Iga Świątek ojciec
instagram.com/iga.swiatek
Autor Piotr Bernaciak - 30 Listopada 2020

Mało kto wie, kim jest tata Igi Świątek. Kiedyś był gwiazdą, osiągał wielkie sukcesy

Iga Świątek kilka tygodni temu zyskała popularność w całej Polsce, gdy sięgnęła po zwycięstwo w turnieju Rolanda Garrosa. Nie wszyscy wiedzą, że także jej ojciec zyskał przed laty wielką sławę. Mężczyzna również był ważną postacią w świecie polskiego sportu.

Iga Świątek kilka tygodni temu została zwyciężczynią turnieju Rolanda Garrosa, co nie udało się nigdy żadnej innej polskiej zawodniczce. Co więcej, zaledwie trzy Polki w historii zdołały wystąpić w finale. Jej osiągnięcie jest więc bezprecedensowe w historii naszego sportu.

Polka już wcześniej zapowiedziała, że kończy z występami w 2020 roku, dlatego na jej kolejne mecze trzeba czekać aż do początku kolejnego roku. Kibice z pewnością nie będą jednak rozczarowani, bo Polka zapowiada walkę o kolejne zwycięstwa w Wielkim Szlemie.

Media zainteresowały się historią młodej polskiej tenisistki. Okazuje się, że smykałkę do sportu zawdzięcza słynnemu ojcu, który również osiągał sukcesy w sporcie.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Marcin Najman wystartuje w... turnieju rycerskim? Bokser dostał już propozycjęMarcin Najman wystartuje w... turnieju rycerskim? Bokser dostał już propozycjęCzytaj dalej

Iga Świątek osiąga wielkie sukcesy dzięki ojcu

Jeszcze niedawno pojawiały się informacje o tym, że Iga Świątek będzie miała poważny problem w związku z konfliktem z agencją menedżerską. Miała nawet podać swoich byłych przedstawicieli do sądu.

Póki co nie wiadomo, w jaki sposób zakończy się jej sprawa, jednak póki co może cieszyć się z ciągłego zainteresowania mediów. Nie powinno ono opuścić jej aż do kolejnych spotkaniach w turniejach wielkoszlemowych.

Media docierają do wszystkich tajemnic Igi Świątek, między innymi do powiązań rodzinnych. Mało osób wie, że ojciec polskiej zawodniczki jest znanym sportowcem sprzed lat, który również sięgał po sukcesy.

Tomasz Świątek reprezentował nawet nasz kraj na igrzyskach olimpijskich, w trakcie których reprezentował Polskę w wioślarstwie. Wystąpił na turnieju w Seulu w 1988 roku, dzięki czemu zyskał rozgłos. Polska sztafeta zajęła siódme miejsce.

Barcelona zapłaci karę za zachowanie Leo Messiego. Gwiazdor chciał uczcić pamięć Diego MaradonyBarcelona zapłaci karę za zachowanie Leo Messiego. Gwiazdor chciał uczcić pamięć Diego MaradonyCzytaj dalej

Iga Świątek pochodzi z rodziny, która ma sportowe tradycje

Reprezentantka Polski spisuje się świetnie, co może zawdzięczać między innymi wychowaniu w sportowej rodzinie. Gwiazda polskiego tenisa jest uznawana za jeden z największych talentów w tej dyscyplinie na całym świecie.

Pozostaje nam czekać na kolejne sukcesy Igi Świątek, która kilka miesięcy temu skończyła dopiero 19 lat. Zanosi się na to, że jeszcze długo będzie odnosić sukcesy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News