Hubert Hurkacz
WILLIAM WEST/AFP/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 8 Września 2020

Hubert Hurkacz odbija się po nieudanym US Open. Polak rozgromił swojego przeciwnika

Hubert Hurkacz nie zwojował tegorocznego US Open, ale nasz tenisista chce szybko zrekompensować sobie i swoim kibicom nieudany występ na amerykańskich kortach. Wrocławianin bierze udział w turnieju ATP w Kitzbühel i dziś odniósł bardzo efektowne zwycięstwo z Joao Sousą.

Hubert Hurkacz w trakcie trwającego jeszcze US Open odpadł już w II rundzie, ulegając Hiszpanowi Alejandro Davidovichowi Fokinie 3:1. Polak miał w trakcie tego spotkania również problemy zdrowotne. W czwartym secie zaczął dokuczać mu bark, przez co musiał skorzystać z pomocy fizjoterapeuty. Jednak okazało się na szczęście, że to nic poważnego i 23-latek zameldował się już na turnieju ATP w austriackim Kitzbühel, pewnie pokonując swojego pierwszego rywala.

1. Kamil Glik szczerze przed meczem z Bośniakami: "Czeka nas ciężka przeprawa"
  2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
Adam Małysz zobaczył Justynę Żyłę bez ubrań? Komentarz mistrza rozbraja, co na to Piotr?Adam Małysz zobaczył Justynę Żyłę bez ubrań? Komentarz mistrza rozbraja, co na to Piotr?Czytaj dalej

Hubert Hurkacz wrócił na zwycięską ścieżkę

Najwidoczniej Hubert Hurkacz nie zamierza rozpamiętywać nieudanego występu za oceanem. Nasz tenisista rozpoczął dziś rywalizację w kolejnym turnieju i od razu pokazał się z dobrej strony. Polak w swoim pierwszym starcie na kortach ziemnych w tym sezonie, w meczu otwarcia turnieju ATP w Kitzbühel, wygrał z Portugalczykiem Joao Sousę 2:0. Wrocławianin od samego początku włączył wysokie obroty, bowiem był aktywny i widać było u niego duża pewność siebie. Pierwszego seta 23-latek wygrał 6:3.

Przejęta Sara Boruc czeka na wyniki poważnego badania. Przejęta Sara Boruc czeka na wyniki poważnego badania. "Staram się być dobrej myśli, chociaż nie jest łatwo"Czytaj dalej

Małe problemy w drugiej partii

Druga odsłona rozpoczęła się niezbyt pomyślnie dla naszego tenisisty. Hurkacz popełniał błąd za błędem i Joao Sousa wyszedł w secie na prowadzenie 3:0. Jednak Polak zebrał się w sobie i od tego momentu był już nie do zatrzymania. Najpierw Hurkacz przełamał serwującego po wygranie seta rywala i zmniejszył stratę na 4:5, po czym wyrównał stan meczu, doprowadził do breaka i pozbawił przeciwnika złudzeń. Ostatecznie wrocławianin wygrał 6:3, 7:5,a w trakcie 84 minut gry zaserwował sześć asów i zdobył łącznie 67 punktów, czyli o 16 więcej od przeciwnika.

W II rundzie, w czwartek, rozstawiony z numerem piątym Polak zmierzy się z Dennisem Novakiem bądź z kwalifikantem.

Źródło: WP Sportowe Fakty

5. Kamil Glik szczerze przed meczem z Bośniakami: "Czeka nas ciężka przeprawa"
  6. Adoptowali ją, gdy miała 8 miesięcy. Teraz szczera radość dziewczynki z zespołem Downa podbija serca internautów