igrzyska olimpijskie
instagram.com/olympics
Autor Mateusz Wysokiński - 13 Marca 2020

Fatalna sytuacja polskich sportowców. Nasi olimpijczycy nie mają gdzie trenować

Igrzyska olimpijskie mogą się nie odbyć. Mimo że organizatorzy imprezy w Tokio nie wydali jeszcze oficjalnych komunikatów, to wiele wskazuje na to, że po raz pierwszy od czasów II Wojny Światowej nie będziemy świadkami święta sportu. Polscy sportowcy mają dodatkowo utrudnione wszystkie sprawy organizacyjne w związku ze startem w Japonii. Zapadła bowiem decyzja o zamknięciu wszystkich Centralnych Ośrodków Sportu - Ośrodków Przygotowań Olimpijskich.

Igrzyska olimpijskie w Tokio mogą się nie odbyć. Sportowe święto, które miało elektryzować emocję wśród kibiców na całym świecie, znalazło się na drugim planie po tym, jak na świecie zapanowała epidemia koronawirusa. Polscy sportowcy są bez wątpienia ofiarami zaistniałej sytuacji. Dyrekcja centrum przygotowań olimpijskich podjęła decyzję o zamknięciu wszystkich swoich obiektów.

Artur Boruc z objawami koronawirusa. Niepokojące informacje ws. zdrowia PolakaArtur Boruc z objawami koronawirusa. Niepokojące informacje ws. zdrowia PolakaCzytaj dalej

Igrzyska olimpijskie. Polacy nie mają gdzie świętować

O zamknięciu obiektów przygotowań olimpijskich poinformowała minister sportu - Danuta Dmowska-Andrzejuk. Polityk o swojej decyzji poinformowała za pomocą mediów społecznościowych. Jej zarządzenie sprawiło, że wszyscy reprezentanci Polski, którzy wywalczyli sobie miejsce w kadrze na olimpiadę, nie będą mieli gdzie trenować.

- W trosce o dobro i zdrowie polskich sportowców i trenerów, po konsultacji z COMS i prezesami polskich związków sportowych, rekomendowałam dyrektorowi Centralnych Ośrodków Sportu - Ośrodków Przygotowań Olimpijskich. zamknięcie wszystkich ośrodków przygotowań olimpijskich do 29.03 - napisała polityk na swoich mediach społecznościowych.

Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam MałyszPolscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam MałyszCzytaj dalej

Polscy olimpijczycy nie będą mieli dużo czasu

Jeśli olimpiada w Tokio się odbędzie, to polscy sportowcy mają bardzo utrudnione zadanie przygotowania się do igrzysk w Tokio. Zostanie im zaledwie cztery miesiące, a brak treningów może się przełożyć na gorszą kondycję polskiej reprezentacji.

Jak na razie, organizatorzy turnieju w Tokio zapewniają, że zawody się odbędą i epidemia koronawirusa nie przeszkadza w organizacji olimpiady.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europejski kraj zamyka granice. Samoloty z wielu krajów nie mają wstępu
  2. SGGW wykwaterowuje studentów z akademików. Muszą niezwłocznie opuścić pokoje
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News