Iga Świątek sąd
screen - youtube.com/Kanał Sportowy
Autor Łukasz Kowalski - 20 Listopada 2020

Iga Świątek poszła do sądu. Wszystko wyjaśni się za cztery dni, już teraz wydano postanowienie

Iga Świątek w ostatnich tygodniach zajęta była nie tylko graniem w tenisa. Po wygraniu przez nią wielkoszlemowego French Open wrócił temat jej burzliwego rozstania z byłym sponsorem. Tenisistka w dalszym ciągu nie rozwiązała sporu z grupą Warsaw Sports Group, ale sąd już wydał postanowienie w jednej z toczonych spraw. Otoczenie zawodniczki nie będzie kryło zadowolenia.

Iga świątek w ostatnich tygodniach musiała poświęcić sporo czasu nie tylko na granie w tenisa. W tle wielkiego sukcesu Polki, jakim było zwycięstwo w wielkoszlemowym French Open, toczył się jej bój sądowy z byłym sponsorem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie dotarła do nas tragiczna informacja. Nie żyje polski mistrz świata, był lokalną legendą sportu
  2. Spektakularna oferta w Lidlu. Produkty, o których marzą tysiące kobiet już od dziś za śmieszne pieniądze
  3. Media dotarły do informacji. Wiadomo już, czy Jerzy Brzęczek zostanie zwolniony, wkrótce spotkanie ze Zbigniewem Bońkiem
Kamil Stoch nagle wyjawił całą prawdę. Chodzi o jego odejście na emeryturę, podjął już decyzję?Kamil Stoch nagle wyjawił całą prawdę. Chodzi o jego odejście na emeryturę, podjął już decyzję?Czytaj dalej

Iga Świątek na batalii sądowej z byłym sponsorem

Sprawa konfliktu wróciła kilka dni po wygranym przez Świątek turnieju na kortach Rolanda Garrosa. Chodzi o kontrakt 19-latki z grupą Warsaw Sports Group, który jej ojciec rozwiązał w połowie 2019 roku.

Rozstanie zawodniczki z jej sponsorem nie zakończyło się polubownie i swój finał będzie miało w sądzie. Obie strony złożyły wzajemne pozwy, ale jeszcze w tle próbowano polubownie rozwiązać całą sytuację.

Były sponsor zawodniczki domaga się zwrotu części kosztów włożonych w rozwój młodej zawodniczki. Prawnicy Świątek uważają, że szacunki firmy są zawyżone i nie mają potwierdzenia w dokumentach.

Dodatkowo WSG wciąż utrzymuje, że formalnie umowa między firmą i zawodniczką nie została rozwiązana. Z kolei jej prawnik, mec. Jarosław Chałas w rozmowie z "Super Expressem" tłumaczył, że pozew dotyczy potwierdzenia przez sąd faktu braku związania umową z WSG, co najmniej od końca maja 2019 r., i pełnej skuteczności dokonanego przez Igę Świątek wypowiedzenia umowy z WSG z przyczyn leżących po stronie WSG.

Adam Małysz mocno o koronawirusie. Powiedział, co trzeba zrobić z wszystkimi, co nie wierząAdam Małysz mocno o koronawirusie. Powiedział, co trzeba zrobić z wszystkimi, co nie wierząCzytaj dalej

Świątek ma postanowienie sądu

Właśnie tej sprawy dotyczy postanowienie wydane przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Chodziło o wniosek Igi Świątek o zabezpieczenie w pozwie. Do tego wniosku przychylił się sąd.

- W ramach postępowania z powództwa Igi Świątek przeciwko fundacji WSG, sąd wydał postanowienie zabezpieczające, zgodnie z którym zakazał pozwanej fundacji rozpowszechniania nieprawdziwych informacji oraz składania podmiotom trzecim oświadczeń informujących o obowiązywaniu Umowy oraz wyłączności pozwanej do reprezentowania interesów powódki - mówił w rozmowie z "Super Expressem" mec. Chałas.

- Powyższa okoliczność w sposób jednoznaczny stoi w opozycji do powielanej, w wielu publicznych wypowiedziach, przez prezesa fundacji A. Bochenka opinii jakoby umowa, ponad wszelką wątpliwość, łączyła obie strony w dalszym ciągu - dodał.

Postanowienie wydane przez sąd nie kończy sprawy procesu o zwrot rekompensaty Światek dla WSG. Jak podaje "Super Express" spotkanie stron w tej sprawie zostało przełożone z powodu pandemii koronawirusa. Przedstawiciele WSG i Igi Świątek mają się spotkać przy stole negocjacyjnym 24 listopada.

Nie wiadomo oficjalnie, o jaką kwotę toczy się spór Świątek z jej byłym sponsorem. Według medialnych wyliczeń może chodzić nawet o milion złotych. Dzięki samemu triumfowi we French Open konto Polki zasiliło ok. 7 milionów złotych.

Źródło: Super Express

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny komunikat Ministerstwa Finansów. Każdy może dostać podobną, niebezpieczną wiadomość
  2. Pamiętacie Nel z “Pustyni i w puszczy”? Karolina Sawka wyrosła na piękną kobietę, internauci są pod wrażeniem
  3. Właśnie dotarła do nas tragiczna informacja. Nie żyje polski mistrz świata, był lokalną legendą sportu
  4. Media dotarły do informacji. Wiadomo już, czy Jerzy Brzęczek zostanie zwolniony, wkrótce spotkanie ze Zbigniewem Bońkiem
  5. Robert Lewandowski ujawnił przed kamerami, dlaczego Brzęczek zdjął go z boiska. Prawda wyszła na jaw, wszystko było zaplanowane
  6. Na zdjęciu ukrywa się dziecko. Potrafisz je odnaleźć? Przypominamy o odblaskach
  7. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News