Igrzyska Olimpijskie
FABRICE COFFRINI/AFP/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 2 Stycznia 2021

Igrzyska olimpijskie poza Tokio? Japończycy ich nie chcą, premier wydał pilny komunikat

Igrzyska olimpijskie, podobnie jak mistrzostwa Europy w piłce nożnej, z powodu pandemii koronawirusa musiały zostać przeniesione na 2021 rok. Impreza ma wystartować 23 lipca w Tokio, jednak nie wiadomo, czy uda się faktycznie przeprowadzić zmagania najlepszych sportowców świata. Organizacji igrzysk otwarcie sprzeciwiają się sami Japończycy. 

  • Igrzyska olimpijskie w Tokio przeniesiono z powodu pandemii na 2021 rok
  • Impreza ma rozpocząć się w lipcu, jednak nie wszyscy chcą, by w ogóle się odbyła
  • Przeciwnikami organizacji igrzysk są sami Japończycy, którzy obawiają się wzrostu zachorowań na COVID-19

Igrzyska olimpijskie z powodu pandemii koronawirusa przeniesiono z 2020 na 2021 rok. Impreza nadal ma odbyć się w Tokio, jednak, jak się okazuje, nie chcą jej mieszkańcy tego miasta i całej Japonii. Wśród obywateli przeprowadzono sondaż, który jasno pokazał, że obywatele azjatyckiego kraju nie chcą u siebie największej sportowej imprezy świata.

Igrzyska olimpijskie w Tokio zablokowane przez Japończyków?

W 2021 roku na sympatyków sportu czekają dwa wielkie wydarzenia, które miały odbyć się już kilka miesięcy temu. Odbędą się mistrzostwa Europy w piłce nożnej, a także igrzyska olimpijskie w Tokio. Ta ostatnia impreza może mieć jednak spore problemy organizacyjne.

Igrzyska w stolicy Japonii mają rozpocząć się 23 lipca. Do tego czasu jednak organizatorzy będą musieli poradzić sobie z mnóstwem problemów. Wszystko oczywiście z powodu pandemii koronawirusa, która nadal panuje na całym świecie, jak również właśnie w Japonii.

W sylwestra padł nowy rekord zakażeń na COVID-19 w tym kraju. Nowych przypadków infekcji wirusa z chińskiego Wuhan było tego dnia aż 1337. W ostatnich tygodniach Japończycy mierzą się z kolejnym wzrostem zachorowań na koronawirusa.

Druzgocąca wiadomość dla kibiców. Dwaj uwielbiani skoczkowie nie wystąpią już w Turnieju Czterech Skoczni, zostali wycofaniDruzgocąca wiadomość dla kibiców. Dwaj uwielbiani skoczkowie nie wystąpią już w Turnieju Czterech Skoczni, zostali wycofaniCzytaj dalej

Sytuacja w tym kraju jest na tyle niepokojąca, że obywatele nie chcą, by w ich kraju odbywały się igrzyska olimpijskie. Japończycy obawiają się, że przyjazd setek sportowców, członków sztabów szkoleniowych i potencjalnie też kibiców, przyczyni się do znacznego pogorszenia i kolejnej, znacznie większej fali zachorowań na COVID-19.

Mieszkańcy Japonii nie chcą igrzysk w Tokio

Nastroje rodaków starał się łagodzić premier Japonii Yoshihide Suga. Wypowiedź polityka, którą cytuje CNN, miała jednak zupełnie odwrotny efekt.

- Igrzyska odbędą się latem tego roku zgodnie z planem. Wydarzenie będzie bezpiecznie i stanie się symbolem globalnej solidarności - stwierdził Suga, a Japończycy szybko wyrazili swoje niezadowolenie.

W przeprowadzonym niedawno sondażu obywatele azjatyckiego państwa w zdecydowanej większości zagłosowali przeciwko organizacji igrzysk olimpijskich w Tokio. Za organizacją imprezy była znaczna mniejszość ankietowanych obywateli. Część zapytanych o zdanie Japończyków chce natomiast przeniesienia imprezy gdzie indziej lub jej całkowitego odwołania.

Źródło: WP SportoweFakty

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News