Iga Świątek
THOMAS SAMSON/AFP/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 14 Października 2020

Iga Świątek już nie otrzymuje stypendium. Wójt Raszyna tłumaczy dlaczego

Iga Świątek odniosła wielki tryumf w Paryżu podczas Rolanda Garrosa. Jak to bywa przy okazji sukcesu nieco mniej znanej osobowości, w tle pojawiają się różne spekulacje. Tak jest i w tym przypadku, bowiem wójtowi rodzinnej miejscowości naszej zawodniczki, czyli Raszyna, zarzucono, że odebrał tenisistce stypendium. Mężczyzna od razu odparł zarzuty.

Iga Świątek odniosła zwycięstwo w tegorocznej edycji Roland Garros. Tym samym zapewniła sobie nie tylko wielką sławę, ale także sowitą nagrodę pieniężną w postaci ponad 7 milionów złotych. Pieniądze lubią ciszę, bo jak się robi o nich głośno, to pojawiają się pewne nieprzyjemności. Te właśnie dotknęły wójta gminy Raszyn, czyli pana Andrzeja Zarębę. Raszyn to miejscowość pochodzenia 19-letniej tenisistki, a jej gospodarzowi zarzucono, że odebrał Idze Świątek stypendium. Jaka jest prawda?

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Światowe media podały druzgocącą informację. Cristiano Ronaldo ma koronawirusa
  2. Potwierdzone: Roman Giertych zatrzymany przez CBA. Wzięli go z zaskoczenia
  3. Justyna Żyła ośmieszyła Piotra Żyłę na oczach całej Polski? Chodzi o jej zdjęcia, fani nie mają wątpliwości (FOTO)
Koszmarny wypadek w programie Polsatu. Wszystko nagrały kamery, uczestnika odwiozła karetka (FOTO)Koszmarny wypadek w programie Polsatu. Wszystko nagrały kamery, uczestnika odwiozła karetka (FOTO)Czytaj dalej

Stypendium dla Igi Świątek

Jeden z radnych gminy Raszyn, a konkretnie pan Andrzej Zawistowski powiedział, że Iga Świątek nie otrzymuje stypendium wójta gminy Raszyn.

- Sprawdziłem razem z inną radną gminy protokoły z posiedzenia komisji stypendialnej. W 2019 roku i w 2020 roku nie było wniosku i nie było przyznanego stypendium. Ani w zeszłym roku, ani w tym roku Iga Świątek nie otrzymywała i nie otrzymuje żadnego stypendium – mówił radny na łamach "Sport.pl".

Uliczna bójka polskich kiboli w Brzozowie. Aż włos jeży się na głowie. Sceny tylko dla dorosłych (WIDEO)Uliczna bójka polskich kiboli w Brzozowie. Aż włos jeży się na głowie. Sceny tylko dla dorosłych (WIDEO)Czytaj dalej

Iga Światek nie otrzymuje stypendium. Wójt odpiera zarzuty

Iga Świątek rzeczywiście nie otrzymuje stypendium wójta, ale ten dokładnie wyjaśnił dlaczego dochodzi do takiej sytuacji.

- Ludzie nie potrafią cieszyć się z sukcesu, tylko muszą szukać dziury w całym. Nic na to niestety nie możemy poradzić – powiedział dla WP Sportowych Faktów Andrzej Zaręba, wójt gminy Raszyn. - Iga otrzymywała stypendium w latach 2014, 2015, 2017 i 2018. Od dwóch lat nie było z jej strony woli, aby złożyć wniosek – dodał.

Według informacji WP Sportowych Faktów, Iga mogłaby liczyć na stypendium w wysokości od 300 do 500 złotych miesięcznie. Biorąc pod uwagę jej zarobek podczas samego Rolanda Garrosa, takie kwoty raczej nie powinny naszej młodej gwieździe robić różnicy.

- Cieszymy się z osiągnięć pani Igi Świątek, jest to dla nas wielki zaszczyt i duma. Jest to fajna promocja Raszyna, ale mam świadomość, że to nie jest nasza zasługa jako gminy czy społeczności. Jest to zasługa jej samej, trenerów i najbliższych. Wiadomo, ile kosztuje doprowadzenia zawodnika do takiego poziomu – zakończył Andrzej Zaręba cytowany przez WP.

Źródła: WP Sportowe Fakty, sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stracił prawko za jazdę po pijaku. Zaskoczył egzaminatora na placu manewrowym
  2. Rosyjski kosmonauta udostępnił nagranie z UFO? Tajemniczy obiekt nad Ziemią
  3. Narzeczona Artura Szpilki pokazała się roznegliżowana w sieci. Fani oszaleli, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  4. Wielka tragedia obiegła świat. Uwielbiana legenda przegrała z ciężką chorobą, wychowała całe miliony
  5. Mariusz Pudzianowski wygadał się przed tysiącami Polaków. Jest w związku, wszystko ogłosił w sieci
  6. Nagła, dramatyczna decyzja Ryanair. Nie mieli wyboru, chodzi też o Polskę

11 powodów dlaczego warto adoptować psa ze schroniska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News