Iga Świątek nagroda
screen transmisja Polsat
Autor Łukasz Kowalski - 10 Stycznia 2021

Iga Świątek łamiącym głosem zwróciła się do Polaków. Wielkie wzruszenie, piękne słowa

Iga Świątek wspaniały w swoim wykonaniu rok zakończyła na drugim miejscu plebiscytu na Sportowca Roku 2020 "Przeglądu Sportowego". Wyprzedził ją jedynie Robert Lewandowski. 19-letnia tenisistka przy odbieraniu nagrody nie kryła wzruszenia. Młoda polska zawodniczka łamiącym się głosem podziękowała kibicom za wyróżnienie.

  • Iga Świątek zajęła drugie miejsce w plebiscycie na Sportowca Roku "Przeglądu Sportowego"
  • 19-latka nie kryła wzruszenia odbierając swoją nagrodę
  • Tenisistka w pięknych słowach podziękowała kibicom za wyróżnienie

Iga Świątek z przytupem zakończył 2020 rok. 19-latka głosami kibiców zajęła drugie miejsce w plebiscycie na najlepszego sportowca roku "Przeglądu Sportowego". Tenisistka przegrała jedynie z Robertem Lewandowskim.

Młoda zawodniczka w tym roku wskoczyła do światowej czołówki żeńskiego tenisa. Świątek w fantastycznym stylu wygrała wielkoszlemowy French Open. Została tym samym pierwszą przedstawicielką polskiego tenisa, który wygrała turniej wielkiego szlema w erze Open.

Iga Świątek wzruszyła Polaków

Do tego została pierwszą zawodniczką od 2007 roku, która przez turniej na kortach Rolanda Garrosa przeszła bez straty choćby seta. Mało tego jest najmłodszą zawodniczką od 30. lat, która triumfowała w Paryżu.

Te osiągnięcia znalazły odzwierciedlenie w głosowaniu kibiców. Świątek wyprzedziła takie gwiazdy jak Kamil Stoch, czy mistrz świata na żużlu Bartosz Zmarzlik. Podczas odbierania nagrody zawodniczka była bardzo wzruszona i zestresowana.

Niemcy znów złamali ustalenia. Nie zagrali polskiego hymnu, zagrali za to norweski, kibice wściekliNiemcy znów złamali ustalenia. Nie zagrali polskiego hymnu, zagrali za to norweski, kibice wściekliCzytaj dalej

Widać było, że 19-latka nie jest przyzwyczajona do takich występów. Świątek nie kryła tremy, a do tego łamał się jej głos. - Przed chwilą ogarnęłam, że klaskałam sama sobie, tak więc przepraszam - powiedziała na początku.

- Bardzo dziękuję, że doceniliście tenis, który nie jest najpopularniejszą dyscypliną w naszym kraju i głosowaliście na mnie. Mam nadzieję, że moje występy przyniosły wam dużo radości - powiedziała Świątek ze sceny do kibiców.

Piękne podziękowania Świątek na Gali Mistrzów Sportu

Zawodniczka przyznała, że jeszcze rok temu Galę Mistrzów Sportu oglądała w telewizji i nie przypuszczała, że tak szybko się na niej znajdzie. Dodała, że drugie miejsce w tym plebiscycie jest dla niej wielkim wyróżnieniem.

- Jest dla mnie ogromnym zaszczytem, że mogę spędzać czas w gronie tak utytułowanych sportowców. Rok temu, jak oglądałam plebiscyt w telewizji, to nie spodziewałam się, że mogę tu być. Nie lubię przegrywać, ale drugie miejsce jest dla mnie wielkim sukcesem. Robert w pełni zasłużył na pierwsze - zaznaczyła Świątek.

Wzruszenia na gali nie potrafili ukryć także doświadczeni w takich sytuacjach polscy sportowcy. Zwycięzca plebiscytu, Lewandowski, ze łzami w oczach dziękował swojej rodzinie w tym zmarłemu tacie, który nie miał okazji zobaczyć go w seniorskiej piłce.

W historii plebiscytu tylko dwa razy w historii zdarzyło się, żeby wygrał przedstawiciel tenisa. W 1936 i 1937 roku równych sobie nie miała finalistka Wimbledonu Jadwiga Jędrzejowska.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News