aresztowany
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 4 Listopada 2020

Gwiazdor reprezentacji Rosji skazany na kolonię karną. Zapadł wyrok w głośnej sprawie

Były reprezentant Rosji usłyszał wyrok. Igor Musatow ma na swoim koncie kilka występów w barwach seniorskiej kadry, ale największe sukcesy święcił z drużyną młodzieżową. Jednakże jeszcze w trakcie trwania kariery rozpoczęły się jego problemy z prawem. Teraz 33-latek otrzymał bardzo surową karę, za swoje przekręty finansowe.

Igor Musatow to wychowanek Spartaka Moskwa. To w tym klubie hokeista stawiał pierwsze kroki i debiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Rosji. W dalszym etapie kariery dosyć często zmieniał barwy, a ostatecznie odwiesił kij na kołek, będąc zawodnikiem słowackiego Slovanu Bratysława.

Mimo bogatej kariery klubowe, 33-latek znany jest najbardziej z bycia mężem Jewgienii Kanajewej, dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej i 17-krotnej mistrzyni świata w gimnastyce artystycznej.

Do jego największych osiągnięć należą: wicemistrzostwo świata juniorów z kadrą u-20, wicemistrzostwa Rosji z Ak Barsem Kazań (2007) oraz z Atłantem Mytiszczi (2011), Puchar Mistrzów z Ak Barsem Kazań (2007), Puchar Kontynentalny z Ak Barsem Kazań (2008), a także Brązowy medal mistrzostw Rosji z Łokomotiwem Jarosław (2014).

W 2017 roku postanowił zakończyć karierę hokeisty. Jednak jeszcze w jej trakcie, Igor Mustaow wszedł w poważny konflikt z prawem i teraz usłyszał wyrok w swojej sprawie, który zdecydowanie można uznać za surową karę.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Nie żyje Ireneusz Lazurowicz, kochały go tysiące Polaków, smutne informacje
  2. Media obiegły niepokojące doniesienia nt. 500 plus. Minister postawił sprawę jasno
  3. Michał Żewłakow potwierdził swój powrót. Tym razem II liga, będzie tam ze starym znajomym
Justyna Kowalczyk nie wytrzymała. Mocno uderzyła w rządzących, poszło o Strajk KobietJustyna Kowalczyk nie wytrzymała. Mocno uderzyła w rządzących, poszło o Strajk KobietCzytaj dalej

Problemy z prawem Igora Musatowa

Już podczas kariery Igora Mustaowa, informowano o nadużywaniu przez niego alkoholu, a także różnego rodzaju incydentach z jego udziałem.

Policja poszukiwała go przez półtora roku. Zatrzymano go dopiero w połowie września 2019 roku, gdy w jednym z centrów handlowych wdał się w bójkę z ochroniarzem.

Postawiono mu zarzuty, jakoby miał dopuścić się oszustwa przy użyciu kryptowaluty o łącznej wartości 899 tysięcy dolarów. Były napastnik wielu rosyjskich klubów na żadnym etapie śledztwa nie przyznał się do winy, ale jego proces dobiegł końca i Mustaow usłyszał wyrok.

Diego Maradona przeszedł pilną operację w środku nocy. Wiemy już, co mu się stałoDiego Maradona przeszedł pilną operację w środku nocy. Wiemy już, co mu się stałoCzytaj dalej

Surowy wyrok byłego reprezentanta Rosji

Według sądu były hokeista był członkiem zorganizowanej grupy, która oszukała rosyjskiego biznesmena. Igor Musatow spotkał się z nim na początku 2018 roku, aby porozumieć się w sprawie sprzedaży Bitcoinów o wartości 800 tysięcy dolarów. Biznesmen pieniądze wpłacił, ale według ustaleń śledztwa kryptowaluty nie otrzymał.

Musatow nie chciał przyjąć przelewu i nalegał na przekazanie pieniędzy w gotówce. Kiedy biznesmen pojawił się w jego biurze, zapłatę przyjął asystent byłego hokeisty, który wyszedł z pomieszczenia i... już do niego nie wrócił. Miał on opuścić budynek tajnym wyjściem. Były hokeista początkowo obiecywał ofierze oszustwa wyjaśnienie sprawy, ale później przestał odbierać telefony i przepadł jak kamień w wodę.

Były hokeista usłyszał w poniedziałek ostateczny wyrok. Sąd w Moskwie skazał go na 4 lata pobytu w kolonii karnej.

Źródło: Hokej.net

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowite zjawisko na komecie. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  2. Niesamowite zjawisko na komecie. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Nie żyje Ireneusz Lazurowicz, kochały go tysiące Polaków, smutne informacje
  4. Warta Poznań bezlitosna dla Legii Warszawa. Wszystko przez wczorajszy mecz, "umowa została złamana"
  5. Michał Żewłakow potwierdził swój powrót. Tym razem II liga, będzie tam ze starym znajomym
  6. Policjanci podejrzewali porwanie - prawda była zupełnie inna
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News