Igrzyska olimpijskie
Facebook
Autor Mateusz Dziubiński - 17 Marca 2020

Euro i Copa America zostały odwołane. Organizatorzy olimpiady w Tokio nie zamierzają tego robić

Igrzyska olimpijskie nie zamierzają iść za przykładem piłkarskich mistrzostw Europy czy Copa America. MKOl nadal obstaje przy swoim i twierdzi, że największa impreza 2020 roku odbędzie się zgodnie z planem. We wtorek oficjele rozmawiali z przedstawicielami międzynarodowych federacji, by wypracować wspólne stanowisko.

Igrzyska olimpijskie to największa impreza sportowa świata. Wydarzenie odbywające się co cztery lata gromadzi największą ilość zawodników, kibiców i przedstawicieli różnych kultur w jednym miejscu. Od momentu wybuchu pandemii koronawirusa kibice i eksperci zadają sobie pytanie, czy igrzyska dołączą do długiej listy imprez, które trzeba będzie odwołać bądź przełożyć. Międzynarodowy Komitet Olimpijski ma już przygotowaną odpowiedź.

Żona Bartosza Bereszyńskiego przerwała milczenie. Opowiedziała o chorobie męża i ostrzegła PolakówŻona Bartosza Bereszyńskiego przerwała milczenie. Opowiedziała o chorobie męża i ostrzegła PolakówCzytaj dalej

Igrzyska olimpijskie zagrożone przez koronawirusa

Tym razem zmagania najlepszych atletów i atletek świata mają odbyć się w Tokio. Japonia znajduje się w bliskim sąsiedztwie Chin i jako jeden z pierwszych krajów została bardzo mocno dotknięta falą zachorowań na koronawirusa. W całym kraju odwołane są wszelkie wydarzenia sportowe, jak np. rozgrywki japońskiej ligi piłkarskiej. MKOl apeluje jednak o spokój.

“Zostały ponad 4 miesiące do igrzysk i nie ma potrzeby podejmować drastycznych decyzji. Wszelkie spekulacje dotyczące zawodów przyniosą efekt przeciwny do zamierzonego" - możemy przeczytać w oświadczeniu komitetu.

Komunikat to efekt wtorkowych konsultacji przedstawicieli MKOl z szefami federacji sportowych. Wśród oficjeli panowały podobno głównie optymistyczne i spokojne o przyszłość opinie.

Nie żyje były reprezentant Polski. Był prawdziwą legendą Ekstraklasy, oficjalny komunikat klubuNie żyje były reprezentant Polski. Był prawdziwą legendą Ekstraklasy, oficjalny komunikat klubuCzytaj dalej

MKOl ma odpowiedź na wszelkie wątpliwości

Komitet zachęca też wszystkich sportowców podporządkowujących przygotowania do startu w najważniejszej impreze czterolecia do kontynuowania treningów.

“MKOl zachęca wszystkich sportowców do dalszego przygotowywania się do igrzysk olimpijskich w Tokio w sposób najlepszy, jaki potrafią. Będziemy nadal wspierać zawodników, konsultując się z nimi i ich narodowymi komitetami olimpijskimi oraz dostarczać wszystkim potrzebnych informacji" - czytamy dalej w komunikacie.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski powołał również specjalną jednostkę, która ma monitorować sytuację i oceniać zagrożenia. W skład grupy działającej od lutego wchodzą między innymi przedstawiciele WHO, czyli Światowej Organizacji Zdrowia, a także przedstawiciele rządu Japonii. Jak widać zatem władze zrobią wszystko, by doprowadzić zaplanowane na przełom lipca i sierpnia igrzyska do skutku. Odwołanie imprezy wiązałoby się z poważnymi stratami finansowymi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dobitny apel WHO do wszystkich państw. Zaniedbujemy jedną, arcyważną rzecz
  2. Popularna hala targowa w stolicy zostanie zamknięta. Handel przeniesie się do internetu
  3. Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym roku
  4. Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobą
  5. Żona byłego piłkarza Ekstraklasy robi furorę w sieci. Jej wysportowane ciało rozpala internautów (ZDJĘCIA)
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News