Iga Świątek
Antonio Borga via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East
Autor Mateusz Dziubiński - 25 Listopada 2020

Iga Świątek może stracić ogromną fortunę. Zapowiada się prawdziwa batalia sądowa

Iga Świątek może w najbliższym czasie poważnie ucierpieć finansowo. Zwyciężczyni Rolanda Garrosa prowadzi spór z agencją menadżerską, która jeszcze do niedawna reprezentowała jej interesy. Tenisistka i jej dawni przedstawiciele od miesięcy toczą bój o ogromne pieniądze. 

Iga Świątek odpoczywa od startów w kolejnych turniejach, jednak nie narzeka na nudę. Tenisistka musi toczyć spór ze swoją dawną agencją menadżerską o ogromne pieniądze. Warsaw Sports Group, która jeszcze niedawno reprezentowała zawodniczkę, domaga się milionowych sum.

Czy Marcin Najman jest sportowcem? Polacy nie mają wątpliwości, miażdżąca przewaga głosówCzy Marcin Najman jest sportowcem? Polacy nie mają wątpliwości, miażdżąca przewaga głosówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polski skoczek narciarski potwierdził radosną nowinę. Posypały się gratulacje, rodzina się powiększy
  2. Urodziła dziecko z gwałtu, zwróciła się z prośbą do Kai Godek. Dostała skandaliczną odpowiedź
  3. Zbigniew Boniek podjął ostateczną decyzję ws. zwolnienia Jerzego Brzęczka. Zaprosił go na rozmowę, kibice byli wściekli


Iga Świątek toczy batalię o wielkie pieniądze

Najlepsza polska tenisistka ma spore problemy. Iga Świątek toczy spór ze swoją byłą agencją menadżerską. Warsaw Sports Group domaga się od zawodniczki wielkich pieniędzy.

Strony kolejny raz próbowały osiągnąć porozumienie w polubowny sposób, jednak rozmowy nie przyniosły zamierzonego efektu. Wszystko wskazuje na to, że ostatecznie dojdzie do rozprawy sądowej. W grę wchodzą wielkie pieniądze.

Chodzi oczywiście o rozwiązanie umowy przez Igę Świątek z Warsaw Sports Group. W imieniu nieletniej wówczas Świątek, umowę zerwał jej ojciec Tomasz. WSG domaga się teraz zwrotu kosztów, jakie poniosła w związku z reprezentowaniem tenisistki przez trzy lata.

Warsaw Sports Group domaga się kwoty sięgającej nawet miliona złotych. Iga Świątek i jej przedstawiciele uważają jednak, że roszczenia agencji są nieuzasadnione. Wskazują także, że WSG nie wywiązywała się należycie ze swoich obowiązków w trakcie trwania współpracy.

- Zarząd WSG nie przedstawił żadnych akceptowalnych i udokumentowanych propozycji. Wbrew powielanym błędnym sugestiom, WSG nie przysługuje żadne „zadośćuczynienie”, a tylko i wyłącznie zwrot kosztów poniesionych przez agencję na rozwój sportowy tenisistki, do których nieprawidłowo zaliczane są dodatkowe, wątpliwe wydatki, niemające najmniejszego związku z rozwojem Igi Świątek. Kosztów tych WSG nie jest ani w stanie wykazać, ani racjonalnie uzasadnić - przekazał prawnik Igi Świątek, mecenas Jarosław Chałas w oświadczeniu dla “Super Expressu”.

– Z naszej strony padły w wtorek dwie propozycje rozwiązania sprawy. Jedna zakładała, że wycofujemy pozwy, zamykamy kwestię umowy, rozliczamy się i to kończy spór. W drugiej proponowaliśmy porozumienie się w zakresie zwrotu kosztów bezspornych, akceptowalnych przez obie strony, ale przy pozostawieniu czegoś w rodzaju katalogu rozbieżności i rozstrzygnięciu go w sądzie. Czyli na przykład: czy umowa obowiązuje, czy nie, czy należy nam się zwrot z tytułu nagród turniejowych, czy nie. Nasze oferty nie zostały przyjęte. - odpowiedział natomiast Artur Bochenek, szef WSG również dla “Super Expressu”.

Joanna Jędrzejczyk w skąpym bikini przy basenie. Gwiazda MMA w ponętnej odsłonie (FOTO)Joanna Jędrzejczyk w skąpym bikini przy basenie. Gwiazda MMA w ponętnej odsłonie (FOTO)Czytaj dalej


Zwyciężczyni Roland Garros domaga się odszkodowania

Iga Świątek ma wiele do zarzucenia Warsaw Sports Group. Tenisistka również domaga się odszkodowania. 19-latka miała przez działanie agencji stracić bardzo lukratywny kontrakt reklamowy.

Ze strony Igi Świątek formułowane jest roszczenie odszkodowawcze z tytułu rozpowszechniania nieuprawnionych i nieprawdziwych informacji, których bezpośrednim skutkiem była utrata kontraktu reklamowego na przeszło dwa miliony złotych - zdradził mecenas Chałas. Zawodniczka gotowa jest na podjęcie kolejnych kroków prawnych.

– W momencie, kiedy strona Igi wycofała się z umowy, informowaliśmy firmy, z którymi prowadziliśmy negocjacje sponsorskie o całej sprawie oraz o tym, że stoimy na stanowisku, iż wypowiedzenie jest naszym zdaniem nieskuteczne. Potencjalni sponsorzy dowiedzieli się wówczas o sporze. W części rozmów braliśmy przecież udział, chodzi tu także o firmy, z którymi Iga ma obecnie umowy. Być może druga strona uznaje, iż wtedy miała nagrany kontrakt, który z powodu informacji o sporze straciła.- skomentował te zarzuty szef WSG.

Źródło: "Super Express"

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Samsung wydał oficjalne oświadczenie. Koniec popularnych smartfonów, fani są załamani
  2. Wiemy, jak ma się Jerzy Stuhr po udarze. Zdradził swoje plany, a jego żona podzieliła się wzruszającym wyznaniem
  3. Polski skoczek narciarski potwierdził radosną nowinę. Posypały się gratulacje, rodzina się powiększy
  4. Zbigniew Boniek podjął ostateczną decyzję ws. zwolnienia Jerzego Brzęczka. Zaprosił go na rozmowę, kibice byli wściekli
  5. Właśnie podano tragiczne wiadomości. Nie żyje polski uczestnik mistrzostw świata, był legendą sportu
  6. Noga mężczyzny utknęła w drzwiach Solarisa. Autobus wlókł go po jezdni
  7. Środki dla rolników rozdzielono pospiesznie. Teraz okazuje się, że w USA pieniądze w dużej mierze trafiły do oszustów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News