igrzyska olimpijskie
Autor Mateusz Wysokiński - 8 Stycznia 2020

Ogromna niespodzianka. Mistrzowie Europy nie jadą na igrzyska, kompromitacja

Igrzyska Olimpijskie w Tokio bez jednej z czołowych reprezentacji. Choć ciężko w to uwierzyć, drużyna mistrzów Europy przegrała ostatni mecz w swojej grupie eliminacyjnej, w związku z czym będzie mogła pożegnać się ze staraniami o olimpijskie medale. Wynik ostatniej konfrontacji czempionów Starego Kontynentu to prawdziwa sensacja w świecie sportu.

Igrzyska olimpijskie w Tokio są bez wątpienia jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych 2020 roku. Drużyna mistrzów Europy, która do końca walczyła o awans na imprezę niespodziewanie poległa i wprawiła w osłupienie kibiców. Takiego wyniku ostatniego meczu kwalifikacyjnego utytułowanej drużyny nie mógł spodziewać się nikt. Jedno jest pewne- takiej sensacji w świecie sportu nie było od dawna.

Nie żyje wielokrotny reprezentant Polski. Był wybitnym zawodnikiem, poświęcił sportowi całe życieNie żyje wielokrotny reprezentant Polski. Był wybitnym zawodnikiem, poświęcił sportowi całe życieCzytaj dalej

Igrzyska olimpijskie w Tokio. Mistrzowie Europy nie zagrają na olimpiadzie

Drużyną, która poniosła dzisiaj sromotną porażkę, jest reprezentacja Serbii. Kadra, która szczyci się mianem siatkarskich mistrzów Europy uległa w swoim ostatnim meczu eliminacyjnym do olimpiady z drużyną Bułgarii i w bardzo kiepskim stylu pożegnała się z szansą na grę o najwyższe cele. Mimo że Serbowie byli stawiani za faworytów spotkania i liczyli na pewne zwycięstwo w stosunku 3:0, to Bułgaria okazała się bardzo wymagającym przeciwnikiem i ostatecznie pogrążyła o wiele bardziej uznaną reprezentację.Pierwszy set meczu zaczął się od zwycięstwa Bułgarów do 21.

Przegrany set zwiastował, że Serbowie będą musieli walczyć jeszcze w barażach z Holandią, albo Francją, ale widać było, że gra przeciwko Bułgarii bardzo stresuje Serbów. Drugi set został cudem zwyciężony w stosunku 26:24 przez mistrzów Europy, ale to Bułgarzy mieli decydujący głos w meczu.

Bułgaria wyrzuca Serbię z olimpiady. Przesądziło wielkie zdenerwowanie mistrzów Europy

Przez cały mecz widać było, jak wielką atmosferę stresu przeżywają w głowach reprezentanci Serbii, którzy dzisiaj byli całkowicie bezbronni względem ataków drużyny bułgarskiej. Trzeci set został przegrany przez Serbów 22:25, w czwartym zdołali oni wyrównać stan meczu. Jednak to piąty, wyjątkowo męczący set pokazał, jak bardzo zdenerwowani są Serbowie, który ostatecznie ulegli Bułgarii 13:15.Trzeba przyznać, że taki przebieg eliminacji jest czymś, co będzie się śniło serbskim kibicom przez długie tygodnie. Zamiast walki o medale jest kompromitacja i niedowierzanie.

Serbia - Bułgaria 2:3 (21:25, 26:24, 22:25, 25:20, 13:15)

4. Włosi podali informacje na temat przyszłości Krzysztofa Piątka. "To nieuniknione"