Iga Świątek
instagram.com/igaswiatek
Autor Mateusz Wysokiński - 5 Lipca 2020

Wielki sukces Igi Świątek. Polka była bezlitosna w trakcie turnieju, prawdziwa dominacja i wielkie zwycięstwo

Iga Świątek wyrasta na prawdziwą gwiazdę światowego tenisa. Młoda Polka, która dopiero niedawno postawiła swoje kroki w świecie profesjonalnego tenisa nie przestaje zadziwiać i pokazuje swoją wielką klasę. Tym razem, nasza reprezentantka była prawdziwą gwiazdą w trakcie turnieju Elle Spirit Open, rozgrywanego w szwajcarskim Montreux. Świątek w piorunującym stylu pokonała swoje rywalki i odniosła wielkie zwycięstwo.

Iga Świątek pokazała dziś prawdziwą, sportową klasę. Młoda Polka, która zapowiada się na przyszłą gwiazdę światowych kortów tenisowych pokazała dziś, że jest w wielkiej formie. Mimo epidemii koronawirusa i zawieszenia wszystkich, najważniejszych zawodów w tenisa na świecie, Świątek była dziś niezwyciężona w trakcie pokazowego turnieju Elle Spirit Open. Zwycięstwo reprezentantki Polski w trakcie tych zawodów daje nadzieje, że jej kariera rozwinie się w niesamowity sposób.

Kamil Stoch zażartował z Dawida Kubackiego. Absurdalny dowcip naszego mistrza (FOTO)Kamil Stoch zażartował z Dawida Kubackiego. Absurdalny dowcip naszego mistrza (FOTO)Czytaj dalej

Iga Świątek tryumfuje w Szwajcarii. Pewne zwycięstwo Polki w trakcie Elle Spirit Open

W trakcie turnieju, rozgrywanego w Szwajcarii, Świątek rozegrała dwa mecze. Samo wydarzenie na tle innych, prestiżowych wydarzeń w świecie tenisa nie odbijało się szerokim echem w trakcie ostatnich lat, jednak zważając na pandemię koronawirusa, dla wielu gwiazd tenisa była to szansa, aby wrócić po przerwie na kort. 19-latka w swoim pierwszym spotkaniu była bezlitosna dla zajmującej 284. miejsce w rankingu WTA Simony Waltert i pokonała ją przekonywująco 6:0, 6:4.

Drugi mecz, który był zarazem finałem zaczął się od nerwowej gry reprezentantki Polski. Złe podanie na początku gry było tylko jednak pomyłką przy pracy, ponieważ sama Polka w bardzo sprawny sposób pokonała rywalkę w następnych czterech gemach.

Reprezentant Polski szczerze o problemach z alkoholem. Nikt go o to nie podejrzewałReprezentant Polski szczerze o problemach z alkoholem. Nikt go o to nie podejrzewałCzytaj dalej

Iga Świątek była wprost nie do zatrzymania

19-letnia gwiazda polskiego tenisa udowodniła swoją dobrą dyspozycję w trakcie drugiego setu. Viktoriji Golubic mogła tylko patrzeć na dominację naszej reprezentantki, która odniosła wielkie zwycięstwo.

Ostatecznie, Polka zwyciężyła cały turniej i pokazała, że 49. miejsce w rankingu WTA nie jest przypadkiem. Fani młodej Polki liczą na to, że kiedy najważniejsze zawody w światowym tenisie zostaną wznowione, to Iga Świątek zacznie odgrywać w nich znaczącą rolę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szykują nową opłatę, resort jest na "tak". Będziemy musieli dopłacać po 300 zł na zakupach
  2. Bill Gates inwestuje w ekorewolucję. Miliony dolarów na elektrownie wysysającą CO2 z atmosfery
  3. Internauci kpią z Mateusza Morawieckiego. Premier sugeruje, że lepiej grać w Białymstoku, niż w Madrycie
  4. Bardzo złe wieści dotyczące polskiego sportu. Czterej zawodnicy z podejrzeniem wirusa COVID-19, odwołano mecz
  5. Arkadiusz Milik może trafić do giganta. Pojawiła się nieoczekiwana szansa
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News