Igrzyska Olimpijskie
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 22 Marca 2020

Zapadła decyzja ws. Igrzysk Olimpijskich. Jest oficjalne oświadczenie organizatorów

Igrzyska Olimpijskie mogą jednak zostać odwołane. Międzynarodowy Komitet Olimpijski, który do tej pory uparcie przekonywał, że nic nie zagraża organizacji największej imprezy roku w terminie, wydał oświadczenie w którym informuje o możliwych zmianach pierwotnych decyzjach. Komunikat jest odpowiedzią na rewelacje hiszpańskich mediów, które w ostatnich godzinach informowały o odwołaniu igrzysk.

Igrzyska Olimpijskie to największe wydarzenie czterolecia. Impreza do której przygotowują się tysiące zawodników i właśnie jej podporządkowują cały sezon. Jednak w obliczu pandemii koronawirusa na światową skalę, plany władz MKOl o terminowym rozpoczęciu imprezy wydają się mało realne. O odwołanie igrzysk apelują sami zawodnicy i wiele federacji krajowych. Jak donoszą media możliwe, że organizatorzy zdecydują się posłuchać protestów.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PILNE: Nie żyje b. legendarny prezes Realu Madryt. Zabił go koronawirus
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

WP: Trener polskiej kadry zakażony wirusem. Zaraził się podczas zgrupowaniaWP: Trener polskiej kadry zakażony wirusem. Zaraził się podczas zgrupowaniaCzytaj dalej


Igrzyska Olimpijskie mogą zostać odwołane. MKOl wydał oświadczenie

Pandemia koronawirusa sprawiła, że niemal wszystkie zawody sportowe na świecie zostały odwołane. Przez to zawodnicy rywalizujący o minimum olimpijskie nie mogli ukończyć zmagań w aż 33 dyscyplinach. Z uwagi na zamknięte ośrodki sportowe i zakaz zgromadzeń przygotowania do najważniejszej imprezy roku były dla większości atletów wręcz niemożliwe. Do przełożenia zawodów nawoływały między innymi związki Wielkiej Brytanii, Brazylii i Francji, a także zawodnicy, jak choćby Piotr Małachowski czy kadra amerykańskich pływaków.

- Oficjele powinni rozważyć odłożenie tegorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio z powodu epidemii koronawirusa w celu ochrony zdrowia sportowców - powiedział w wywiadzie dla Agencji Reuters nasz utytułowany dyskobol.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski w związku z coraz większą liczbą głosów nawołujących do odwołania igrzysk postanowił wydać specjalny komunikat.

„MKOl przyśpieszy planowanie różnych scenariuszy dotyczących organizacji Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zakładają one modyfikację istniejących planów związanych z rozpoczęciem imprezy 24 lipca, w tym zmianę tego terminu. Z jednej strony nastąpiła znaczna poprawa sytuacji w Japonii. Zwiększa to zaufanie do gospodarzy imprezy w sprawie jej organizacji przy jednoczesnym poszanowaniu zasad ochrony zdrowia wszystkich zaangażowanych w to osób. Z drugiej strony obserwujemy gwałtowny wzrost liczby przypadków i nowych ognisk COVID-19 w różnych krajach na różnych kontynentach. Doprowadziło to do przyśpieszenia planowania kilku scenariuszy” - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej komitetu.

Kiedy Stoch i Kubacki zakończą karierę? Adam Małysz ujawnia plany skoczkówKiedy Stoch i Kubacki zakończą karierę? Adam Małysz ujawnia plany skoczkówCzytaj dalej

Protesty zawodników przyniosły efekt. Wkrótce decyzja MKOl

Oświadczenie władz komitetu może być odpowiedzią na doniesienia, jakie pojawiły się w ciągu ostatnich kilkunastu godzin. Zdaniem hiszpańskiego radia Cadena SER Międzynarodowy Komitet Olimpijski miał ugiąć się pod presją wielu międzynarodowych federacji oraz indywidualnych sportowców i odwołać organizację Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Radio przekonywało, że przewodniczący komitetu Thomas Bach, miał w ciągu najbliższych tygodni poinformować opinię publiczną, nie o alternatywnych rozwiązaniach na organizację imprezy, a całkowitym jej odwołaniu.

Wstępne prognozy zakładają, że na czas trwania IO do Tokio może zawitać nawet 600 tysięcy osób. Organizacja imprezy kosztować ma około 12 miliardów dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największy skok zakażeń w Rosji. Smutna granica bardzo blisko
  2. Tłok w komunikacji miejskiej, ludziom puszczają nerwy. "Gdzie jest szacunek dla ludzi. To igranie z ogniem".
  3. Wielka radość w rodzinie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w euforii, ogromne szczęście
  4. Joanna Jędrzejczyk pokazała twarz po walce z Zhang. Musiało boleć (FOTO)
  5. Dramatyczny apel legendy światowej piłki nożnej. "Polacy, brońcie się"
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News