Pilne
Zestadionu
Autor - 20 Stycznia 2020

Polacy bez trenera na pół roku przed igrzyskami. Sytuacja jest krytyczna

Igrzyska olimpijskie odbędą się za pół roku, a polski sport obiegła naprawdę fatalna informacja. Okazało się, że jeden z trenerów zrezygnował ze swojej funkcji. To naprawdę zła wiadomość.

Igrzyska olimpijskie wystartują dokładnie 24 lipca i potrwają do 9 sierpnia. To będzie wspaniały czas dla polskich kibiców, bowiem wielu reprezentantów Polski będzie miało szansę na medale. Problem jest jedna z dyscyplin, w których zawodnicy pozostali bez trenera.

Z ostatniej chwili: Bramkarz legendarnego klubu miał poważny wypadek. Jego auto zostało kompletnie zniszczoneZ ostatniej chwili: Bramkarz legendarnego klubu miał poważny wypadek. Jego auto zostało kompletnie zniszczoneCzytaj dalej

Igrzyska olimpijskie są coraz bliżej

Tomasz Lewandowski, dotychczasowy trener polskich biegaczy nie podpisał nowej umowy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, przez co zakończył swoją działalność na tym stanowisku. Był trenerem m.in. znanych polskich biegaczy - swojego brata Marcina Lewandowskiego oraz Adama Kszczota.

- Nie jestem już trenerem Marcina Lewandowskiego, Adama Kszczota, Angeliki Cichockiej i Patrycji Wyciszkiewicz. Sprawa jest zamknięta. Żadnych negocjacji czy mediacji nie ma. Związek określił swoje warunki, nałożył na mnie obowiązki, ale ja tego nie przyjąłem - powiedział Tomasz Lewandowski.

Za nieco ponad pół roku odbędą się igrzyska olimpijskie, a polscy biegacze zostali bez trenera. To dla nich bardzo trudna sytuacja. Jego podopieczni przebywają aktualnie na zgrupowaniu w RPA. Szczególnie niezadowolony z takiego obrotu spraw jest Marcin Lewandowski.

Igrzyska olimpijskie odbędą się z polskimi biegaczami, którzy nie mają aktualnie trenera

- Tomek nie jest już moim trenerem. Martwię się, co będzie dalej. Jak ja mam zaufać komuś pół roku przed igrzyskami? Sytuacja jest nie do odwrócenia, a ja nie wiem, co mam robić - mówił w rozmowie z PAP Lewandowski. Kszczot jeszcze wierzy w to, że jego dotychczasowy trener wróci do pracy, jednak szanse na to są naprawdę iluzoryczne. Bardzo możliwe, że poprowadzi on inną reprezentację po tym, jakie sukcesy osiągał z Polakami.

Wiceprezes PZLA, Tomasz Majewski, wspomniał w rozmowie ze sport.pl, że Tomasz Lewandowski jasno powiedział, że nie zamierza przyjmować nowej propozycji kontraktu na 2020 rok, przez co dokładnie dał do zrozumienia, że to koniec współpracy. Nieoficjalnie mów się o tym, że zażądał większej pensji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dawid Kubacki osiągnął sukces, który nie śnił się Małyszowi ani Stochowi. Nieprawdopodobny występ
  2. Robert Lewandowski wrócił na boisko w wielkim stylu. Polak strzelił 31. gola, co za mecz
  3. Fatalna wiadomość dla Krzysztofa Piątka. Trener podjął bezwzględną decyzję, Polak ma kłopoty
  4. Kultowy klub może spaść z Ekstraklasy. Zbigniew Boniek jest bezwzględny, kibice zrozpaczeni
  5. Polscy kibice zaatakowani w trakcie turnieju charytatywnego dla chorej dziewczynki
  6. Radosna nowina od Piotra i Justyny Żyłów. W sieci pojawiło się zaskakujące zdjęcie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News