Igrzyska olimpijskie Tokio 2020
Biblioteka Canva
Autor Łukasz Kowalski - 22 Lipca 2020

Nagły zwrot w sprawie olimpiady w Tokio. Może się nie odbyć, Japończycy w wielkim kryzysie

Igrzyska Olimpijskie w Tokio pierwotnie miały się rozpocząć w najbliższy piątek 24 lipca. Pandemia koronawierusa spowodowała, że impreza została przeniesiona na przyszły rok. Przełożenie igrzysk o rok miało spowodować, że szanse na bezpieczne zorganizowanie imprezy wzrosną. Do kibiców docierają niepokojące wieści z Tokio.

Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio miały się rozpocząć huczną ceremonią otwarcia już w najbliższy piątek. Epidemia koronawirusa spowodowała, że najważniejszą imprezę czterolecia postanowiono przełożyć na lato przyszłego roku. W piątek zamiast ceremonii otwarcia odbędzie się krótka uroczystość mająca pokazać, że Japończycy wciąż walczy o bezpieczną organizację igrzysk.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Masz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądze
  2. Wstawił oburzające zdjęcie z Ustronia Morskiego. Skandal
Radosław Majdan nie zamierza ochrzcić swojego dziecka. Zaatakował także Kościół, jego słowa obraziły tysiące PolakówRadosław Majdan nie zamierza ochrzcić swojego dziecka. Zaatakował także Kościół, jego słowa obraziły tysiące PolakówCzytaj dalej

Igrzyska olimpijskie w Tokio zagrożone?

Władzie Tokio i MKOl postanowiły przełożyć igrzyska na przyszły rok w związku z pandemią koronawirusa. Ta decyzja miała pomóc organizatorom na przygotowanie bezpiecznej imprezy. Zgodnie z założeniami organizatorów, z każdym miesiącem miały wzrastać szanse na igrzyska bez koronawirusa.

Do kibiców zaczynają dochodzić niepokojące wiadomości. Do miasta dociera druga fala epidemii. Władze miasta ogłosiły, że liczba zakażeń w mieście jest na poziomie czerwonego alarmu. W Tokio obecnie padają kolejne rekordy dziennych przyrostów zakażeń. Obecnie dzienny przyrost nowych zakażonych w mieście jest na poziomie 200 osób na dobę, a w niektóre dni jest bliski 300 osób.

Justyna Żyła straciła bardzo dużo na kłótniach z Piotrem. Fani zaczęli martwić się o jej zdrowie (FOTO)Justyna Żyła straciła bardzo dużo na kłótniach z Piotrem. Fani zaczęli martwić się o jej zdrowie (FOTO)Czytaj dalej

Niepewny los igrzysk w Tokio

- Czy jeśli obecna sytuacja się utrzyma, da się zorganizować igrzyska? Nie, wtedy nie będziemy w stanie. Ale nie da się odpowiadać na wszystkie te hipotetyczne pytania. Myślę, że ta sytuacja nie utrzyma się przez kolejny rok - powiedział Yoshiro Mori, były premier Japonii, a obecnie szef komitetu organizacyjnego igrzysk w Tokio.

- To czy igrzyska będą mogły się odbyć, czy nie, zależy od tego, czy ludzkość będzie umiała pokonać koronawirusa. Pierwsza sprawa to wynalezienie szczepionki lub leku - podkreślił mori w wywiadzie dla telewizji NHK.

- Liczba zakażeń znów wystrzeli, jeśli będziemy nadal parli do igrzysk. Ledwo panujemy nad wirusem, teraz gdy jest ograniczony napływ gości z zagranicy. Podczas imprezy takiej jak igrzyska napłyną nowe przypadki wirusa i sytuacja się pogorszy, to nieuniknione - powiedział niedawno w rozmowie z Reutersem doktor Daichii Morii z wydziału zakaźnego szpitala w Osace.

Do tej pory w Japonii odnotowano 25 736 przypadków zakażeń, a 988 osób zmarło.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister finansów zdecydował się powiedzieć prawdę po wyborach. Wysokość deficytu w budżecie jest druzgocąca
  2. Fascynujący widok. Tak wygląda wnętrze Saturna
  3. Wielki dzień Agnieszki Radwańskiej. Ogromna radość w rodzinie polskiej gwiazdy (FOTO)
  4. Barcelona już wie, kto zostanie jej nowym trenerem? Działacze mają faworyta
  5. Cała Polska była wściekła na Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN w końcu uległ presji i zmienił decyzję
  6. Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkość

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News