierwszej połowie najlepszą okazję do zdobycia gola.

W 33. minucie meczu Piątek dostał dobre podanie w pole karne i uderzył z pierwszej piłki pod poprzeczkę. Dobrze ustawiony był jednak bramkarz Holendrów Jasper Cillessen, który zdołał odbić piłkę na rzut rożny. Holendrzy również stworzyli tylko jedną dogodną okazję. Po strzale Quincy'ego Promesa z lewej strony pola karnego piłka minimalnie minęła słupek bramki Wojciecha Szczęsnego. Do przerwy 0:0.

Justyna Żyła przechodzi samą siebie. Ma być w nowym związku, to zdjęcie mówi wszystko (FOTO)Justyna Żyła przechodzi samą siebie. Ma być w nowym związku, to zdjęcie mówi wszystko (FOTO)Czytaj dalej

Holendrzy lepsi na swoim terenie. Polska przegrała po słabym meczu

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Holendrów. W pole karne Polaków wdarł się Memphis Depay, ale na nasze szczęście nie zdołał dobrze opanować mocnego podania z prawej strony boiska, i piłką po odbiciu się od jego nogi, minęła bramkę Wojciecha Szczęsnego.

W 57. minucie polskiej bramce ponownie zagroził Memphis Depay. Tym razem jednak gwiazdor Olympique Lyon wyprzedził Kamila Glika po długim podaniu od Virgila Van Dijka za linię obrony. Niebezpieczeństwo zażegnał jednak Wojciech Szczęsny, który wyszedł i zablokował strzał Holendra.

W 60. minucie stało się najgorsze. Holendrzy wymienili ładne, długie podania i rozmontowali obronę Polaków. Frankie De Jong zagrał z lewej strony w pole karne, a Bartosz Bereszyński nie zdołał upilnować Hansa Hoetebera, który odegrał do Stevena Bergwijna, a ten z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Holandia-1, Polska-0.

Niestety w kolejnych minutach Polacy nie byli w stanie stworzyć sobie żadnej okazji, któ przyniosłaby wyrównanie. Na boisku pojawili się Arkadiusz Milik i Kamil Grosicki, jednak nie odmienili oni gry naszej reprezentacji. To Holendrzy kreowali grę i starali się zmienić wynik. “Biało-Czerwoni” rozpoczęli rozgrywki Ligi Narodów 2020 od porażki w słabym stylu. Miejmy nadzieję, że w spotkaniu z Bośnią i Hercegowiną nasi zawodnicy zaprezentowali się zdecydowanie lepiej.

3. Piłkarz Ekstraklasy przekroczył wszelkie granice. Walczył o piłkę i wtedy się zaczęło, sceny jak z ringu (WIDEO)
  4. Wyciekł skład reprezentacji Polski? Wiemy, jak możemy zagrać z Holandią, nie brakuje niespodzianek
  5. Niemcy - Hiszpania. Emocje w spotkaniu na szczycie. Zadecydowała ostatni akacja meczu
  6. Rząd wreszcie zabrał się do pracy. Przedstawiono konkretne rozwiązania na jesień, aby wyjść z pandemii