Iga Światek
THOMAS SAMSON/AFP/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 23 Października 2020

Wielkie wyróżnienie dla Igi Świątek. Odebrała je z rąk Prezydenta RP, gratulujemy

Iga Świątek została doceniona przez głowę państwa. Nasza zwyciężczyni tegorocznego Rolanda Garrosa wciąż odbiera gratulacje za jej historyczny wyczyn. Obojętny wobec wielkiego sukcesu nie tylko młodej tenisistki, ale i polskiego tenisa, nie pozostał prezydent Andrzej Duda. Iga Świątek otrzymała w Pałacu Prezydenckim jedno z najważniejszych krajowych odznaczeń.

Iga Świątek w trakcie tegorocznej edycji Rolanda Garrosa podbiła nasze serca. Ta zaledwie 19-letnia tenisistka, jako pierwszy przedstawiciel naszego kraju w grze pojedynczej, wygrała francuski turniej należący do Wielkiego Szlema.

Transmisja finałowego meczu osiągnęła rekordowe słupki oglądalności. Po tym sukcesie do Igi spływały gratulacje z każdej strony, nawet od osób na co dzień nie zainteresowanych tenisem

Tym razem warszawianka została doceniona przez samego prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzeja Dudę, który odznaczył zawodniczkę i złożył jej osobiste gratulacje. Uhonorowany został również tata Igi Świątek, pan Tadeusz Świątek.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Przepiękna bramka rywali Lecha Poznań. Piłkarz Rangers huknął jak z armaty z połowy boiska, co za gol (WIDEO)
  2. Nieoficjalnie: rząd zamyka gastronomię. Nowe obostrzenia dla seniorów i młodzieży od 26 października
  3. Smutna informacja obiegła media. Kibic pobity przez bandytów nie żyje, jego życie od lat było wielkim cierpieniem
Kiedy dowiedzieliśmy się, kim jest wujek Adama Małysza, spadliśmy z krzeseł. To wielka postać polskiego sportuKiedy dowiedzieliśmy się, kim jest wujek Adama Małysza, spadliśmy z krzeseł. To wielka postać polskiego sportuCzytaj dalej

Prezydent podziękował Idze Świątek

Prezydent Andrzej Duda był zachwycony sukcesem Igi Świątek.

- To bardzo ważna chwila. Dla mnie osobiście, ale także dla polskiego sportu. (...) To niewątpliwie wydarzenie o charakterze dziejowym – powiedział prezydent Rzeczpospolitej Polskiej.

Dodatkowo Andrzej Duda zwrócił uwagę, że tenis ziemny jest sportem bardzo eleganckim i prestiżowym, co może mieć bardzo pozytywny wpływ na promocję Polski.

Ceniony znawca apeluje do UEFA. Proponuje kontrowersyjne rozwiązania w Lidze Mistrzów, Ceniony znawca apeluje do UEFA. Proponuje kontrowersyjne rozwiązania w Lidze Mistrzów, "bardziej emocjonujące"Czytaj dalej

Iga Światek z jednym z najważniejszych wyróżnień państwowych

Iga Świątek została odznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia sportowe i promocję kraju.

Odznaczenie otrzymał również tata naszej gwiazdy, pan Tadeusz Świątek. Otrzymał on Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski

- Chyba wszyscy wiemy, że gdyby tata nie był na tym korcie, gdyby nie to, że się poświęcał i czynił różnego rodzaju nakłady na to, by ta pani kariera mogła być realizowana...A wiemy, że nie jest to łatwe i tanie. To był wielki wysiłek rodzinny – skomentował wkład pana Tadeusza Świątka, prezydent Rzeczpospolitej Polskiej.

Na uroczystości obecny był także minister sportu Piotr Gliński, który życzył Idze Świątek i jej sztabowi szkoleniowemu spokoju i kontynuacji wspaniale zapowiadającej się kariery, a także zapowiedział, że za jej tryumf przewidziane są także nagrody indywidualne.

Źródło: rmf24.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kaja Godek znów odpłynęła? Jej słowa przejdą do historii, nie kontroluje się, wielu będzie wściekłych
  2. Urząd Skarbowy wprowadza kontrowersyjne zmiany. Czekają nas wszystkich, Polacy nie mogą uwierzyć
  3. Wielki komplement trenera Benfiki w kierunku piłkarzy Lecha. "Mocniejsi od tych z Ligi Mistrzów"
  4. To już koniec legendarnego polskiego klubu? Po 99. latach zawieszono wszelkie zajęcia sportowe, upadek jest bardzo bliski
  5. Przepiękna bramka rywali Lecha Poznań. Piłkarz Rangers huknął jak z armaty z połowy boiska, co za gol (WIDEO)
  6. Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News