Damian Janikowski
Instagram/Damian Janikowski
Autor - 21 Stycznia 2020

Polski medalista olimpijski przerywa milczenie. "Mogłem trafić do więzienia":

Igrzyska olimpijskie startują już za nieco ponad pół roku. Jeden z Polaków, który zdobył medal na tej wielkiej imprezie, opowiedział o swoim trudnym życiu. Jak przyznał, mógł nawet trafić do więzienia.

Igrzyska olimpijskie rozpoczną się już 24 lipca i będą trwały aż do 9 sierpnia. To wspaniały czas dla kibiców sportu, którzy z zapartym tchem będą mogli śledzić poczyniania swoich ulubieńców. Jeden z medalistów olimpijskich opowiedział niedawno bardzo wstrząsającą historię.

Niesamowity wyczyn Dawida Kubackiego. Przecieramy oczy ze zdziwienia, jest najlepszyNiesamowity wyczyn Dawida Kubackiego. Przecieramy oczy ze zdziwienia, jest najlepszyCzytaj dalej

Igrzyska olimpijskie były czasem, na którym odniósł wielki sukces

Damian Janikowski - bo o nim mowa - to brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Londynie (2012), wicemistrz świata, a także wicemistrz Europy. Od 2016 roku jest zawodnikiem mieszanych sztuk walki, gdzie z powodzeniem radzi sobie w federacji KSW. Ten bardzo utalentowany zawodnik odwiedził Areszt Śledczy w Warszawie Służewcu.

Podczas spotkania z osadzonymi opowiadał o swojej bardzo trudnej drodze na szczyt oraz zakrętach, których spotkał wiele. Mimo wszystko potrafił dojść na szczyt.

- Każdy ma swoją drogę. Jednemu się bardziej pofarci, drugiemu nie. Tak wygląda życie. Moi koledzy staczali się w bramach i nie potrafili poradzić sobie ze swoim życiem. Mój największy zakret w życiu? Też mogłem trafić do więzienia - mówił Janikowski.

Igrzyska olimpijskie odbędą się już za nieco ponad pół roku

- Spotkanie Damiana Janikowskiego ze skazanymi miało na celu uświadomić ich, że siła fizyczna to coś, czego na co dzień nie powinno się używać. Człowiek z tkaimi wartościami zapytany o to, w jaki sposób rozwiązuje swoje konflikty odpowiedział, że zawsze podnosi otwarte dłonie i tak go unika. Wytypowaliśmy też osoby, które mogły wziąć udział w tym spotkaniu, by wzięły sobie do serca jego słowa - powiedziała Agnieszka Tracz, rzeczniczka dyrektora Aresztu Śledczego.

Igrzyska Olimpijskie odbędą się już za nieco ponad pół roku. W tym czasie może niektórzy skazańcy wyjdą na wolność i wezmą przykład ze sportowców. Jeśli Janikowski nawrócił choć jedną osobę, będzie to można uznać za sukces.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili. Polacy zagrają o posadę trenera. Dramatyczna sytuacja drużyny
  2. Dramat gwiazdora Legii. Kibice wstrzymali oddech, niebezpieczeństwo było bardzo blisko
  3. Znany klub uczci pamięć zmarłego piłkarza. Wzruszające sceny, kibice nie będą mogli powstrzymać łez
  4. Z ostatniej chwili. Znamy skład reprezentacji Polski przed konkursem w Zakopanem. Nie brakuje niespodzianek
  5. Reprezentant Polski zmienia klub. Mógł być legendą, wybrał wielkie pieniądze
  6. Radosna nowina od Piotra i Justyny Żyłów. W sieci pojawiło się zaskakujące zdjęcie
  7. Albert Wójcik - przedsiębiorca i twórca inicjatywy STOP Sadystom
  8. Biznesinfo - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  9. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  10. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News