Siatkówka
Instagram/Michał Kubiak
Autor - 15 Stycznia 2020

Odważna deklaracja polskiego siatkarza. "Na igrzyska jedziemy po złoto!"

Igrzyska olimpijskie wystartują już 24 lipca i potrwają aż do 9 sierpnia. Jednymi z kandydatów do złota w siatkówce jest reprezentacja Polski. Jeden z kadrowiczów deklaruje, że Biało-Czerwoni pojadą tam po złoto.

Igrzyska Olimpijskie są coraz bliżej. Za nieco ponad pół roku wystartuje impreza, na której wielkie szanse na odniesienie sukcesu mają polscy siatkarze. Jeden z nich jasno twierdzi, że jedzie tam po złoty medal.

Podolski zdradził, gdzie zagra? To zdjęcie mówi wszystko (FOTO)Podolski zdradził, gdzie zagra? To zdjęcie mówi wszystko (FOTO)Czytaj dalej

Igrzyska olimpijskie rozpoczną się za nieco ponad pół roku

Znane są już wszystkie reprezentacje, które zagrają na turnieju olimpijskim w siatkówce. Polska najprawdopodobniej znajdzie się w grupie z Japonią (gospodarzem), Włochami, Kanadą, Iranem oraz Wenezuelą. Do ćwierćfinału awansują cztery drużyny. Polska powinna bez problemu znaleźć się w tym gronie, jednak później czeka ich zdecydowanie trudniejsze zadanie.

W kolejnej grupie zagrają Brazylia, USA, Rosja, Argentyna, Francja oraz Tunezja. Nawet jeśli Polska wygra swoją grupę, to grając z czwartą najgorszą ekipą z kolejnej, będzie miała trudne zadanie. Biało-Czerwoni liczą jednak na powtórzenie sukcesu z 1976 roku, kiedy to w Montrealu pokonali ZSRR 3:2 i zdobyli złoty medal. Tego właśnie chce Michał Kubiak.

Igrzyska olimpijskie szansą dla Polaków na złoty medal

- Na pewno mamy inny zespół, a czy lepszy, to się okaże. Dwa razy grałem w olimpijskich turniejach i dwa razy odpadłem w ćwierćfinale. Teraz, w moim ostatnim turnieju w reprezentacji, chciałbym zdobyć medal, najlepiej złoty - twierdzi Kubiak na łamach "Przeglądu Sportowego", gdzie otwarcie przyznał, że igrzyska olimpijskie będą ostatnim momentem, w którym będzie on grał w reprezentacji.

- Gdy zdobędę złoto, chętnie się napiję - zakończył Kubiak, który wspomniał, że japońska whisky bardzo mu smakuje. Pozostaje zatem reprezentacji Polski życzyć wygrania całego turnieju, a przynajmniej zdobycia medalu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podolski zdradził, gdzie zagra? To zdjęcie mówi wszystko (FOTO)
  2. Klub Ekstraklasy nad przepaścią. Władze miejskie wycofują wsparcie, kibice wstrzymali oddech
  3. Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia w sprawie kontuzji reprezentanta Polski. Prawdziwy dramat
  4. Znamy najbogatszy klub świata. TVN podaje niesamowite informacje
  5. TVP bez Roberta Lewandowskiego. Kibice w Polsce będą oburzeni
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News