Iga Świątek sąd
screen youtube.com/Roland Garros
Autor Łukasz Kowalski - 15 Października 2020

Iga Świątek idzie do sądu. Złożyła natychmiastowy pozew, straciła bardzo dużo pieniędzy

Iga świątek w ostatnich dniach stała się jedną z najbardziej znanych polskich sportsmenek. O sukcesie tenisistki podczas French Open mówi cała Polska. Jak się okazuje, w tle wielkiego osiągnięcia 19-latki od kilku miesięcy toczy spór z byłym sponsorem zawodniczki. Sprawa może wylądować w sądzie, a suma sporu może wynieść około milion złotych.

Iga Świątek po wygraniu wielkoszlemowego turnieju na kortach Rolanda Garrosa z dnia na dzień stała się jedną z najbardziej popularnych polskich sportsmenek. Polka wbiła się nie tylko do czołówki światowego tenisa, ale także do świadomości polskich kibiców sportu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Stoch zaliczył upadek na treningu. Kibice zamarli, upadł na brzuch tuż po oddaniu skoku
  2. Znakomite wieści dla kierowców w Polsce. Na stacjach czeka ich miła niespodzianka
  3. Polskie media przekazały dramatyczne informacje. Nie żyje uwielbiany polski dziennikarz, Polacy w żałobie
Anna Lewandowska zdradziła swój przepis na idealną niedzielę. Jej gołąbki to prawdziwy hit, wszystko przez jeden składnikAnna Lewandowska zdradziła swój przepis na idealną niedzielę. Jej gołąbki to prawdziwy hit, wszystko przez jeden składnikCzytaj dalej

Iga Świątek spotka się z byłym sponsorem w sądzie?

Jednak wielki sukces ma w tle także wielkie przeszkody. Od kilku miesięcy trwa walka prawników zawodniczki z jej byłym sponsorem Warsaw Sports Group, który wspierał jej karierę przez kilka lat. W połowie ubiegłego roku ojciec tenisistki zerwał z grupą menadżerską kontrakt i od tamtego czasu trwa przepychanka między obiema stronami.

- Pozew został złożony, czekamy na termin rozprawy - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Artur Bochenek, szef WSG. - – Uważamy, że umowę, jak każdą, można było zerwać, ale nam z tego tytułu należała się w myśl zapisów określona rekompensata - dodał były menadżer Igi Świątek.

Jak się okazuje, WSG również zostało pozwane. Tym razem przez pełnomocników polskiej tenisistki. - Pozew dotyczy potwierdzenia przez sąd faktu braku związania umową z WSG, co najmniej od końca maja 2019 r., i pełnej skuteczności dokonanego przez Igę Świątek wypowiedzenia umowy z WSG z przyczyn leżących po stronie WSG. W tym m.in. z powodu nierzetelności WSG w rozliczeniach finansowych i obciążania Igi kosztami niezwiązanymi z jej szkoleniem i sprzecznymi z umową - powiedział "Super Expressowi" mec. Jarosław Chałas, adwokat Świątek.

Jak dodał Chałas, w sądzie będzie podnosił także kwestię nieważności umowy ze względu na obecność w niej niedozwolonych klauzul. Osoby reprezentujące tenisistkę uważają, że rekompensata należy się przedstawicielom WSG, ale kwota zaproponowana przez agencję menadżerską jest za wysoka.

Dom Jakuba Błaszczykowskiego to prawdziwy pałac. Mało kto jest sobie w stanie na to pozwolić, luksusy za milionyDom Jakuba Błaszczykowskiego to prawdziwy pałac. Mało kto jest sobie w stanie na to pozwolić, luksusy za milionyCzytaj dalej

Walka Igi Świątek z byłym sponsorem

- Od samego początku rodzina Świątek gotowa była zwrócić faktycznie poniesione przez WSG koszty na rozwój Igi, z wyłączeniem jednak kosztów, które nie miały żadnego związku z jej rozwojem sportowym , a którymi WSG Igę bezpodstawnie obciążała - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Chałas.

Jak podaje serwis, adresatem pozwu wystosowanego przez WSG jest Iga Świątek. Szef agencji menadżerskiej przekazał, że bardzo ubolewa nad faktem pozwu, ale konstrukcja pisma musiała być polska zawodniczka. Adwokat zawodniczki podał, że istnieje jeszcze szansa na pozasądowe rozwiązanie sprawy, ale WSG w marcu zerwało rozmowy. Teraz strony czekają na kolejny termin negocjacji.

Mecenas zawodniczki nie chce zdradzić o jaką kwotę rekompensaty chodzi, natomiast zaznaczył, że utrzymanie tenisistki na tak wysokim poziomie to wydatek, rzędu kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Jak obliczył "Super Express", może chodzić o kwotę sięgającą nawet miliona złotych.

"Super Express" poinformował, że otoczenie zawodniczki nie obawia się procesu sądowego z byłym sponsorem. Polka na kortach całego świata zarobiła już ponad 11 milionów złotych. Tylko jej ostatni triumf na kortach Rolanda Garrosa przyniósł jej nagrodę w wysokości ponad 7. milionów złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stracił prawko za jazdę po pijaku. Zaskoczył egzaminatora na placu manewrowym
  2. Ogromna zmiana pogody, nie do uwierzenia. Algorytm się mylił?
  3. Wiemy jak będzie wyglądał nowy ranking FIFA. Pewny awans reprezentacji Polski
  4. Pilna wiadomość z kultowego polskiego klubu piłkarskiego. 27 zakażeń w drużynie, podjęto natychmiastową decyzję
  5. Ile zarabia Zbigniew Boniek? Z pewnością nie może narzekać
  6. WHO dosadnie o Polsce, podaje jedno skuteczne rozwiązanie. Chodzi o osoby, które codziennie pokonują wiele kilometrów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News