Iga Świątek
Facebook Iga Świątek
Autor - 13 Października 2020

Iga Świątek zarobiła prawdziwą fortunę. Od razu wyda kilkaset tysięcy złotych, wiemy na co

Iga Świątek mając ledwie 19-lat spełniła jedno ze swoich sportowych marzeń i sięgnęła po zwycięstwo w jednym z czterech turniejów Wielkiego Szlema, czyli najbardziej prestiżowych zawodów tenisowych na świecie. Wygrana we French Open to nie tylko prestiż i punkty do rankingu, ale i ogromna nagroda pieniężna. Wiemy, na co młoda Polka przeznaczy część tych pieniędzy.

Iga Światek stała się w ostatnich dniach prawdziwą gwiazdą. Jej sukces odbił się szerokim echem na całym świecie, a gratulacje młodej zawodniczce składają praktycznie wszyscy. Nic dziwnego, bo 19-latka dokonała historycznej rzeczy - jako pierwsza Polka sięgnęła po zwycięstwo w turnieju Wielkiego Szlema.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Agnieszki Radwańskiej, spadliśmy z krzeseł. To legenda polskiego sportu
  2. Kolejny podatek z dużą podwyżką od stycznia. Raczej go nie unikniesz
  3. Fatalne wiadomości dla polskich skoczków narciarskich. Usłyszeli już złe wieści, czeka ich trudna walka
Dramatyczna wiadomość obiegła polskie media. Polski mistrz świata ma koronawirusa, informacje są druzgocąceDramatyczna wiadomość obiegła polskie media. Polski mistrz świata ma koronawirusa, informacje są druzgocąceCzytaj dalej

Iga Świątek ma już plan, na co wyda zarobione pieniądze

Dla naszej zawodniczki wygrana w Rolandzie Garrosie to niezwykły sportowy sukces, na który ciężko zapracowała. 19-latka od początku była w dobrej dyspozycji, jednak chyba nikt nie spodziewał się, że stać ją na zwycięstwo i to bez straty seta w całym turnieju. Warto podkreślić, że wygrana we French Open przyniosła Idze nie tylko duży skok w rankingu WTA, ale także ogromny zastrzyk pieniężny.

Za zwycięstwo w turnieju singlowym Iga Świątek zarobiła 1,6 mln euro, czyli ponad 7 mln złotych. Dodatkowe kilkaset tysięcy złotych 19-latka zgarnęła za uczestnictwo w półfinale debla. Wielu ekspertów podkreśla, że bardzo mocną stroną naszej zawodniczki jest psychika i dobre przygotowanie mentalne. Z tego powodu można mieć nadzieję, że takie pieniądze nie zawrócą jej w głowie, choć pewnych rzeczy z pewnością nie musi sobie odmawiać.

Arkadiusz Milik dostał kolejną propozycję transferową. Jeszcze nie wszystko stracone?Arkadiusz Milik dostał kolejną propozycję transferową. Jeszcze nie wszystko stracone?Czytaj dalej

Niespodziewana zachcianka polskiej mistrzyni

Można być pewnym, że część zarobionej kwoty Iga Świątek przeznaczy na przygotowania do kolejnych turniejów, co na najwyższym poziomie jest dużym wydatkiem. Polce spokojnie jednak wystarczy pieniędzy na to, aby spełnić jedno ze swoich marzeń. 19-latka zdradziła swoje plany, gdy została zapytana o to, co chce kupić za wygraną w Roland Garros. - Moim marzeniem jest kupno jachtu. Mogłabym wtedy pływać po polskich jeziorach - przyznała Iga Świątek.

Nie wiadomo, na jak dużą jednostkę zdecyduje się zwyciężczyni tegorocznego French Open, jednak za duży, używany jacht zachowany w dobrym stanie trzeba zapłacić w Polsce kilkaset tysięcy złotych. Teraz Iga Świątek z pewnością może pozwolić sobie na taki wydatek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jeśli tankowałeś na Orlenie, możesz mieć poważny problem. Klienci zgłaszają wielotysięczne szkody
  2. Naukowcy biją na alarm. Banknoty mogą być bardzo niebezpieczne, wyniki badań są jednoznaczne
  3. Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Agnieszki Radwańskiej, spadliśmy z krzeseł. To legenda polskiego sportu
  4. Marcin Najman nagle pojawił się na antenie TVP i wygłosił pilny apel o pomoc. Jego słowa wzruszyły tysiące widzów
  5. Arkadiusz Milik dostał kolejną propozycję transferową. Jeszcze nie wszystko stracone?
  6. Spotkali się tuż po narodzinach. 24 lata później ich losy przez przypadek połączyły się ponownie

11 powodów dlaczego warto adoptować psa ze schroniska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News