Hubert Hurkacz
Instagram
Autor Bartosz Goluch - 18 Lutego 2020

Wspaniałe zwycięstwo Huberta Hurkacza. Koncert gry polskiego tenisisty

Hubert Hurkacz jak burza przebrnął przez pierwszą rundę halowego turnieju ATP w Marsylii. Polski tenisista pokonał Francuza Antoine’a Hoanga. Nasz zawodnik znajduje się w gronie faworytów imprezy.

Hubert Hurkacz już wyrównał swoje zeszłoroczne osiągnięcie z Marsylii. Wówczas też dotarł do II rundy, gdzie musiał jednak uznać wyższość późniejszego zwycięzcy, Greka Stefanosa Tsitsipasa.

Przełom w sprawie Dawida Kubackiego. Jego największy rywal rezygnuje z konkursuPrzełom w sprawie Dawida Kubackiego. Jego największy rywal rezygnuje z konkursuCzytaj dalej

Hubert Hurkacz w czołówce rankingu

Polski zawodnik znajduje się na 29. miejscu rankingu ATP. Jego wtorkowy rywal jest sklasyfikowany na 129. pozycji zestawienia najlepszych tenisistów. Mimo sporej różnicy w rankingu, początek spotkania był bardzo zacięty. Obaj tenisiści konsekwentnie wygrywali gemy przy swoich podaniach. Przy stanie 4:4 Hurkacz w końcu stanął przed szansą na przełamanie rywala i ta sztuka udała mu się za drugą próbą. Po wygranym własnym serwisie, zapisał na konto wygraną w całej partii.

W drugiej odsłonie Polak zdominował niżej notowanego rywala. Francuz nie potrafił skutecznie odeprzeć ataków Polaka i już po kilku minutach i dwóch przełamaniach ze strony Hurkacza, na tablicy wyników pojawił się rezultat 3:0. Do końca seta Hoang urwał Polakowi tylko jednego gema. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 w setach (6:4, 6:1).

Nagły zwrot ws. przyszłości Łukasza Piszczka. Nagły zwrot ws. przyszłości Łukasza Piszczka. "Decyzja jeszcze nie zapadła"Czytaj dalej

Hurkacz czeka na rywala

Polak w drugiej rundzie turnieju ATP w Marsylii zagra z lepszym z pary Vasek Pospisil (Kanada) - Emil Ruusuvuori (Finlandia). Szanse Hurkacza we francuskich zawodach są oceniane wysoko - Polak jest bowiem rozstawiony z numerem 8. w turnieju.

3. Kamil Stoch niesamowicie wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)
  4. Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  5. Arkadiusz Milik o krok od transferu z Napoli. Polak podjął już decyzję, wszystko jasne
  6. Po Walentynkach gruchnęła radosna nowina od Żyłów. Justyna i Piotr są szczęśliwi
  7. Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem Świata, co za upokorzenie